واژه سمند به معنی اسبی است که به رنگ زرد متمایل است. سمند خودرویی است که در حدود 17 سال است تولید می شود. سمند را می توان قدرم بزرگی برای ایران خودرو دانست چرا که اولین خودروی ملی این مجموعه به شمار می رود و به کمک شرکت های صنعتی و مشاوره ای آلمانی، انگلیسی و با استفاده از دانشجویان ایرانی و پس از حدود 5 سال به نتیجه رسید و سمند در سال 1380 وارد بازار ایران شد و از همان ابتدا شرایط فروش اقساطی سمند عرضه شد. سمند بر روی شاسی و پلتفرم اصلاح شده 405 طراحی شده است و برای سمند مدل ها و تیپ های متفاوتی عرضه می شود. به همین منظور، فروش اقساطی سمند و فروش اقساطی سمند LX و هم‌چنین فروش اقساطی سمند سورن از جمله خدماتی است که انصار خودرو به مشتریان خود ارائه می‌نماید. در ابتدا به بررسی این خودروی داخلی از کمپانی ایران‌خودرو می‌پردازیم و در ادامه شرایط فروش اقساطی سمند و انواع مدل‌های دیگر سمند در انصار خودرو را خواهیم‌گفت. در صورت داشتن هرگونه سوال که پاسخ آن را در این صفحه نیافتید، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

معرفی خودروی سمند

سمند در نخستین نسخه خود در 1381 تولید شد، از پیشرانه 1800 سی سی بهره می برد. اما پس از آن سمند با استفاده از تغییرات و فیس لیفت هایی که در آن صورت گرفت، در چندین مدل تولید گشت. سمند EL   این مدل در واقع نخستین سمند تولیدی ایران است. این نوع سمند در آن از طراحی اولیه استفاده شد که علاوه بر عرضه در بازار فروش در ناوگان تاکسی رانی نیز قرار گرفت. تا اواسط دهه هشتاد این مدل تولید گشت اما پس از آن سمند LX جایگزین این خودرو گشت. این سمند دومین مدل معرفی شده از سمند می باشد که در آن مانور های بیشتری صورت گرفته است و آپشن های بیشتری را در مقایسه با سمند EL داراست.سمند LX از موتور ملی 1700 سی سی بهره می برند و تولید این نوع سمند همچنان تا به امروز ادامه دارد و شرایط فروش اقساطی سمند برای این مدل نیز فراهم گشته است. سمند سورن از دیگر نمونه های سمند می باشد که دارای طراحی بهتر و بروز تری می باشد اما ا نظر طراحی داخلی با مدل ال ایکس تفاوتی ندارد. پس از دهه 90 شمسی مدل سورن سمند جای خود را به سورن ای ال اکس داد. سمند SE از ابتدای دهه 90 وارد بازار شدو این مدل پایه و بیس سمند بوده که از نظر تجهیزات از ال ایکس در درجه پایین تری قرار دارد اما از نظر فنی و گیربکس با ال ایکس شباهت و همخوانی دارد اما تجهیزات رفاهی در این مدل از سمند کاهش یافته است. سورن ای ال ایکس که جایگزین سورن قدیمی شده است دارای جلوپنجره جدید و بازطراحی شده می باشد و در بخش طراحی داخلی خود نیز از یک طراحی کاملا متفاوت و منحصر به فرد بهره می برد و پر آپشن ترین نسخه سمند ها همین نسخه می باشد. این نسخه از سمند از پیشرانه توربوشارژ شده پیشرانه ملی EF7 می باشد.

طراحی سمند

طراحی سورن از هر نظر در مقایسه با تیپ های دیگر سمند بهتر است و در خرید اقساطی سمند ، خرید سمند سورن پیشنهاد می گردد چرا که طراحی به روز تری را داراست. طراحی بیرونی سمند بر پایه خطوط ساده و روان با انحنای کم می باشد که در نمای جلو نیز آیتم های تشکیل دهنده ساده ای در آن استفاده شده است. در نمای جانبی نیز خط کمر برجسته و پیوسته مهم ترین المان طراحی جانبیست که تا حدودی نمای جانبی خودرو را عضلانی جلوه می دهد. آینه های جانبی در سمند دارای ابعاد مناسبی می باشد که جزو نکات مثبت این خودرو می باشد چرا که دید جانبی مناسبی را به وجود می آورد.

