هیوندای موتور یک شرکت کره ای و چند ملیتی می باشد که در سال 1967 توسط چانگ جو یانگ تاسیس گشت. هیوندای موتور به همراه کیا موتورز، از زیرمجموعه‌های هیوندای موتور گروپ به‌شمار می‌آیند، که در حال حاضر پس از شرکت‌های جنرال موتورز، گروه فولکس‌واگن و تویوتا، به‌عنوان چهارمین خودروساز بزرگ جهان شناخته می شود. دفتر مرکزی هیوندای در شهر سئول قرار دارد و این شرکت بدون در نظر گرفتن کیا در رده هستم بزرگ ترین خودروسازان جهان است. هیوندای در سال 2012 بیش از 4.4 میلیون خودرو را در سراسر جهان به فروش رسانده است و همچنین هیوندای مالک بزرگ ترین کارخانه یکپارچه جهان بوده که این کارخانه در شهر اولسان قرار دارد و هر ساله 1.6میلیون اتومبیل تولید می کند. این روز ها هیونداز دارای 6 هزار مرکز فروش است و نمایندگی های رسمی این برند معتبر در 193 کشور جهان مستقر شده اند. در ابتدای شروع کار هیوندای، این شرکت ساخت‌وساز، فولادسازی، کشتی‌سازی، خدمات پشتیبانی، تجارت، الکترونیک و خدمات مالی را تحت پوشش قرار داد و در ابتدای دهه ۱۹۶۰ به بزرگترین شرکت خوشه‌ای کره جنوبی تبدیل شد. در سال 1967 هیوندای موتور به عنوان یک شرکت تابعه از هیوندای و به عنوان بازوی گروه خودروسازی تاسیس شگت و نسختین خودروی عرضه شده توسط این شرکت، فورد کورتینا بود که با مشارکت مستقیم شرکت فورد در کره جنوبی تولید و عرضه شد. شرکت هیوندای به منظور طراحی خودرو به مشارکت با شرکت ایتال دیزانو برای تامین قطعات خودرو های خود نظیر، اکسل با میتسوبیشی موتورز قرارداد هایی را امضا کرد. اولین اتومبیل کره ای که توسط شرکت هیوندای موتورز تولید شد، خودروی هیوندای پونی نام داشت که در سال 1975 عرضه گشت و در ادامه برای نخستین بار صادرات این خودرو به کشور اکوادور نیز در همان سال اتفاق اقتاد. هیوندای پونی عنوان سازنده پرفروش‌ترین اتومبیل کره‌ای را برای شرکت هیوندای به ارمغان آورد و هنوز هم این اتومبیل بدون رقیب باقی ‌مانده‌ است.

در سال 1982 شرکت هیوندای، نسل دوم خودروی پونی را عرضه کرد و صادرات این خودرو در مقیاس بزرگ تری انجام گرفت و این خودرو در سال 1983 توانست به راحتی بازار خودروی کانادا را دگرگون کند و از آن جا بود که صنعت خودروسازی متوجه ورود آسیای جنوب شرقی به عنوان یک تولید کننده پرقدرت شد. در سال 1991 هیوندای به تولید سدان بزرگ تری تحت عنوان هیوندای النترا و هیوندای سوناتا پرداخت و در همین سال بود که اولین خودروی کوپه از هیوندای عرضه شد و اولین موتور آلفای 1500 سی سی از هیوندای نیز تولید گشت. میزان فروش محصولات هیوندای از همان ابتدا در بازار آمریکا رشد سریعی را به دنبال داشت و این رشد به علت قیمت مناسب این خودرو ها بود که حتی در دهه ۱۹۹۰ اتومبیل‌های هیوندای هنوز برای کیفیت ضعیف ساخت و کم توجهی به جزئیات، انگشت‌نما بودند.در سال 1997 بود که بحران مالی آسیا ضرر جدی به صنعت خودروسازی کره وارد کرد که البته هیوندای از این فرصت استفاده کرده و شرکت کیا را که ورشکست شده بود، خریداری کرده و توانست موقعیت خود را در صنعت خودروسازی تقویت کند.  با توجه به فشار هایی که دولت کره بر هیوندای آورد، این شرکت خودروسازی اقدام به تفکیک گروه هیوندای کرده و پس از تکمیل این فرآیند در سال 1998 چانک مونگ کو فرزند ارشد بنیان گذرار هیوندای، کنترل بخش خودروسازی را در درست گرفت و این روز ها در جایگاه مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره فعالیت می کند. چانگ پس از تحویل شرکت، در سال‌های نخست، مدیریت را از نو سازماندهی کرد، کنترل کیفی را ارتقا بخشید و سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیق و توسعه را افزایش داد.

