ساندرو اتومات یک هاچ بک فشرده می باشد که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2007 برای اولین بار از آن رونمایی شد. این خودرو محصول مشترک دو شرکت رنو و داچیا می باشد که در بازار های مختلف با نام های متفاوتی شناخته می شود. ساندرو بر پایه‌ی پلتفرم رنو لوگان ساخته شده که در داخل کشور با نام تندر 90 شناخته می‌شود. این خودرو تا به حال در دو نسل مختلف به عرضه رسیده که شرکت داخلی پارس‌خودرو، زیر نظر شرکت سایپا تصمیم به تولید نسل اول این خودرو در بازارهای داخلی گرفته است. محصولی که از نظر ظاهری مشتریان خود را ناامید می‌کند اما مشابه تندر 90، توانمندی‌های زیادی را در پشت ظاهر نه‌ چندان دلچسب خود پنهان کرده است. ساندرو از نظر طراحی بسیار ضعیف عمل کرده است! پیش از عرضه ساندرو شاهد عرضه تندر 90 با طراحی نه چندان دلچسب این خودرو بودیم چرا که این طراحی بسیار ساده بود. در طراحی ساندرو نیز این موضوع صادق است و طراحی از چراغ های جول گرفته تا نمای عقب به ساده ترین شکل ممکن طراحی شده است و شاید در این جا بتوان گفت که چینی ها خودرو هایی زیباتر را تولید و عرضه می کنند که طراحی آن ها نیز جذاب تر است. در کابین ساندرو نیز این موضوع صادق است و شرایط تغییری نمی کند چرا که در تمامی قسمت های آن سادگی وجود دارد و در برخی شرایط این سادگی آزاردهنده می شود. در این خودرو عملا هیچ گونه آپشنی وجود ندارد و همه ی کلید ها بر روی کنسول میانی قرار گرفته است. ارگونومی این محصول در حد مناسبی ارزیابی شده است و شاید تنها نکته مثبت کابین همین ارگونومی آن باشد! کیفیت کابین و پوشش های داخلی ساندرو چندان امیدوارکننده نیست و صندلی ها از پوششی سفت و سخت بهره مند شده اند که این موضوع در سفر های طولانی می تواند سبب خستگی بیش از اندازه افراد شود لذا ساندرو برای سفرهای طولانی مدت نمی تواند مناسب باشد و تنها برای مسافت های شهری کاربرد خوبی دارد. فضای داخلی ساندرو از بزرگ ترین نقاط قوت این خودرو به شمار می رود چرا که فضای سرنشینان برای افراد قدبلند هم مناسب است و محفظه‌ها و بخش‌های متعددی در داخل خودرو برای قراردادن وسایل در نظر گرفته شده است. داشبورد این مدل در حدود 8 لیتر فضا دارد که می تواند برای جایگیری ابزار متفاوت مناسب و کافی باشد. فضای بار برای ساندرو در حدود 320 لیتر می باشد که این میزان در مقیسه با رقبای این خودرو مناسب و کافی است و شما با خواباندن صندلی های ردیف دوم می توانید فضای بار بیشتری معادل 1200 لیتر را تجربه کنید!

ساندرو با پیشرانه های متعددی در جهان عرضه می گردد که پیشرانه به کار گرفته شده بر روی ساندرو در ایران همان پیشرانه تندر 90 است که حجکی در حدود 1600 سی سی را داراست و با 4 سیلندر و 16 سوپاپ می تواند 105 اسب بخار قدرت تولید کند که این میزان از قدرت در دور 5750 ایجاد می گردد و این پیشرانه حداکثر گشتاور 140 نیوتن‌متر در 3750 دور بر دقیقه را دارد. نیروی خروجی از پیشرانه در مدل دستی توسط یک گیربکس دستی 5 سرعته و در مدل اتوماتیک از طریق یک گیربکس اتوماتیک چهار سرعته به چرخ‌های محرک جلو منتقل می‌شود. شما با استفاده از ساندرو اتومات می توانید یک رانندگی لذت بخش را تجربه کنید که عملکرد بخش های مختلف آن در تعامل با یک دیگر هستند. از آن جا که ساندرو اتومات پلتفرمی به مانند تندر 90 دارد، رانندگی با این خودرو، لذت خوبی را به دنبال دارد که یکی از دلایل تقاضای بالا برای خرید اقساطی ساندرو اتومات همین موضوع می باشد. گیربکس ساندرو اتومات در هر دو مدل اتومات و دنده ای عملکرد مناسبی را به همراه دارد و سیستم تعلیق ساندرو از تندر 90 نیز بهتر ظاهر شده است.

