رانا خودرویی می باشد که در ابتدا قرار بود با قیمتی در حدود 10 میلیون تومان عرضه گردد اما پس از مدتی مشخص شد که این حرف کاملا اشتباه می باشد و رانای 10 میلیونی وجود ندارد. رانا با توجه به طراحی که از سوی مهندسان ایران خودرو در آن صورت گرفته است، شباهت بسیار زیادی به 206 صندوق دار دارد. در نمای جانبی این شباهت بسیار بیشتر می باشد اما از پشت و جلو تغییراتی در چراغ ها و سپر صورت گرفته است که آن را متفاوت تر از 206 می کند. چراغ های کشیده ای که در رانا وجود دارد، در تاریکی شب جلوه خوبی را به خودرو می دهد. در رانا چراغ ترمز از پشت شیشه بر روی صندوق انتقال پیدا کرده است که چهره ای بهتر و مدرن تری را به خودرو می بخشد اما از طرفی بر روی سپر عقب، قلاب مربوط به بکسل کردن خودرو از سپر بیرون زده است که تا حدودی می توان آن را آزاردهنده دانست. در طراحی داخلی رانا شاهد لقی داشبورد می باشیم که همین موضوع از کیفیت خودرو می کاهد. کنسول وسطی که در رانا استفاده شده است به مانند پژو 206 می باشد و جای کنترل آینه های بغل، ترمز دستی، دسته دنده و کلید شیشه های جلو در آنجا قرار دارد. در رانا صندلی ها نسبتا نرم و راحت هستند که همین باعث شده است، سفر با رانا خسته کننده نباشد. در بالای داشبورد یک کامپیوتر کوچک وظیفه نشان دادن تاریخ، ساعت، هشدار باز بودن درها، دمای محیطی و مونیتورینگ حسگر دنده عقب را بر عهده دارد.

از نظر تجهیزات نمی توان رانا را فول آپشن دانست، بلکه در رانا تجهیزات رفاهی نه کم می باشد و نه زیاد و به طور کلی این تجهیزات اعم از حسگر دنده عقب، شیشه های برقی چه جلو و چه عقب، سیستم صوتی 4 بانده و آینه های برقی می باشند. از لحاظ ایمنی نیز از دو اربگ و چهار چرخ دیسکی بهره برده است که می توان این امکانات را مناسب خواند. یکی از امکاناتی که انتظار حضور آن در رانا می رفت، آینه های برقی تاشو و کروز کنترل می باشد که متاسفانه عدم حضور این امکانات تا حدود آزاردهنده است اما در حالت کلی شما با خرید اقساطی رانا یا خرید نقدی رانا از خودرویی با گارانتی 50 هزار کیلومتری به همراه کارت طلایی سه ستاره بهره مند خواهید شد. در رانا از پیشرانه 1600 سی سی استفاده شده است که دارای 16 سوپاپ می باشد و همان پیشرانه معروف خودرو های پژو می باشد که با نام TU5 شناخته می شود. این پیشرانه از آن جا که در خودروهای زیادی از ایران خودرو استفاده شده است، در هنگام بروز مشکل، تعمیرکاران به راحتی از پس تعمیر آن بر می آیند و همین موضوع دلیل علاقه مردم به این پیشرانه می باشد. پیشرانه به کار رفته در رانا توانایی تولید 105 اسب بخار قدرت را داراست که در دور 5800 آن را آزاد می کند و بیشینه گشتاور این پیشرانه در حدود 142 نیوتن متر می باشد که در دور های 4000 آزاد شده و به عنوان یک سدان شهری، امکانات فنی قابل قبولی را داراست. هندلینگ خودرو در مانورهای شهری مناسب است و یکی از دلایل تقاضا برای فروش اقساطی رانا همان هندلینگ آن می باشد. بر اساس مشخصات درج شده در وبسایت ایران خودرو، رانا تنها در 12 ثانیه می توان از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد که این میزان از زمان در مقایسه با 206 صندوق دار کمی بیشتر است اما با توجه به اختلاف وزنی 23 کیلوگرمی بین این دو خودرو، قابل اثبات است. پیشرانه رانا مصرف سوختی در حدود 6.9 لیتر را در درون شهر داراست که در مقایسه با 206 صندوق دار از مصرف سوخت کمتری بهره مند شده است.

