در سال 1335 شرکت پارس خودرو به عنوان یک شرکت تولیدی و بازرگانی در زمینه اتومبیل های جیپ فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تا به امروز، اقدام به تولید و مونتاژ خودروهای سواری و عموما دو دیفرانسیل در کشور کرده است و این درحالیست که شرکت سایپا در حدود 85 درصد از سهام این شرکت را در اختیار قرار دارد و به عنوان بزرگ ترین سهام دار شرکت پارس خودرو شناحته می شود. سهام باقی مانده از شرکت پارس خودرو در بازار بورس اوراق بهادار تهران معامله می گردد. در گذشته نام شرکت پارس خودرو، جیپ ایران بود که از سال 1335 فعالیت خود را آغاز کرده و در سال های اولیه تنها واردات و تامین قطعات محصولات جیپ آمریکا را در کشور ایران به عهده داشت اما در سال 1338 این شرکت گشترس پیدا کرده و با احداث یک کارخانه در محل کنونی شرکت واقع در جاده مخصوص کرج، مونتاژ انواع خودروهای جیپ را در داخل کشور آغاز کرد تا به نیازهای مشتریان خود بهتر پاسخ دهد.در سال 1345 بود که پارس خودرو سالن های پرس، ساخت قطعات و توسعه عملیات خود را به راه انداخت و خودروی نام آشنای آریا شاهین را تولید کرد که در واقع خودروی رامبلر آمریکایی بوده و تا سال 1351 شمسی تولید شد و در مجموعه بیش از 35 هزار از این دستگاه به فروش رسید. در سال 1352 شرکت موتور جک تاسیس و کلیه دارایی ها و تعهدات شرکت جیپ به این شرکت منتقل گشت و  نام شرکت در تاریخ 1352 به "شرکت جنرال موتورز ایران" و همچنین در سال ۱۳۵۹ به شرکت "خودروسازی ایران" و سپس در همان سال به نام "پارس خودرو" تغییر پیدا کرد. شرکت پارس خودرو در سال 1371 بر اساس قانون تجارت از سهامی خاص خارج گشتی و به سهامی عام تبدیل شد. پارس خودرو بعد از تغییر نام خود به شرکت جنرال موتورز از سال 1353، شروع به تولید محصولات شورلت و پس از آن کادیلاک کرد که با وقوع انقلاب اسلامی تولیدات این محصولات متوقف شد و بار دیگر تولید محصولات جیپ، در کنار خودروهای لندروور و نیسان آغاز شد.

در سال 1375 خودروی رنو 5 با نام سپند توسط پارس خودرو تولید شد و بازار خوبی را برای کشور دست و پا کرد و در سال 1380 شرکت پارس خودرو به سمت واردات و مونتاژ وسایل نقلیه خارجی جلو رفت به نحوی که در همان سال موفق به تولید محصولاتی نظیر "نیسان پاترول سافاری"، "رنو PK"، "نیسان ماکسیما" و همچنین پیکاپ دوکابین نیسان شد که خود پیشرفتی بزرگ برای این مجموعه محصوب می شد. در سال 1381 گروه خودروسازی سایپا سهام خود را در پارس خودرو از میزان 51 درصد به 84 درصد افزایش داد که با انجام چنین کاری این شرکت توانست پیکاپ تک کابین، رنو PK انژکتوری و همچنین نیسان رونیز را آماده عرضه به مشتریان کند. در ادامه پارس خودرو با تولیدات رنو مگان و نیسان ماکسیما در بازار برای خود سهمی را کنار گذاشت و از آن جا که برای محصولات خود شرایط ویژه فروش اقساطی پارس خودرو را تدارک دیده بود لذا توانست بیشتر بدرخشد و البته این شرکت موفقیت فروش خود با خودروهایی نظیر نیسان پاترول را تکرار کرد.

در حال حاضر شرکت پارس خودرو به تولید محصولاتی نظیر رنو ساندرو در مدل های معمولی و با دو گیربکس و رنو ساندرو استپ وی، خانواده برلیانس و همچنین تولید دو خودروی رنو تندر و پارس تندر مشغول است که این محصولات به تنهایی بخش بزرگی از بازار خودروی ایران را به خود اختصاص داده اند. پاسر خودرو محصولات رنو را تحت لیسانس شرکت اصلی تولید می کند که از این شرکت محصولاتی نظیر رنو ساندرو ، رنو مگان و رنو لوگان عرضه می شود که رنو لوگان با نام تند 90 شناخته می گردد. دو محصول جدید هم از اواخر سال ۱۳۸۸ به نامهای نیسان قشقائی و نیسان تینا به محصولات پارس خودرو اضافه شده است که به ترتیب جای نیسان رونیز و نیسان ماکسیما را گرفته‌اند.کارخانه پارس خودرو هم اکنون مساحتی بالغ بر 590 هزار متر مربع را داراست که از این میزان در حدود 192 هزار متر مربع به  بخش تولیدی، اداری مرتبط می گردد که شامل سوله ها ، ساختمان ها و کارگاه های مختلف است. مهمترین امکانات موجود شرکت شامل ماشین آلات پرس قطعات (تا ظرفیت ۱۸۰۰ تن) تجهیزات اتاق سازی، خطوط رنگ، خطوط تزئینات، تست خودرو و ماشین آلاتی از قبیل فرز سی‌ان‌سی، دستگاه برش لیزری پرس دو آلفوم و دستگاه اندازه‌گیری سی ‌ام‌ ام می‌باشد.

شرایط فروش اقساطی پارس خودرو

  • پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت
  • الباقی مبلغ باقیمانده خرید اقساطی پارس خودرو به صورت اقساط تا سقف ۳۶ ماه قابل پرداخت می‎باشد.
  • برای ایجاد اطمینان دوجانبه همانطور که شرکت انصار خودرو سند را به نام مشتری تحویل می‎نماید، سند به میزان بدهی شما در رهن شرکت باقی می‎ماند.
  • داشتن دسته چک.
  • برای خرید خودرو شما حتما باید مدارک شغلی خود را ارائه دهید تا شرکت مطمئن شود شما توانایی پرداخت وام یا قسط ها را دارید.
  • در هنگام خرید اقساطی پارس خودرو، همراه داشتن مدارک احراز سکونت الزامی است.

 جلال مرندی

باسلام.طی تماسی که بایکی ازهمکارانتون داشتم گفتند که خرید اقساطی ال۹۰بامبلغ پیش پرداخت۲۲ملیون و۲۴ قسط۱۹۸۰تومان وتحویل ۲۰روزه . تحویل خودرو در زمان معین تضمینی است؟درضمن دلیل تفاوت قیمت با بازار چیست؟باتشکر

بهروز منصوری

سلام امکان خرید برلیانس کراس درحال حاضر هست؟ مبلغ پیش پرداخت و اقساط درصورت امکان اعلام شود