تندر 90 پلاس و هر آن چه باید بدانید(فروش اقساطی تندر 90)

پروژهٔ ساخت لوگان بانام X90 به‌عنوان یک سدان کامپکت اقتصادی در سال 1999 پس از خریداری شرکت رومانیایی داچیا توسط رنو آغاز شد. به طور کلی هدف از ساخت لوگان ارائه خودرویی ارزان قیمت، اقتصادی کم خرج و در عین حال کم استهلاک بود تا در بازار های در حال توسعه، افرادی با در آمد کم نیز بتوانند برای خرید اقساطی تندر 90 اقدام کنند. سرانجام تولید این خودرو در سال 2004 در رومانی و سپس در کشورهای دیگری آغاز شده و تحت برندهای مختلی چون رنو، داچیا، نیسان و ماهیندرا به بازار آمد. پای رنو لوگان پس از حواشی فراوان به کشورمان هم باز شد. خودرویی که قرار بود در ابتدا به‌عنوان جایگزین پیکان و با قیمتی پایین در کشور تولید و به بازار عرضه گردد اما این اتفاق هرگز رخ نداد. برای تولید تندر 90 در ایران شرکتی با نام رنو پارس تاسیس گشت که به عنوان واسطه ای دو طرف ایرانی و فرانسوی قرار گرفت و به این ترتیب سر انجام تولید رنو لوگان یا L90 با نام رنو تندر 90 توسط دو شرکت ایران‌خودرو و پارس‌خودرو در ایران آغاز شد؛ اما برخلاف برنامه‌ریزی‌ها، خودرویی که در سطح جهانی خودرویی ارزان‌قیمت و اقتصادی محسوب می‌شد، در کشورمان به یک ماشین گران‌قیمت و لوکس لوکس تبدیل گشت!

تاریخچه تندر 90

تندر 90 ​ در سال 2009 فیس لیفتی را تجربه کرد که در ظاهر بهتر و لوکس تر این خودرو تاثیری مستقیم داشت و این در حالی بود که پارس‌خودرو نیز به دلیل عدم مقبولیت ظاهر L90 در ایران، به‌صورت مجزا اقدام به فیس‌لیفت آن کرده و آن‌را با نام پارس تندر به بازار عرضه کرد. فیس لیفت پارس خودرو تنها بخش عقبی این خودرو را شامل می گردد و بخش جلویی کاملا به مانند نسل قبل می باشد. اگر چه از سال 2012 تولید نسل اول این خودرو در سطح جهان متوقف گشت و نسل دوم جایگزین شد اما طبق معمول در ایران همچنان نسل اول تولید می گردد. تولید نسل اول L90 در سال 2012 خاتمه یافت و نسل دوم جای آن‌را گرفت و حتی نسل دوم هم به‌تازگی فیس‌لیفتی را تجربه کرده است اما ازآنجایی‌که صنعت خودروسازی ما همواره از روند جهانی عقب است، به‌تازگی شاهد معرفی فیس‌لیفت 2009 لوگان در کشور هستیم. این در حالی است که ایران‌خودرو نام تندر پلاس را برای این خودرو انتخاب کرده است و طبق رویه‌ای که از خودروسازان وطنی سراغ داریم به‌احتمال‌زیاد همچنان تولید نسخهٔ قدیمی پیش از فیس‌لیفت نیز در کنار نسخهٔ جدید ادامه خواهد یافت.

طراحی تندر 90 پلاس

فیس لیفتی که در تند پلاس انجام شده است به ویژه در بخش بیرونی این خودرو، تاثیر چندانی در بهبود چهره این خودرو نداشته است و در قسمت جلو، چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر تغییر کرده‌اند و برای ایجاد نمایی لوکس‌تر یک زه کرومی به بالای جلوپنجره اضافه شده است. فرم جلوپنجره هم به هاچ ‌بک ساندرو شباهت دارد. در عقب نیز چراغ‌ها تغییر کرده‌اند و یک لبه هم به درِ صندوق اضافه شده است که تا روی چراغ‌ها کشیده شده است. سپر عقب نیز تغییراتی جزئی را تجربه کرده و دو شبرنگ به آن اضافه شده است درحالی‌که همانند جلو، در عقب هم یک زه کرومی به چشم می‌خورد. پروژکتور عقب تندر 90 به مانند نسخه پیش از فیس به جای چراغ دنده عقب در سمت چپ نصب شده بود و ایران خودرو پروژکتوری تکی به زیر سپر عقب اضافه کرده است که هیچ هاهنگی با فرم سپر نداشته است. زمانی که به بخش جانبی تندر پلاس نظری می کنیم، تعییرات این قسمت تنها شامل تغییر آینه های جانبی و هم رنگ بدنه شدن زه ها و دستگیره درها می شود. هم چنین خبری از زه های مشکی رنگ بر روی سپر ها نیست و کاملا به رنگ بدنه می آید. در بخش داخلی کابین تندر 90 در بخش داشبورد و رو دری های آن شاهد طرحی مشابه با ساندرو می باشیم بنابراین شاهد تغییراتی جزئی در داشبورد و تغییر رو دری‌ها هستیم. کنترل سیستم صوتی از زیر فرمان و پخش CD با پورت AUX و USB و بلوتوث نیز به تند پلاس افزوده شده است و کیفیت ادوات داخلی L90 برای خودروی اقتصادی!! مناسب به نظر می رسد و ارگونومی آن نیز خوب است.

بخش فنی تندر 90 پلاس

ایران خودرو تندر پلاس را به صورت اتوماتیک عرضه کرده است و در این خودرو خبری از نسخه دستی نیست. هم اکنون برای این خودرو از پیشرانه 1600 سی سی استفاده شده است که با نام KM4 شناخته می شود و این پیشرانه توانایی تولید 105 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن متر گشتاور را داراست و در کنار گیربکس چهار سرعتهٔ اتوماتیک، خودرو را در 11.7 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رساند. مصرف سوخت تندر اتوماتیک نیز از سوی ایران‌خودرو 8.3 لیتر در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی اعلام شده است. این خودرو تنها با گیربکس اتوماتیک عرضه می گردد و به عنوان نسخه اتوماتیک تندر 90 نیز شناخته می شود و قیمت این خودرو هم اکنون از خودرویی لوکس نیز بسیار بالاتر است و شرایط فروش اقساطی تندر 90 پلاس برای دوست داران این خودرو نیز فراهم شده است. در کل باید گفت که تندر 90 پلاس در بخش بیرونی پیشرفت قابل توجهی داشته است و از نسخه قبلی زیباتر شده درحالی‌که نمای داخلی آن نیز با داشبورد و رو دری‌های جدید بهتر از قبل شده است؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود که این خودرو به دلیل طراحی بهتر، گیربکس اتوماتیک و البته کیفیت بالای ساخت و قوای محرکه با استقبال مناسبی روبرو شود و این اتفاق نیز افتاد و هم اکنون شرایط ویژه ای برای فروش اقساطی تندر 90 نیز فراهم گشته است.

4 امتیاز – 57 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!