برای تفکیک و تمایز مدل های سمند، به هم رنگ بودن قسمت های زه جانبی و دستگیره درب در مدل های سورن و مشکی بودن این قسمت ها در مدل های دیگر سمند بر می گردد. در قسمت عقب این خودرو، سپر ساده به همراه چراغ های عقب دو تکه در تمام مدل ها وجود دارد. در قسمت داخلی سمند شاهد طراحی مناسبی می باشیم. در سمند با توجه به موقعیت قرارگیری راننده و طراحی ستون ها و ارتفاع شیشه های جانبی، میدان دید جانبی کمی ضعیف تر است. دید عقب خودرو نیز در حد متوسطی ارزیابی شده اما رتبه بالاتری را در مقام مقایسه با خانواده تندر90 کسب می کند. طراحی داخلی سمند نیز از ارگونومی مناسبی بهره مند شده است.

امکانات رفاهی سمند سورن

در سورن ما شاهد امکانات ایمنی و رفاهی مناسب تری می باشیم. از جمله امکانات رفاهی و ایمنی که برای سورن ارائه شده است، می توان به ترمزهای دیسکی در چرخ های جلو و کاسه ای در چرخ های عقب ( در سورن هر چهار چرخ دیسکی ) به همراه سیستم ضد قفل ABS، دو عدد کیسه هوا، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، کمربندهای ایمنی با قابلیت تنظیم ارتفاع، فرمان هیدرولیک ( در سورن غربیلک فرمان مجهز به کلید های کنترلی )، شیشه بالابرهای برقی در هر چهار درب ( در سورن شیشه ها از نوع سولار و مجهز به آنتی ترپ و پاورویندزو )، تنظیم آینه های جانبی برقی ( در سورن از نوع تا شونده برقی به همراه راهنما بر روی قاب بیرونی )، تنظیم برقی برقی صندلی ها جلو به همراه تنظیم ارتفاع صندلی راننده، سیستم تهویه مطبوع دستی ( در سورن تهویه مطبوع اتوماتیک)، صندوق پران و سنسورهای دنده عقب اشاره کرد. درابتدا در سمند سورن، از رینگ های آلومینیومی 15 اینچی استفاده شده است اما در پایان دهه 80 بود که سمند سورن با رینگ اسپرت آلومینیومی عرضه شده است و مدل های صفر کنونی صرفا با رینگ آهنی و قالپاق عرضه می شوند. سمند SE به عنوان نسخه بیس و پایه سمند شناخته می شود که در مقایسه با دیگر تیپ های سمند در آن از امکانات ایمنی و رفاهی کمتری استفاده شده است و در این نسخه از سمند عدم وجود مه شکن های جلو، عدم وجود سنسو های دنده عقب، قالپاق های متفاوت، فرمان با طرح متفاوت 3 پر، شیشه بالابر های دستی درب های عقب و تنظیم آینه های جانبی به صورت دستی از جمله ویژگی های پایه آن می باشد. دقت کنید که اگرچه 17 سال است از عرضه سمند و ایجاد شرایط فروش اقساطی سمند می گذرد و طراحی سمند تا حدودی قدیمی شده است اما باید قبول کنیم که این خودرو هم اکنون جذابیت های خود را دارا می باشد و همچنان فروش اقساطی سمند تقاضای بالایی را داراست و شما می توانید برای خرید هر تیپ از سمند اقدام کنید.

شرایط فروش اقساطی سمند

  • پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت
  • الباقی مبلغ باقیمانده خرید سمند به صورت اقساط تا سقف ۳۶ ماه قابل پرداخت می‎باشد.
  • برای ایجاد اطمینان دوجانبه همانطور که شرکت انصار خودرو سند را به نام مشتری تحویل می‎نماید، سند به میزان بدهی شما در رهن شرکت باقی می‎ماند.
  • داشتن دسته چک.
  • برای خرید خودرو شما حتما باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید تا شرکت مطمئن شود شما توانایی پرداخت وام یا قسط ها را دارید.
  • در هنگام خرید اقساطی سمند، همراه داشتن مدارک احراز سکونت الزامی است.


شاهوری

سلام چه وقت و کجا تحویل میشود من اهواز هستم