ایران خودرو در سال 1341 و در مرداد ماه فعالیت خود را با سرمایه 100 میلیون ریال آغاز کرد و در شهریو ر همان سال به عنوان شرکت هایی از تهران به ثبت رسید. تولید اولیه شرکت ایران خودرو تنها اتوبوس های مهروف ال پی بود که شاسی آن از آلمان وارد می شد و نصب اتاق بر روی آن در کارخانه شمالی فعلی ایران خودرو انجام شد. در سال 1345 شرکت ایران خودرو قرار دادی را با روتس انگلستان امضا کرد که از جمله بندهای آن تولید پیکان بود که یک سال بعد در 24 اردیبهشت 1346، کارخانه خودروسازی با نام ایران ناسیونال با سرمایه حدود 400 میلیون ریال تاسیس شد که شامل زمین، اعتبار بانکی، ماشین آلات نو و کهنه، که قادر به مونتاژ روزانه 10 دستگاه سواري و 7 دستگاه اتوبوس و کامیون بود. اس سال 1346 تا سال 1357، پیکان در مدل های مختلف کار، لوکس، جوانان، استیشن و وانت و اتوبوس در مدل ‌هاي اتوبوس 302 شهري، بیابانی و سوپرلوکس و مینی بوس و آمبولانس تولید می گردید. افزایش تولید از سال 1346 شروع و سرانجام در سال 1356 حدود 98000 دستگاه پیکان تولید گردید .در سال 1352، ایران خودرو با هدف خودکفایی شرکت بلبرینگ، پیستون و ایدم تبریز و شرکت ریخته گری مشهد را تاسیس کرد و در سال 1353 این شرکت به منظور پیشرفت در این صنعت با شرکت پژو قرارداد بست و حدود 45 درصد از سهام این شرکت در اختیار عموم قرار گرفت.  در اواخر سال 1356 دستور کار تولید خودروهای جدید تر در راس کار های ایران خودرو قرار گرفت و با توجه به مذاکرات پژو، تولید پژو 305 آغاز شد. در سال 1367 بود که بالاخره تولید خودرو های پژو آغاز گشت و قراردادی مبنی بر تولید 3 ساله این خودرو در دستور کار ایران خودرو قرار گرفت. در سال 1368 از آن جایی که تولید پیکان در جهان تعطیل شده بود، لذا ایران خودرو قراردادی برای استفاده از پیشرانه پژو بست و از آن پس پیکان به پیکاژو یا پیکان 1800 تغییر نام داد. از مهمترین تحولات سال 1370 در شرکت ایران خودرو را می توان به تولید مجدد پیکان و تاسیس شرکت ساپکو اشاره نمود.در سال 1373 ایران خودرو تیراژ تولید خود را به 300 هزار دستگاه در سال ارتفا داد و در پایان سال 1377 این شرکت موفق به کسب گواهینامه ایزو 9003 شد.

 از دیگر اهداف افزایش کمی و کیفی تعداد قطعات ساخت داخل خودروهاي تولیدي بود که با تشکیل شرکت ساپکو این مهم تحقق یافت. تحول بزرگ دیگر ایجاد مرکز تحقیقات ایران‌خودرو با سرمایه‌گذاري بالا بود که منجر به طراحی محصول سمند گردید. سال 1381 ایران خودرو برنامه ای 10 ساله برای رشد و دستیابی به یک شرکت تراز جهانی ایجاد کرد و این شرکت هدف خود را تولید خودروهای نو آورانه نظیر سمند قرار داد. این شرکت به دنبال کاهش هزینه ها برای خریداری خودرو بود و به همین منظور تولید انبوه سمند را در سال 1381 آغاز کرد. در سال 1382 پروژه هاي پارس سال، سمند سال و پژو 206 صندوق‌دار آغاز گردید. در سال 1383 پروژه های پژو پارس ای ال ایکس و سمند ال ایکس به بهره برداری رسید و یک سال پس از آن پیکان به طور رسمی از سبد تولید محصولات ایران خودرو خارج شد. و محصولات 206 صندوق‌دار، روا با موتور بهینه OHV و سمند سریر تولید گردید. در این سال موتور ملی پایه گاز سوز طراحی شد و ايران‌خودرو به بازارهاي جهانی وارد گردید. دو سال پس از برنامه ریزی برای طراحی موتور ملی گاز سوز و در سال 1385 پروژه تولید موتور ملی بهره برداری شد و تولید سمند در آذربایجان، بلاروس و سوریه ثبت گشت. در همی سال تندر 90 با همکاری شرکت رنو به محصولات این شرکت افزوده گشت و تولید سمند در ونزوئلا آغاز شد. یک سال پس از آن خطوط تولید در سایت‌هاي تبریز، سنگال و مصر راه اندازي و محصول جدید سمند سورن به بازار عرضه شد. سال 87 طراحی خودرو رانا آغاز گشته و ایران خودرو به عنوان صادر کننده نمونه کشور انتخاب گشته و جایزه ای در این راه کسب کرد. رکورد تولید 755.555 دستگاه خودرو سبک براي اولین بار در تاریخ منطقه توسط ایران ثبت گردید و نزدیک به نیمی از سهم تولید خودرو سبک کشور در اختیار ایران‌خودرو قرار گرفت.

