پژو سال هاست که به علت فروش محصولات متنوع از خود موفق به کسب نامی برای خود در بازار خودرو های داخلی شده است که از محبوب ترین خودرو های این شرکت 206 است که بیش از یک دهه در میان مشتریان داخلی به عنوان یک هاچ بک زیبا و قدرتمند شناخته شده و در طول سالیان متمادی از 206، 6 تیپ متفاوت عرضه شده است که با توجه به پیشرفت روز به روز بازار خودرو و عرضه مدل های تازه تر از 206، لذا بازار خودرو احتیاج به یک خودروی تازه تر و در رده 206 نیاز داشت که در همین راستا شرکت ایران خودرو اقدام به تولید پژو 207 کرد. پژو 207 در حالت کلی شباهت غیر قابل انکاری با پژو 206 دارد و تنها در این خودرو تغییراتی در نمای جلو و عقب صورت گرفته است تا بتوان از آن خودروی مدرن تر و زیبا تر را تولید کرد. اولین تفاوتی که در پژو 207 به نسبت خودروی پژو 206 وجود دارد، برجستگی های حباب مانند بر روی چراغ های جلوی کشیده ی این خودرو می باشد که در آن نشان پژو بزرگ تر از حالت قبلی قرار گرفته است و سپر پلاستیکی در پژو 207 حذف گشته و طراحی چراغ های مه شکن نیز متفاوت است که این تفاوت به جلوپنجره نیز می رسد. واضح ترین تغییری که در نمای عقب پژو 207 ایجاد شده است، طراحی چراغ های عقب می باشد. خط سقفی پژو 207 در قسمت عقب شیب تندتری دارد و این موضوع باعث شده تا محدودیت فضای سر سرنشیان عقب که قبل از این هم در پژو 206 مشهود بود، حالا بیشتر به چشم بیاید. در پژو 207 همچنان محدودیت فضای پای سرنشینان برای ردیف دوم وجود دارد که این موضوع در مقایسه با خودروی ساندرو که رقیب سرسختی برای پژو 207 به شمار می رود می تواند یک نقطه ضعف بزرگ به شمار رود.

مدل جهانی پژو 207 از دو پیشرانه 1400 سی سی و 1600 سی سی استفاده می کند اما مدل داخلی از پژو 207 از پیشرانه 1600 سی سی معروف TU5 بهره می برد که این پیشرانه در محصولات پژو نامی آشنا از خود را به جا گذاشته است. پیشرانه TU5 به علت داشتن قدرت مناسب و مصرف سوخت پایین از محبوبیت بالاتری بهره مند شده اند که این پیشرانه با آرایش خطی و 16 سوپاپ زیر کاپوت پژو 207 قرار گرفته است. توانایی تولید قدرت پیشرانه پژو 207 در حدود 105 اسب بخار می باشد که در دور 5800 به آن می رسد و حداکثر گشتاورش 142 نیوتن متر در 4000 دور می باشد. پژو 207 برای انتقال قدرت از دو نوع گیربکس یکی در نوع دستی و دیگری از نوع اتوماتیک چهار سرعته می باشد که با نام AL4 شناخته می شود و این گیربک در مدل های قبلی 206 تیپ 6 نیز به کار گرفته شده بود و هم چنین پارس اتوماتیک نیز از این گیربکس استفاده می کند. با توجه به تجربه رانندگان متفاوت از گیربکس َAL4 که در پژو 207 اتومات نیز نصب شده است می توان دریافت که این گیربکس برای سبک کردن دنده ها عملکرد کندی را داراست و در برخی صحنه ها، ضربه های شدیدی به بدنه خودرو وارد می کند که البته امید است این گیربکس بهبود یافته، این مشکلات را در پژو 207 اتومات نداشته باشد. شتاب صفر تا صد پژو 207 اتومات در حدود 12.6 ثانیه می باشد که از مدل دستی، 1 ثانیه دیرتر است و مصرف سوخت ترکیبی پژو 207 اتومات به ازای هر 100 کیلومتر، 7.1 لیتر می باشد. مونتاژ محصولات فرانسوی در ایران به مانند پژو و رنو معمولا بازخورد خوبی را به همراه داشتند که از به همین دلیل در میان خریداران معروف گشته اند و این موضوع به بخشی از فروش قابل ‌قبول این خودروها در میان خریداران داخلی کمک کرده است.  شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در سال 96، به پژو 207 اتومات، 3 ستاره کیفی را داده است که این در حالی است که پژو 206 SD و پژو 206 در همین گزارش با کسب سه ستاره‌ی کیفی را بدست آوردند.

پژو 207 در زمان عرضه خود به بازار از استاندارد های ایمنی بالایی بهره مند شد که از از برنامه های ایمنی که این خودرو شرکت کرده است می توان به  تست تصادفات برنامه ی ارزیابی خودروهای تازه اروپا اشاره کرد که امتیازات آن در بخش ایمنی سرنشینان بزرگسال 35، ایمنی سرنشینان کودک 37 و حفاظت از عابرین پیاده 19 بوده است که این امتیازات به ترتیب در دو بخش اول پنج و چهار ستاره از مجموع پنج ستاره و در بخش سوم، سه ستاره از مجموع چهار ستاره را برای این مدل به ارمغان آورده‌ اند و همین موضوع سبب شده است که افرادی که برای خرید اقساطی پژو 207 اتومات اقدام می کنند در خصوص ایمنی این خودرو نگرانی نداشته باشند. در قسمت دیگر نیز در سال 2010 بود که پژو 207 اتومات دو بار مورد ارزیابی قرار گرفت که در آن کیسه های هوا حذف شد تا استحکام بدنه و ایمنی خودرو مورد ارزیابی کامل قرار گیرد که پژو 207 اتومات در این تست ها موفق به کسب یک ستاره از مجموع پنج ستاره در بخش ایمنی سرنشینان بزرگسال و دو ستاره از مجموع پنج ستاره در بخش ایمنی سرنشینان کودک شد که نسبت به خودروهای دیگر در این کلاس عملکرد قابل‌ قبولی محسوب می‌شود. در حالت کلی پژو 207 اتومات یک خودروی مناسب می باشد که می تواند جایگزین مناسبی برای خودرو های قبلی و نمونه های قبلی بشود چرا که پژو 207 اتومات از امکانات رفاهی و ایمنی مناسبی بهره مند شده است و در بازار خودرو های داخلی موفق به کسب امتیاز مناسبی شده و تقاضا برای خرید اقساطی پژو 207 اتومات نیز بالاست. پیشرانه پژو 207 اتومات، قدرتمند و کم مصرف است و می تواند به عنوان یک خودرو مناسب و شهری و در عین حال اقتصادی شناخته شود. در رده قیمتی پژو 207 اتومات خودروی ساندرو نیز قرار دارد که اگرچه پیشرانه پرقدرتی دارد اما متاسفانه طراحی ظاهری آن چندان جالب نیست لذا انتخاب برای خرید اقساطی پژو 207 اتومات یا ساندرو تنها بر اساس ظاهر و سلیقه افراد انجام می گرد.حمید ایزدی

سلام و خسته نباشید 207 مشکی رنگ میخواستم بصورت اقساطی خواستم بدونم 40میلیون پیش بدم مابقی پول به چه صورت محاسبه میشه و اینکه اصلا فروش بصورت اقساط دارین یا نه ؟؟؟؟؟؟