در سال 2000 از آن جا که شرکت کیا از هیوندای موتور جدا شد، کیا توانست برای دومین بار به طور کامل بر روی صنعت خودروسازی تمرکز کند و پس از آن مدیرعامل این شرکت موفق شد تا حد چهارمین خودروساز بزرگ جهان، بهمراه کیا و خود به تنهایی، تا رتبه هشتمین شرکت بزرگ خودروسازی جهان، رشد کند. جالب است بدانید که در اروپا نیز امروزه سایت‌های تولید و نیز طراحی توسط هیوندای ایجاد شده‌اند. در طول 2000 میلادی، اتومبیل های هیوندای به صورت وسیعی در کیفیت ساخت، تکنولوژی و حتی ظاهر توسعه پیدا کردند که تغییر ظاهر و بدنه این خودرو ها حاصل تلاش مرکز طراحی جدیدی بود که از سال 2001 به بعد راه اندازی شده بود. نسل چهارم هیوندای سوناتا در اوایل دهه 2000 میلادی، با اتومبیل های ژاپنی پرفروش و جدید خانواده، در بازار ایالت متحده آمریکا به رقابت پرداخت و این در حالی بود که مدل های هیوندای آی۱۰، هیوندای آی۲۰ و هیوندای آی۳۰، بازار اروپا را هدف قرار داده بودند و فروش زیادی را در اروپا به خود اختصاص دادند. این شرکت در سال ۲۰۰۸ هیوندای جنسیس را عرضه کرد، که رقیب خودروهای سایز بزرگ لکسوس و اینفینیتی به‌شمار می‌آید. در ایران خودروهای بسیاری از برند هیوندای عرضه می گردد که امکان فروش اقساطی هیوندای نیز برای آن ها فراهم شده است و نکته ی دیگری که در این خصوص وجود دارد همکاری شرکت هیوندای با کرمان موتور است که در همین راستا برخی از خودروهای مجموعه هیوندای در این شرکت مونتاژ می گردد و با توجه به کیفیت خوب این مونتاژ و قیمت مناسب تر در مقایسه با نمونه داخلی شاهد رشد فروش اقساطی هیوندای هستیم که هیوندای این موضوع را تاحدودی مدیون کرمان موتور می داند. در ایران نیز خودروهای هیوندای با قیمت مناسب تر از خودروهای اروپایی عرضه می شود که در کنار این قیمت مناسب تر شاهد امکانات و تجهیزات رفاهی کامل برای آن ها می باشیم که مردم را به سمت خرید اقساطی هیوندای سوق می دهد.

شرایط فروش اقساطی هیوندای

  • پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت
  • الباقی مبلغ باقیمانده خرید اقساطی هیوندای​ به صورت اقساط تا سقف ۳۶ ماه قابل پرداخت می‎باشد.
  • برای ایجاد اطمینان دوجانبه همانطور که شرکت انصار خودرو سند را به نام مشتری تحویل می‎نماید، سند به میزان بدهی شما در رهن شرکت باقی می‎ماند.
  • داشتن دسته چک.
  • برای خرید خودرو شما حتما باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید تا شرکت مطمئن شود شما توانایی پرداخت وام یا قسط ها را دارید.
  • در هنگام خرید اقساطی هیوندای، همراه داشتن مدارک احراز سکونت الزامی است.


حسین نعمتی مود

سلام وقت بخیر لطفا قیمت هیوندای i20