ایمنی ساندرو قابل قبول بوده است و نتایج تست های تصادف ساندرو اتومات موفق شده تا در بخش ایمنی سرنشینان بزرگسال 3 ستاره از پنج ستاره، ایمنی سرنشینان کودک 4 ستاره از پنج ستاره و حفاظت از عابرین پیاده 1 ستاره از مجموع چهار ستاره را دریافت کند. در سال 1396 بود که شرکت بازرسی کیفی ایران به خودروی ساندرو اتومات، چهار ستاره کیفی را داده است که این ستاره کیفی به تمامی تیپ های تندر 90 نیز تعلق گرفته است. ساندرو از نظر تجهیزات ایمنی دارای امکاناتی نظیر کیسه‌ی هوای راننده، کیسه‌ی هوای سرنشین جلو به همراه سوئیچ غیرفعال‌نمودن و سیستم ترمز ضد قفل (ABS) همراه با سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) را در خود جای داده‌اند و مدل اتوماتیک علاوه بر این‌ها به یک دکمه ضد لغزش خودرو در جاده‌های لغزنده (Snow Button) می باشد که به صورت استاندارد در این خودرو قرار گرفته است. ساندرو اتومات به علت داشتن کلاس بادی هاچ بک خریداران زیادی را به دنبال داشته است که این خریداران در رده های سنی متفاوتی بودند. البته اگرچه H30 کراس از طراحی مناسبی بهره مند نشده است اما باز هم در مقایسه با رقبای چینی به علت داشتن یک پیشرانه قوی، موفق بوده است. از نظر ظاهری رقبای چینی ساندرو، یک سر و گردن جلوتر قرار دارند اما در بخش پیشرانه هیچ یک به اندازه ساندرو اتومات ادعایی نمی تواند داشته باشد. فضای داخلی ساندرو نیز کاملا جادار بوده و برای افراد قد بلند نیز مناسب است که در مقایسه با خودرو های هاچبک موجود در بازار یک نقطه قوت برای آن به شمار می رود. عملکرد رانندگی با ساندرو اتومات قابل قبول می باشد و این خودرو از نظر ایمنی نیز از رقبای خود تا حدودی جلوتر است و کیفیت ساخت بهتری را داراست که با خرید اقساطی ساندرو اتومات، این موضوع کاملا اثبات می گردد. اگر به دنبال یک محصول بادوام و با کیفیت می باشید که هم اقتصادی باشد و هم استهلاک پایینی داشته باشد می توانید به خرید اقساطی ساندرو اتومات اعتماد کنید و البته این تنها در صورتی حاصل می گردد که با چهره این خودرو کنار بیایید. در هر صورت ساندرو اتومات خودرویی مقاوم و با کیفیت در رده قیمتی خودش می باشد که چهره نه چندان زیبایی را داراست!

شرایط فروش اقساطی ساندرو اتومات

  • پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت
  • الباقی مبلغ باقیمانده خرید اقساطی ساندرو اتومات به صورت اقساط تا سقف ۳۶ ماه قابل پرداخت می‎باشد.
  • برای ایجاد اطمینان دوجانبه همانطور که شرکت انصار خودرو سند را به نام مشتری تحویل می‎نماید، سند به میزان بدهی شما در رهن شرکت باقی می‎ماند.
  • داشتن دسته چک.
  • برای خرید خودرو شما حتما باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید تا شرکت مطمئن شود شما توانایی پرداخت وام یا قسط ها را دارید
  • در هنگام خرید اقساطی ساینا، همراه داشتن مدارک احراز سکونت الزامی است.


اولین نظر را درج کنید!