تجربه رانندگی با سوناتا 2020 (فروش اقساطی هیوندای سوناتا )

سوناتا ی جدید معرفی شده توسط شرکت هیوندای به قدری جذاب است که تمامی افکار را به سمت خود سوق داده و همچنان اخبار جالبی از آن شناخته می شود. با این که در میزان فروش کلاس سدان هیچگونه رشدی برای شرکت خودروسازی هیوندای وجود نداشته، اما باز هم هیوندای تصمیم به عرضه نسل جدید از خودروی خود گرفته است و در واقع همین میزان فروش، هیوندای را برای تولید نسل جدید از سدان خود که نسل هشتم هیوندای سوناتا است، متقاعد کرده است. هیوندای سوناتا با توجه به اعلام شرکت سازنده ی آن، در بازارهای اروپایی حضور نخواهد داشت اما در چین، آمریکا و دیگر بازارهای مهم جهانی حضوری پررنگ خواهد داشت. البته هم اکنون در ایران نیز فروش اقساطی هیوندای سوناتا، بازار خوبی را داراست.

معرفی کوتاهی از هیوندای سوناتا

نسل جدید سوناتا بر روی پلتفرم کاملا جدیدی عرضه شده است که این پلتفرم N3 نام دارد و در آینده ای نزدیک در دیگر محصولات و به ویژه شاسی بلندهای هیوندای و کیا نیز بکار رفته و یا خواهد رفت. هیوندای سوناتا، برای اولین بار از تکنولوژی های جدیدی بهره مند شده است و پیشرانه های جذاب تر و جدید تری برای آن عرضه شده است که از جمله آن می توان به پیشرانه 1600 سی سی با قدرت 178 اسب بخار و پیشرانه 2500 سی سی با قدرت 189 اسب بخار اشاره کرد. اکنون با خرید اقساطی هیوندای سوناتا از خودرویی با پیشرانه 2400 سی سی بهره مند خواهید شد.

تجربه رانندگی با هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتای مورد تست قرار گرفته شده دارای پیشرانه 2000 سی سی است که در بازار چین عرضه خواهد شد. نکته ای که در تست هیوندای سوناتا 2020 تا حدودی آزار دهنده بود، سواری نامناسب این خودرو به شمار می رفت. مسیری که در آن، تست صورت گرفته است، مسیری با دست اندازها و چاله های ریز و درشت بوده است که سوناتا در آن لرزش های زیادی را داشته که این نشان از ضعف شاسی این خودروست. نکته ی جالب سواری سوناتا، چسبندگی بسیار خوب سوناتای جدید در پیچ‌هاست هرچند سیستم فرمان خودرو همانند چرم روی غربیلک احساس مصنوعی دارد. البته هیوندای اعلام کرده است که تریم روی داشبورد سوناتا از نوع مصنوعیست اما در حالت کلی، پلاستیک به کار رفته شده در اطراف پشت آمپر ها، داخل پنل و تونل مرکزی تا حدودی ناامید کننده است. این خودروساز کره‌ای اخیراً محصولاتی با کیفیت کابین بسیار بهتری تولید کرده اما به وضوح می‌توان پسرفت هیوندای در نسل جدید هیوندای سوناتا را مشاهده کرد. جالب است بدانید که دکمه ها در این خودرو مکان عجیبی دارند. مثلا دکمه کنترل ترمز پارک الکترونیکی و بازکننده درب صندوق عقب در پشت غربیلک فرمان قرار گرفته است. این موارد همگی می تواند سبب ناامیدی خریداران این خودرو شود اما در حالت کلی طراحی ظاهری این خودرو بسیار جذاب است.

طراحی سوناتا 2020

از ویژگی های برجسته هیوندای سوناتا 2020 می توان به نوار کرومی اشاره کرد که از بغل خودرو شروع شده و تا کنار شیشه‌ها کشیده شده و به کاپوت می‌رسد و آنجا به دیلایت های LED می‌پیوندد. از دیگر نقاط قوتی که در نسل جدید هیوندای سوناتا به کار برده شده است، تکنولوژی های به روز برای این خودروست چرا که شما می توانید به راحتی با تکنولوژی NFC، خودروی خود را باز کرده و از راه دور نیز می توانید خودروی خود را به طور کامل کنترل کنید که امری جالب و هیجان انگیز است. در فضاهای پارک تنگ نیز می‌توان از راه دور خودرو را جلو و عقب کرد. در سوناتا 2020 از سیستم های ایمنی و هوشمند کاملی استفاده شده است که همین موضوع سبب شده تا خودروی سوناتا 2020، خودرویی پرآپشن و مجهز و اسپرت شناخته شود و تنها مشکلی که می تواند خریداران هیوندای سوناتا 2020 را عصبانی کند، سواری نامناسب این خودروست.

4 امتیاز – 56 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!