مزدا ۳ یک سواری کامپت ژاپنی می شود که با موتور جلو محور جلو فعالیت دارد و از سال 2003 می باشد که در شرکت مزدا تولید می گردد و در سال های 1386 تا سال 1390، نسل اول از مزدا ۳ در ایران تولید می گردد و نسل دوم این خودرو نیز از سال 1389 با نام مزدا ۳ نیو در ایران شناخته می شود و تا به امروز در بازار ایران عرضه می گردد و امکان خرید اقساطی مزدا ۳ نیز فراهم شده است. به دلیل کمبود قطعات مورد نیاز تولید مزدا ۳ در سال 1393 به طور رسمی متوقف شد و در مجموع در سال ۱۳۹۳ تنها تعداد ۱۱ دستگاه مزدا۳ از خط تولید این خودرو در خودروسازی گروه بهمن خارج شد. در سال 1394، با تغییر شرایط تجاری و بین المللی، قطعات مزدا ۳ که عنوان پرفروش ترین خودروی مزدا را کسب کرده بود، دوباره به تهران ارسال شد و شرکت خودروسازی بهمن برنامه مونتاژ حدود 2000 دستگاه از مزدا ۳ را در دستور کار خود قرار داد و در حال حاضر مزدا ۳ با قیمتی در حدود 200 میلیون تومان به بازار عرضه می شود و از طرفداران بسیاری برخوردار است و از آن جا که مزدا ۳ تولید شرکت بهمن است و تولیدات شرکت بهمن نیز از رضایت های بسیاری بهره مند شده است. در سال ۲۰۰۳ کمپانی مزدا اولین نسل مزدا ۳ را بعنوان مدل ۲۰۰۴ روانه بازار خودروهای کوچک نمود و آن را جانشینی برای مزدا ۳۲۳ قرار داد. این خودرو در پلت فرم سی ۱ فورد قرار دارد که از دیگر خودروهای هم پلت فرم می‌توان به فورد فوکوس اشاره کرد. مزدا ۳ در ژاپن و چین با نام اکسلا عرضه می‌گردد.

در سال 2006 بود که فیس لیفتی از نسل اول مزدا 3 در بازار های جهانی راه پیدا کرد که نسخه مونتاژی نسل اول این خودرو بود و از مدل فیس لیفت شده بودند که تنها در نسخه سدان و در 3 تیپ تجهیزاتی عرضه می شدند که هر سه این خودرو ها از بخش فنی یکسانی بهره مند شده بوند. مزدا ۳ از پیشرانه ای 2000 سی سی بهره مند شده است که این پیشرانه برای انتقال قدرت به چرخ های جلو از گیربکس یکسان اتوماتیک و 4 دنده استفاده شده است که امکان قابلیت تعویض دنده به صورت دستی را نیز توسط راننده داراست و این مدل در ایران با تیراژ 32000 دستگاه عرضه گشت. نسل دوم از مزدا ۳ در سال 2010 و در بازار های جهانی راه یافت و این نسل دوم نیز در کار گروه خودروسازی بهمن قرار گرفت و همچنین بهار 1389 مزدا ۳ نسل دوم در دو نسخه سدان و هاچ بک عرضه شده است که نسخه سدان نیز به مانند نسل قبلی دارای 3 تیپ می باشد و نسخه هاچ بک نیز در حدود 2 تیپ را داراست که تمامی این ها در بخش فنی یکسان می باشند اما از نظر بخش تجهیزات با هم تفاوت دارند. مزدا ۳ نسل دوم دارای پیشرانه 2000 سی سی می باشد که به گیربکس 5 دنده اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده و به صورت دستی و توسط راننده تعبیه شده است که درسال ۲۰۱۲ نسخه فیس لیفت مزدا ۳ نسل دوم در بازارهای جهانی عرضه شد که در ایران از پاییز ۱۳۹۱ نمونه فیس لیفت این خودرو در ایران عرضه شد.