در حال حاضر دنا به عنوان جدید ترین محصول ایران خودرو به شمار می رود که از طراحی های نوین روز بهره گرفته است و به طور کامل طراحی این خودرو حاصل هنر کارشناسان و طراحان ایرانی بوده است. مراحل طراحی و نمونه سازي دنا در کوتاه ترین زمان ممکن و کمتر از یک سال صورت پذیرفته است و این خودرو در فروردین سال 1390 رونمایی گردید. البته هم اکنون دنا پلاس که در واقع فیس لیفتی از این خودرو نیز می باشد هم در بازار وجود دارد و شرایط فروش اقساطی ایران خودرو برای آن فراهم شده است. هم اکنون خودروهای زیادی از این شرکت خودرو سازی تولید می شود و خرید اقساطی ایران خودرو از داغ ترین های بازار است. از جمله خودرو های این شرکت در گروه سواری ،     پیکان (از رده تولید خارج شده‌است)،پژو ۴۰۷ (واردات محدود)ف سمند،سمند LX ،سمند سریر،سمند سورن،سمند SE     رانا، دنا ، دنا پلاس،دنا پلاس توربو،تندر ۹۰ (درحال حاضر بطور مشترک در دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو، سایپا تولید می‌شود) ،تندر۹۰ پلاس، پژو ۲۰۵ (از رده تولید خارج شده‌است)،پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۶SD ، پژو ۲۰۷i     پژو ۲۰۷i SD ، پژو آردی (از رده تولید خارج شده‌است) ،روآ (از رده تولید خارج شده‌است)، پژو ۴۰۵،پژو پارس،مرسدس بنز W211 (از رده تولید خارج شده‌است) ،سوزوکی گرند ویتارا،سوزوکی کیزاشی (این خودرو فقط به صورت آزمایشی و برای بازاریابی به تعداد محدود وارد شد و هیچگاه روی خط تولید ایران خودرو قرار نگرفت)،هایما S7،هایما S5،دانگ فنگ H30 Cross ،رنو کپچر (این خودرو به صورت کامل وارد بازار شد و روی خط تولید ایران خودرو قرار نگرفت)،پژو ۵۰۸ (این خودرو با همکاری شرکت مشترک ایران خودرو و پژو به صورت آزمایشی وارد می‌شود)،پژو ۲۰۰۸ (این خودرو با همکاری شرکت مشترک ایران خودرو و پژو ایکاپ روی خط تولید ایران خودرو رفت) و پژو ۳۰۱ را می توان نام برد که امکان خرید اقساطی ایران خودرو برای خودروهایی که بر روی خط تولید این شرکت قرار دارند فراهم شده است و شما می توانید برای اطلاع از شرایط فروش اقساطی ایران خودرو با کارشناسان انصارخودرو تماس بگیرید.

شرایط فروش اقساطی ایران خودرو

  • پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت
  • الباقی مبلغ باقیمانده خرید اقساطی ایران خودرو به صورت اقساط تا سقف ۳۶ ماه قابل پرداخت می‎باشد.
  • برای ایجاد اطمینان دوجانبه همانطور که شرکت انصار خودرو سند را به نام مشتری تحویل می‎نماید، سند به میزان بدهی شما در رهن شرکت باقی می‎ماند.
  • داشتن دسته چک.
  • برای خرید خودرو شما حتما باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید تا شرکت مطمئن شود شما توانایی پرداخت وام یا قسط ها را دارید
  • در هنگام خرید اقساطی پژو 206 SD، همراه داشتن مدارک احراز سکونت الزامی است.


اولین نظر را درج کنید!