در رانا زمانی که پشت فرمان می نشینید اولین چیزی که جلب توجه می کند، کیلومتر شمار جدید این خودرو می باشد که ترکیب رنگ قرمز کیلومتر شمار با رنگ مشکلی اتاق، حس دانشین و اسپرت بودن را به رانند منتقل می سازد. در ها در رانا در مقایسه با 206 صندوق دار، نمره قابل قبولی را می گیرد و یک نکته خیلی جالب در مورد درهای رانا، نبود شاسی قفل است که از طریق کلیدی بر روی داشبورد می توان آنها را قفل کرد. جالب است بدانید که به هنگام باز کردن درها، زمانی که دستگیره در ها را بکشید، قفل در بلافاصله باز می شود. البته این نکته در سرعت های بالا ممکن است دردسر ساز شود چرا که در هر حالتی اقدام به باز کردن در ها بکنید، قفل در ها باز می شود و این موضوع می تواند برای کودکان نیز خطرناک باشد. در رانا با توجه به تغییر صندلی های جلو، فضای عقب خودرو نبست به 206 بهبود یافته است اما مشکل کمبود فضا هنوز کاملا از بین نرفته است. در بخش اتاق کاملا صدای موتور کاهش پیدا کرده است و طراحی نیز بهتر شده، همچنین کیفیت اتاق هم بهبود یافته است اما همچنان در بخش مونتاژ کمی مشکل وجود دارد. با وجود این که در برخی قسمت ها رانا از پژو 206 صندوق دار بهتر عمل کرده است اما همچنان تقاضا باری خرید پژو 206 بالا تر می باشد البته شاید اگر رانا کمی زیباتر بود این مشکل وجود نداشت و شاید حتی یکی از دلایل آن کم بودن کیفیت مونتاژ این خودرو می باشد. رانا خودرویی با قدرت مناسب و کافی می باشد و شاید تنها اگر کمی در قسمت مونتاژ بهتر عمل می کرد موفقیت های بالاتری را کسب می کرد. البته هم اکنون رانا در نسخه فیس لیفت شده نیز عرضه خواهد شد که از نظر پیشرانه به رانای معمولی شباهت دارد اما از نظر ظاهری کمی بهبود یافته است. در حالت کلی خرید اقساطی رانا می تواند نیاز شما به یک سدان شهری را کاملا برطرف سازد و همین موضوع است که سبب شده این خودرو بتواند در بازار تقاضا برای فروش اقساطی رانا نیز داشته باشد.

شرایط فروش اقساطی رانا

  • پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت
  • الباقی مبلغ باقیمانده خرید رانا به صورت اقساط تا سقف ۳۶ ماه قابل پرداخت می‎باشد.
  • برای ایجاد اطمینان دوجانبه همانطور که شرکت انصار خودرو سند را به نام مشتری تحویل می‎نماید، سند به میزان بدهی شما در رهن شرکت باقی می‎ماند.
  • داشتن دسته چک.
  • برای خرید خودرو شما حتما باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید تا شرکت مطمئن شود شما توانایی پرداخت وام یا قسط ها را دارید.
  • در هنگام خرید اقساطی رانا، همراه داشتن مدارک احراز سکونت الزامی است.


سیدجوادموسوی

سلام خسته نباشید .۲۵۰۰۰۰۰۰ تومان نقد دارم میتونم رانا نود هفت بخرم الباقی اقساط

SIYA

سلام.50میلیون دارم میخوام رانا شرایطی بردارم امکان داره؟

محمد سردشت

سلام با ۲۵ ملیون نقد والباقی اقساطی میشه خودرو رانا راگرفت

محمد امینی

فروش اقساطی دارید

علی نوینی

20 .. م..نقد دارم کارمند هستم امکان خرید اقساطی را دارم

شه بخش بلوچی

سلام رانا قسطی میخواستم مدل ۹۵ ۹۶ ۹۷ لطفا ً راهنمای کنید