با کیا سید آشنا شویم ( فروش اقساطی کیا )

کراس اوور ها کلاسی پیچیده و مرموز به شمار می‌روند و اگر چه بسیاری از خودروها از نظر قیمت ابعاد و سایز دربین این کلاس قرار می‌گیرد اما برخی از آنها چیزی بیشتر از هاچ بک های قد بلند نیستند . کیا ایکس سید جدید نیز بسیار به این خودروها شبیه است . نزدیک ترین رقیب خودرو از نظر ابعاد مرسدس می باشد از طرفی تویوتا سی اچ آر نیز به خودروی ایکس سید جدید شباهت دارد . قیمت این خودرو ۲۰ ۱۷۹۵ پوند بوده و در نسخه فول آپشن ۲۹ هزار و ۱۹۵ ۵۵ می‌رسد بنابراین با توجه به تریم انتخابی شما قیمت این خودرو حدود ۲۵۰۰ بیشتر از هاچ بک سید خواهد بود که می‌گوید که پرفروش‌ترین خودرو خانواده سید خواهد شد .

مبلغی که شما پرداخت می کنید یک خودروی با طراحی کاملا متفاوت از سید را دریافت خواهید کرد که خودرو تنها در درهای جلو با هم مشابهت دارند اما از نظر وجود ستون های سقف و روز چرخ های قوی سبب می‌شود تا ایکس سید خشن تر و متمایز تر باشد .کابین خودروها اشتراکات زیادی دارد اما یکی از تفاوت های بزرگ این دو صفحه نمایش ۱۰.26 اینچ جدید می باشد . این سیستم اطلاعات سرگرمی مشابه نمونه قدیمی است اما تیز تر و روشن تر بوده و تنها سریع تر صورت می گیرد مدلهای پایه از صفحه نمایش ۸ اینچی با دوربین دنده عقب ، اپل کارپلی و اندروید اتو بهره می برند . در مدل فول ادیشن که بالاترین تجهیزات بین سه تریم را دارد شاید جایگزین پشت‌آمپر های سنتی با نمونه دیجیتال ۱۲.۳ اینچی می باشیم که گرافیک این پشت آمپر های دیجیتالی خوب بوده و به راحتی قابل مشاهده هستند .

فضای کابین بیش از آنکه یک شاسی بلند باشد با هاچ بک سید همخوانی دارد ایکس سید از همان ابعاد با برادر کوچک خود استفاده می کند اما ۸۵ میلی متر به بخش اعظم طول بیشتر خودرو به عقب اضافه شده است . این خودرو کیا همچنین چهل و هشت میلیمتر ارتفاع بیشتری دارد محفظه بار در ۴۲۶ است و از خودرو سید هاچ بک بیشتر می باشد . از نظر کاربردی باید بگوییم ایکس سید یک شاسی‌بلند بزرگ نیست و تنها هاچ بکی کراس خواهد بود .  در بخش تجربه رانندگی نیز این دو خود را تقریباً به مانند هم می باشند. استفاده بیشتر این خودرو با بازیگری در شرایطی به وجود آورده اند آمده است همچنین لاستیک‌های دیوار بلندی سبب افزایش چند میلیمتری خودرو شدند و نهایی کسی بلند تر بوده و یا به منظور افزایش راحتی از سیستم هیدرولیکی توقف دست اندازها استفاده کرده است تمامی این تغییرات سبب ایجاد یک سواری راحتی و آرامش بخش شدند یا ادا می‌کند صدای جاده کمتری در کابینه ایکسید وجود دارد و یک گزینه ای عالی برای مسافرت های خانوادگی به شمار می رود .

سواری با محصولات کیا هیجان خاص خود را دارد و سیستم تعلیق نرم تری در مقابل چاله چوله های بیشتر رفتار نرم تری داشته باشد و فرمان خودرو نسبت به مدل‌های دیگر تغییری نداشته و به همین خاطر دقیق بوده ووضعیت مناسبی را ارائه می دهد . زیر کاپوت این خودرو دو پیشرانه بنزینی و دیزلی قرار می گیرد که پیشرانه پایه از نوع سه سیلندر ۱۰۰۰ سی سی میباشد که دارای سیستم توربوست و توانایی تولید قدرت ۱۱۸ اسب بخار را دارد. در کنار این پیشرانه یک موتور ۱۴۰۰ سی سی ۱۳۸ اسب بخار نیز وجود دارد پیشرانه های دیزلی نیز با خروجی های ۱۱۸ یا ۱۳۴ اسب‌بخاری قابل انتخاب هستند .

گفته شده است که پیشرانه ۱۴۰۰ سی سی محبوب ترین نمونه بین خریداران به شمار می‌رود . راحتی سرنشینان و ضدای پیشرانه به حد کافی خوب است اما صدای آن در شتاب گیری ها خوش ناخوشایند است . پیشرانه دیزلی نیز همین وضعیت را دارد . شاید بهتر است خریداران مدل‌های دیگری چند ماه منتظر بمانند شرکت در اوایل ماه آینده هر دو پیشرانه را به سیستم هیبریدی ملایم ۴۸ ولت مجهز کنند .

همان طور که اعلام کردیم که ایکس سید با پیشرانه پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود . این نسخه به پیشرانه بنزینی ۱۶۰۰ سی‌سی و واحد الکتریکی مجهز شده است . این مجموعه قبلاً در کیا نوا قابل مشاهده بود و پیشرانه را به صورت استاندارد به گیربکس ۶ سرعته دستی متصل شده اما پیشرانه ۱۴۰۰ سی سی توربو را می توان با گیربکس دو کلاچه اتوماتیک انتخاب کرد . از نظر تست کنندگان خودرو گیربکس دستی بهتر است اما گیربکس اتوماتیک برای سفرهای شهری مناسب تر میباشد .تریم پایه‌ی این خودرو با عدد 2 شناخته می‌شود که دارای تجهیزات مناسبی همچون رینگ‌های 16 اینچی، ریل‌های سقف، چراغ‌های LED، ورود بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع و کروز کنترل می‌باشد. در تریم 3 شاهد سیستم اطلاعات سرگرمی بزرگ‌تر و جدید خواهید بود. از دیگر ویژگی‌های این مدل می‌توان به رینگ‌های 18 اینچی، شیشه‌های دودی، صندلی‌های چرمی، استارت دکمه‌ای و سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای اشاره داشت. این خودرو با بهای 23295 پوندی 2500 پوند گران‌تر از نسخه‌ی 2 است.


مدل فرش استیشن که در اینجا به آن اشاره شد تنها با پیشرانه ۱۴۰۰ سی سی تر با عرضه می گردد که قیمت آن در نسخه دستی ۲۸ هزار و ۹۵۷ و در مدل اتوماتیک ۲۹ هزار و ۱۹۵ بار می باشد این خودرو دارای امکاناتی نظیر سانروف پاناروما ، صندلی برقی راننده ،سیستم صوتی جی بی ال ، در پشتی برقی و شارژ بی سیم گوشی است . تمام مدل های ایکس اید به صورت استاندارد دارای دستیار حفظ خودرو بین خطوط و هشدار برخورد جلو می باشد . در حالی که تشخیص عابران پیاده جزوه سیستم ایمنی سفارشی خواهد بود .مدل‌های فرست ادیشن همچنین از کروز کنترل هوشمند، هشدار پایش نقاط کور و پایش باد لاستیک‌ها سود می‌برند.

 

4 امتیاز – 52 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!