در سال 1393، مزدا ۳ با پیشرانه 1600 سی سی به همراه گیربکس 5 دنده دستی و تنها در نسخه سدان از طرف گروه خودروسازی بهمن با تیراژ محدودی عرضه گشت که با توجه به عدم موفقیت این نوع از خودرو تیراژ آن محدود گشت و تنها یک بار تولید شد. تیراژ مونتاژ نسل دوم مزدا ۳ در ایران به بیش از ۳۴۰۰۰ دستگاه رسید.  مزدا ۳ در بازار جهانی از سال 2004 تا سال 2014 عرضه گشت و در این 10 سال، تعداد تیراژ این خودرو از مرز ۴٬۰۰۰٬۰۰۰ دستگاه در سراسر دنیا عبور کرد. با توجه به گذشت مدتی طولانی از عرضه مزدا ۳، خودروهای جدیدی در این قیمت عرضه شده بود که خودروی تیوولی از شرکت سانگ یانگ یکی از این رقبا می باشد. اما مزدا ۳ با داشتن یک رقیب قدر کره ای همچنان در بازار به خوبی درخشید و در حقیقت می‌توان پیشنهاد کرد به دلیل وجود لوازم یدکی بیشتر و مشخصا کیفیت ساخت بسیار بالا، در این مقایسه محصول مزدا را انتخاب کرد. تمامی مدل های مزدا ۳ از موتور های 4 سیلندر بهره مند شده اند که از پیشرانه هایی با حجم 1400 سی سی تا 2500 سی سی استفاده می کنند و این خودروها در بخش گیربکس نیز گیربکس های متفاوتی را دارا هستند. مزدا ۳ در دو نوع ۶ دنده و ۵ دنده دستی و ۴ دنده و ۵ دنده اتوماتیکی تولید می‌شود و بدنه آن در دو شکل چهار درب سدان(صندوق‌دار) و پنج درب هاچ‌ بک است.  مدل مونتاژ شده توسط مزدا ۳ در نسل اول دارای پیشرانه 2000 سی سی با 4 سیلندر می باشد که آرایش قرارگیری آن به صورت خطی مستقیم است. مزدا ۳ توانایی تولید حداکثر قدرت، 147 اسب بخار قدرت را در دور 6500 فراهم می سازد و هم چنین گشتاور این خودرو در حدود 187 نیوتن متر می باشد که در دور 4000 به آن می رسد. در مزدا ۳ قدرت از پیشرانه توسط گیربکس های معرفی شده به محور جلویی خودرو منتقل می شود. مزدا ۳ از خودروهایی با کیفیت بالا می باشد که در هر شرایطی می تواند از شما و سرنشینان داخلی آن محافظت کند لذا این خودرو را می توان یکی از کامل ترین خودرو های داخلی نامید

شرایط فروش اقساطی مزدا ۳

  • پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت
  • الباقی مبلغ باقیمانده خرید اقساطی مزدا ۳ به صورت اقساط تا سقف ۳۶ ماه قابل پرداخت می‎باشد.
  • برای ایجاد اطمینان دوجانبه همانطور که شرکت انصار خودرو سند را به نام مشتری تحویل می‎نماید، سند به میزان بدهی شما در رهن شرکت باقی می‎ماند.
  • داشتن دسته چک.
  • برای خرید خودرو شما حتما باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید تا شرکت مطمئن شود شما توانایی پرداخت وام یا قسط ها را دارید
  • در هنگام خرید اقساطی مزدا ۳، همراه داشتن مدارک احراز سکونت الزامی است.


پیمان اسماعیلی

سلام و عرض خسته نباشید . میشه بفرمایید که قیمت نقدی مزدا ۳نیو رو چند حساب میکنید ؟ و اینکه اگه ۶۰ درصد قیمت خودرو رو زمان قرارداد پرداخت کنیم ، مابقی ۴۰ درصد رو با چه درصد ماهانه یا سالانه احتساب میکنید ، البته اگه بخواییم تا خودرو را ۲۴ ماهه خریداری کنیم ؟ یا اینکه وامی که به مشتری پرداخت میکنید با چه درصد سود سالانه حساب میشه ؟ لطفا بفرمایید که اگه قیمت خودرو مشخص هست با پرداخت ۶۰ درصد اولیه ، ۴۰ درصد مابقی در اقساط ۲۴ ماهه چقدر و پرداختی ماهانه ما چقدر میباشد ؟ ضمنا اگر بخواهیم از شهرستان بیاییم و خرید کنیم امکانش هست یا نه ؟ البته با مدارک معتبر شغلی مثل خودم که وکیل دادگستری هستم . از اینکه طولانی شد معذرت میخوام .