یکی از شرکت های به نام در صنعت خودروسازی، شرکت کره ای هیوندای می باشد که در عرصه بین الملل فعالیت می کند و به دلیل ارائه خودروهایی با آپشن های فراوان و قیمت مناسب در صنعت خودرو سازی به شدت معروف گشته است. این ویژگی ها سبب شده است که هیوندای در صنعت خودروسازی با موفقیت به جلو پیش برود. از سدان های معروف هیوندای، سوناتا می باشد که این خودرو یک سدان سایز متوسط است و از سال 1985 توسط هیوندای کره جنوبی معرفی و عرضه گشته است. هیوندای سوناتا از همان ابتدا به عنوان یک نسخه فیس لیفت شده با پیشرانه ارتقا یافته رو نمایی شد که در دوسال اول فروش اش بسیار کم بود و به همین دلیل این طرح شکست خورده و از بازار خارج شد اما در سال 1988 بود که هیوندای سوناتا با تغییراتی گسترده وارد بازار جهانی شد و توانست شکست خود را جبران کند. تا به امروز هیوندای سوناتا 4 نسل را دیده است و در سال 2017 نسخه تکامل یافته از این خودرو وارد بازار شد. هیوندای سوناتا 2017 در مقایسه با نسخه 2016 هیچ تغییر ظاهری را تجربه نکرده است اما در مقایسه با نسخه 2014، چراغ های جلو و عقب به همراه چراغ مه شکن تغییراتی را داشته و زیباتر گشته است. چراغ های روز روشن LED ، چراغ های ترکیبی زنون و LED  که با خطوط بدنه هماهنگ شده ، رینگ ها 16 ، 17 یا 18 اینچی با دو طرح مختلف ، نوار و دستگیره های کرومی ، اگزوز های دوبل و سقف پانارومیک از مشخصات ظاهری هیوندای سوناتا 2017 می باشند. از همان ابتدای ورود هیوندای سوناتا این خودرو با نام خوش استیل بودن شناخته شد و تا به امروز این حرف کاملا صادق است. بهترین ویژگی طراحی هیوندای سوناتا 2017، طراحی آیرودینامیکی این خودرو می باشد که با کف مسطح و بدنه هماهنگ شده و به بالاترین سطح خود رسیده است که سبب شتاب گیری بهتر، سرعت بالاتر و مصرف سوخت مناسب تر می شود. طراحی داخلی هیوندای سوناتا 2017 هم به مانند طراحی بیرونی اش در مقایسه با نسخه 2016 این خودرو تغییری نداشته است اما تریم داخلی بهبود یافته است. یکی از ویژگی های طراحی نمای داخلی هیوندای سوناتا 2017، طراحی داشبودر پنج ضلعی مانند این خودرو می باشد که با دریچه های هوا به طور کامل هماهنگ شده و یک طراحی مدرن را به جا گذاشته است. داشبورد به صورت زاویه دار و متمایل به سمت راننده طراحی شده و دسترسی راننده به دکمه ها و کنسول را در هنگام رانندگی راحت تر می کند. شاید تنها ایرادی که بتوان از کابین این خودرو گرفت، استفاده بیش از اندازه از پلاستیک در کابین این خودرو می باشد که البته این نوع از پلاستیک استفاده شده، جنس مطلوبی را داراست.

همانطور که در بالا هم گفتیم، یکی از دلایل موفقیت هیوندای در بازار خودرو، تولید خودروهایی با آپشن های بالا می باشد که سبب افزایش تقاضا برای خرید اقساطی هیوندای سوناتا 2017 نیز شده است. در سوناتا 2017 نیز امکانات بسیار زیادی قرار دارد که از جمله آن ها می توان به فرمان اسپرت با کنترل پذیری بالا، کروز کنترل اتوماتیک ، سیستم مدیریت سفر ، کنترلر سیستم صوتی بر روی فرمان ، سیستم فرمان برقی MDPS برای هندلینگ بهتر ، سیستم کنترل حالت رانندگی با سه وضعیت نرمال ، اکو و اسپرت ، سیستم سنسوریک نقطه کور BSD ،  سیستم کنترل خودرو در سر بالایی HAC ، سیستم کنترل پایداری الکتریکی خودرو ESC : ، چراغ های هوشمند جلو با قابلیت چرخش مطابق فرمان در سر پیچ ها SBL ، چراغ های خوش آمد گویی دستگیره ها ، چراغ آینه بغل ، سنسور باران به همراه برف پاک کن آیرو ، اگزوز دوبل ، رینگ های 16 تا 18 اینچی آلیاژ آلومینیوم ، پرده برقی شیشه عقب ، گرم کن فرمان ، سیستم ضد بخار ، پرده نورگیر دستی شیشه های درب عقب ، ترمز پارک EBP ، سیستم تهویه و گرم کن صندلی های جلو و عقب ، دریچه هوایصندلی عقب ، صندلی های عقب تاشو ، سقف پانورامیک ، مانیتورینگ فشار باد تمامی تایر ها ، تنظیم 6 حالته صندلی ها اشاره کرد. دقت کنید که برخی از این آپشن های ذکر شده ممکن است در خودروی خریداری شما موجود نباشد و به صورت آپشنال به آن افزوده می شود. هیوندای سوناتا 2017 با 5 مدل پیشرانه متفاوت در جهان عرضه می شود که دو نمونه از پیشرانه ها برای ایران در نظر گرفته شده است. اولین نوع این پیشرانه ها، 2400 سی سی ، 4 سیلندر و 16 سوپاپه است که توانایی تولید 185 اسب بخار قدرت در دور 6000 و 178 پوند فوت گشتاور را در دور 4000 داراست. دومیت پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندره 16 سوپاپه با 155 اسب بخار قدرت در 6200 دور و 135 پوند فوت گشتاور در 4000 دور است.گیربکس سوناتا در دو مدل  6 سرعته دستی و 6 سرعته اتوماتیک از نوع شیفت ترونیک در ایران عرضه می گردد که بیشتر نمونه های آن از نوع 6 سرعته اتوماتیک می باشند. در قسمت ایمنی برای هیوندای سوناتا 2017، در حدود 7 ایربگ در نظر گرفته شده است و شاسی این خودرو تقویت گشته که سبب شده 51 درصد از آن را فولاد پیشرفته تشکیل دهد. سیستم سنسوریک نقطه کور BSD ،  سیستم کنترل خودرو در سر بالایی HAC ، سیستم ضد قفل ترمز (ABS) ، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) ، سیستم کنترل کشش TCS ، کمک ترمز (BA) ، سیستم کنترل پایداری الکتریکی خودرو ESC ، سیستم مدیریت پایداری خودرو VSM از دیگر امکانات ایمنی می باشد که برای هیوندای سوناتا 2017 عرضه شده است.

با خرید اقساطی هیوندای سوناتا 2017 ، می توانید از یک سدان خوش استیل، زیبا و پرآپشت بهره مند شوید و در مقایسه با نسخه 2016، تغییر چندانی را تجربه نکرده است و تنها زیباتر و بهتر شده است. از جمله ویژگی های مثبت خودروی سوناتا می توان به آپشن های زیاد ، امنیت بالا ، طراحی مدرن و اسپرت اشاره کرد که سبب موفقیت فروش اقساطی هیوندای سوناتا 2017 در بازار ایران شده است و شما به راحتی می توانید برای خرید اقساطی هیوندای سوناتا از طریق انصارخودرو اقدام کنید.

 

 اولین نظر را درج کنید!