آینده واردات خودرو در کشور چگونه است؟ ( فروش اقساطی خودرو )

وزیر صنعت در تازه ترین اظهار نظر خود در خصوص خودرو عنوان داشته است که فروش اموال و املاک غیر تولیدی خودروسازان اشتباه بوده و علاوه بر آن حضور دو خودرو دوباره دو شرکت فرانسوی و رنو و پژو در ایران غیر موجه است . رضا رحمانی گفت‌وگوی مفصلی با شبکه‌های رسانه ای داشته است و اعلام کرده که فروش اموال و املاک غیر تولیدی خودروسازان به عنوان سبک سازی این دو شرکت انجام می‌شود و واگذاری سهام آنها به بخش خصوصی سبب بهتر شدن سیستم مدیریت آنها خواهد شد و اعلام کرد هرچند خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا عملی ضروری است اما در نهایت زمان مناسبی برای واگذاری وجود ندارد و اگر خودروسازان با توجه به وضعیت فعلی واگذار شوند به سرنوشت واگذاری‌های قبلی دچار خواهند شد. وزیر صمت همچنین با اشاره به اینکه خودروسازان نباید اموال و املاک غیرتولیدی داشته باشند اظهار داشته که ما اعلام کردیم .


این شرکت‌ها این املاک را نداشته باشند وقتی بخش خصوصی قطعه سازی برای هر شرکتی وجود دارد لذا دیگر نیازی نیست تا دوباره چنین واحدی ایجاد شود . این دو شرکت آنقدر بزرگ شده اند که از مشکلات بزرگی برای آنها به وجود آمده است . رضا رحمانی در ادامه مصاحبه خود عنوان کرده که مجوزهای قانونی واگذاری سهام خودروسازان از وزارت اقتصاد گرفته شده و هم اکنون نیز سبک‌سازی خودروسازان برای واگذاری صورت می‌پذیرد . رقابت دو شرکت ایران خودرو و سایپا همیشه و همیشه قابل توجه بوده و در آینده به ایران خودرو و سایپا مجبور هستند تا چند قطبی شود و باید شرایطی به وجود آوریم که اینها بدون دخالت دولت با هم به رقابت بپردازند .
رحمانی در ابتدا در پاسخ به این سوال که چه نظری در مورد ارتباط خودروسازان داخلی با خودروهای خارجی صنعت دارد عنوان کرده که در حوزه یک سری مباحث تکنولوژی این موضوع مطرح است و ما باید به دنبال تکنولوژی‌های پیشرفته باشیم تا بتوانیم خودروهای بهتری توزیع کنیم . وی اظهار داشته زمانی که رنو با هر دو خودروساز اصلی ما شریک بود ، مشخصاً هیچگونه رقابتی برای آنها صورت نمی‌گرفت . همچنان ایشان عنوان داشته که از هر کشوری که کم کار باید پیدا شود تا رقابت سالم صورت پذیرد .
البته در ادامه گفته است که نباید فراموش کرد که این دو شرکت رفتار بدی را با ما داشتند و خلاف تعهدات و هرگونه اصول همکاری و بازرگانی عمل کردند . رحمانی تاکید کرد که هیچ گونه شریکی با شریک خودش اینگونه رفتار نمی کند . مسئولان این شرکت فکر می‌کند وضعیت همیشه اینگونه خواهد بود اما روزی به جایی خواهیم رسید که ما باید به آنها بگوییم بروند و دیگر برنگردند . یعنی اگر تحریم‌ها برداشته شوند اینها جایی در ایران نخواهند داشت . در دوره قبل با وجود قرارداد ۱۰ ساله با امضای رئیس جمهور ترک قرارداد صورت گرفت و به جای ساختارهای تکراری و شریک های ناپایبند در ایران ، در آینده ، ایران به دنبال شریک خارجی بهتری خواهد بود که بر روی تعهدات خود پابرجا باقی بماند .
واردکنندگان خودرو این روزها همچنان به دنبال لغو ممنوعیت واردات است و در جدیدترین اقدام نیز با دولت وارد مکاتبه شده و پیشنهاداتی را ارائه داده‌اند . از آنجا که دولت واردات خود را به عنوان کالایی لوکس در راستای مدیریت منابع ارزی ممنوع اعلام کرده لذا وارد کنندگان با پیشنهاد واردات بدون انتقال ارز با دولت وارد مکاتبه شده است تا نظر مثبت آنها را جلب کنند . آن طور که مهدی دادفر احضار داشته است این انجمن چهار محوری بیشتر پیشنهاد را با محوریت واردات خودرو بدون انتقال ارز به دولت ارائه کرده است . وی با بیان اینکه دغدغه دولت برای ممنوعیت واردات خودرو مشکل ارز برای واردات است عنوان داشته که چهار پیشنهاد به هیئت دولت عرضه شده تا شرکت‌های واردکننده خودرو به تعطیلی کشیده نشوند . برای واردات خودرو بدون خروج از استفاده از سرمایه خوانندگان در خارج از کشور است و باید شرکت‌های نمایندگی خودروسازان خارجی می‌تواند و تجهیزات و امکانات خود را به فروشنده به خود را تبدیل کند تا کسب و کارشان فعال گردد و دادفر راه حل دوم را استفاده از سرمایه‌های مردمی است که در خارج از کشور زندگی می‌کنند به عنوان مثال ایرانی هایی که در خارج از کشور صاحب ارز هستند می‌توانند با ارز خود اقدام به خرید خودرو کرده و در ازای آن ریال دریافت کنند .


دبیر انجمن واردکنندگان عنوان داشته که خرید اعتباری از شرکت‌های خودروساز خارجی سومین راه برای واردات خودرو بدون خروج ارز است که این خودروسازان قابلیت این را دارد که ۲ تا ۳ سال به شرکتهای نماینده کنندگی داخل کشور اعتباری خودرو داده و هیچ پولی دریافت نکند زیرا به‌دنبال حفظ بازار خود در ایران هستند و در نهایت راه چهارم را استفاده از پول‌های بلوکه شده ایران در سایر کشورها دانستند . وی عنوان داشت که به دولت پیشنهاد شده که بخشی از پول‌های دپوی شده حاصل از صادرات نفت به دلیل تحریم در برخی از کشورها بلوکه شدن از طریق خرید خودرو به کشورمان باز گردانیم تا فعالان حوزه خودرو ریشه‌کن نشود . این به این معنی است که ما باید با این پول ها به خرید خودرو بپردازیم تا شرایط فروش اقساطی خودرو باقی بماند .بانک مرکزی بسیار روی مبدا ارز حساسیت دارد و چون ممکن است ارز استفاده شده برای واردات خودرو، از شفافیت لازم برخوردار نباشد، معلوم نیست این بانک با چنین پیشنهاداتی موافقت کند. نکته دیگر اینجاست که خودروی خارجی در نظر دولت کالایی لوکس به حساب می‌آید و بنابراین در شرایط فعلی شاید چندان انگیزه‌ای برای لغو ممنوعیت آن حتی بدون انتقال ارز، وجود نداشته باشد.

2 امتیاز – 59 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!