تفاوت چری آریزو و جک جی 4 ( فروش اقساطی جک )

جک جی ۴ یکی از محصولات جدید شرکت خودروسازی جک است که توسط کرمان موتور مونتاژ می گردد و شرایط فروش اقساطی جک برای آن فراهم شده است . بسیاری از کارشناسانی که ظاهرا خودروی جک جی ۴ را بررسی کردند این خودرو را خودروی ساده ای معرفی می‌کنند که طراحی آن رو به عقب است . این در حالی است که چری آریزو یکی از خودروهای خوشتیپ بازار محسوب می شود  .بدون شک انتظارها از خودروی جک به عنوان یک سدان اقتصادی بالاتر از چیزی است که در حال حاضر وجود دارد اما در هر صورت هر فردی می تواند جک جی ۴ می تواند این خودرو را در بین سبد خرید ایرانی ها قرار دهد و اتفاقاً با استقبال قابل قبولی مواجه شده است به نحوی که شرایط فروش اقساطی جک برای خودرو جک j۴ بسیار پر رونق بوده است .در اینجا قصد داریم تا دو خودروی جک جی ۴ و چری آریزو را در بخش‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم که کدام یک از خودروها و برای چه قشری مناسب تر است . قبل از هر چیزی انتخاب خودرو باید با توجه به بودجه شما صورت پذیرد . طبیعتاً اگر برای خرید یک خودرو بودجه کافی نداشته باشید نمی توانید . تجربه سواری با آن را بدست بیاورید . جک جی ۴ در حال حاضر در بازار با قیمتی در حدود ۱۳۰ میلیون تومان را دارد همچنین در مدل های کارکرده قیمت های ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تومان عرضه شده است اما در مقابل آن چری آریزو با قیمت هایی به مراتب بالاتر وجود دارد و قیمت روز آن در حال حاضر در حدود ۱۷۰ میلیون تومان می باشد که مدل های کارکرده با قیمت های ۱۶۰ و ۱۳۰ میلیون عرضه می‌شوند .

آریزو همچنین از خودروهای خوشتیپ و زیبای بازار خودروی چین به شمار می رود . در طراحی قسمت جلوی آریزو از طریق بومی استفاده شده که لوگوی شرکت چری در مرکز صفحه ورودی آب و هوا قرار گرفته است . همچنین چراغ‌های مه‌شکن نسبت به سایر خودروهای بازار بزرگ تر هستند و طراحی چشم گربه ای برای خود را در نظر گرفته شده است .در قسمت کاپوت و درقسمت بغل خودرو برجستگیهای دیده می شود که سبب عضلانی تر دیده شدن این خودرو می گردد . سقف خودرو در قسمت انتها به سمت پایین آمده است و همین موضوع سبب شده تا فضا برای سرنشینان عقب محدود گردد .

در خرید جک جی ۴ ممکن است تصور کنید که با خودروی ساده تر و معمولی تر مواجه هستید چرا که چراغ های کشیده رو به پایین و تیز برای خودرو استفاده شده و در قسمت سپر جلو مه‌شکن معمولی دیده می‌شوند . قسمت بغل خودرو شاهد استفاده از یک خط کشیده در قسمت دستگیره و یک فرورفتگی هماهنگ در قسمت پایین در هستیم که این خودرو را از حالت معمولی خارج کرده است . اندازه صندوق عقب جک جی ۴ نسبتاً بزرگ می باشد و این برای خانواده‌های ایرانی می‌توانند خوشحال کننده باشد چرا که بیشتر افراد که به دنبال خرید اقساطی خودرو سدان هستند . فضای بار را نیز مورد اهمیت قرار می دهند .

زمانی که وارد خودرو جک می شویم متوجه می شویم که اندازه کابین بسیار بزرگ به نظر می رسد و طراحی صندلی ها کاملا ارگونومیک بوده و مطابق با ساختار بدن انسان است که همین موضوع سبب می‌شود تا رانندگی با این خودرو لذت بخش تر شود . ابزارهای مختلف الکترونیکی نظیر امکان تنظیم برقی آینه‌ها و چراغ‌ها، وجود سانروف، وجود کروز کنترل و همچنین وجود چند دکمه برای کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان موارد دیگری است که توجه شما را به خود جلب می‌کند.

برای خودرویجک جی ۴ از پیشرانه ۱۵۰۰ سی‌سی استفاده شده است که این پیشرانه توانایی تولید ۱۳۰ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن به ۱۴۶ نیوتن متر می‌رسد . گیربکس این خودرو از نوع اتوماتیک سی وی تی می باشد که رانندگی را با خودرو بهتر می کند . به هنگام خرید و فروش جک جی ۴ شما می توانید از او بخواهید تا کمی با این خودرو رانندگی کنید و این موضوع می‌تواند اشتیاق شما را برای خرید خودرو بیشتر کند . چری آریزو در بخش دیگری وجود دارد که امکانات رفاهی قابل توجهی برای آن ارائه شده است که از جمله این امکانات می توان به فرمان برقی تلسکوپی اشاره کرد که چند دکمه کاربردی بر روی آن قرار گرفتند و همینطور برای کنسول این خودرو مانیتور ۷ اینچی انتخاب شده است .تنظیم برقی صندلی و تنظیم برقی آینه ‌ها ، وجود سانروف، خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها در صورت فراموشی، استفاده از کروز کنترل ، و سیستم ورود بدون کلید از دیگر امکاناتی است که شما در همان نگاه اول به آنها دسترسی دارید. امکانات و آپشنهای چری بسیار خوب هستند، اما فضای داخلی جک J4 می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند.

برای چری‌ اریزو پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی ارائه شده است که این پیشرانه از نوع چهار سیلندر خطی است و ۱۶ سوپاپ دارد . بیشترین قدرتی که پیشرانه چری آریزو می‌تواند برای شما فراهم کند ۱۱۶ اسب بخار است و حداکثر گشتاور آن نیز به ۱۴۱ نیوتن متر می‌رسد . برای انتقال قدرت پیشرانه این خودرو یک گیربکس اتوماتیک سی وی تی در نظر گرفته شده است . از آن جا که گیربکس این خودرو شبیه به یکدیگر است لذا شرایطی رانندگی آنها بسیار شبیه به هم می باشد . مصرف سوخت ترکیبی چری آریزو در حدود ۷ و نیم لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که مصرفی سوختی اقتصادی به نظر می رسد ..

3 امتیاز – 54 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!