جایزه طراحی رد دات برای مزدا 3 جدید( فروش اقساطی مزدا 3 )

مزدا سه از جمله خودروهای موفق در ایران است که شرایط فروش اقساطی مزدا 3 به خوبی فراهم شده است. نسل جدید از مزدا سه موفق به کسب جایزه طراحی بهترین ها سال 2019 از سوی Red Dot شده است و مزدا 3 جدید پس از مدل های مزدا شش سال 2013 و نسل قبلی مزدا سه سال 2014 و مزدا 2 و MX-5 همگی در سال 2015 و مزدا MX-5 RF سال 2017 از نظر طراحی در هفتمین جایگاه قرار می گیرد که با زبان طراحی Kodo طراحی شده  و در این راه موفق به کسب جایزه رد دات شده است.

طراح ارشد مزدا 3، Yasutake Tsuchida، معتقد است که نسل جدیدی این خودرو از اصل زیبایی از طریق سادگی استفاده کرده است و به همین دلیل است که در این ماشین طراحان خطوط جانبی را حذف کرده‌اند تا پانل‌های بدنه منعکس ‌کنندهٔ محیط اطراف باشند. در رقابتی که از سوی رد دات تنظیم شده است، برای جایزه طراحی بهترین بهترین ها، 5500 محصول از 55 کشور دنیا حضور داشتند که کمتر از 100 محصول موفق به کسب این جایزه شده اند. برای این مسابقه، معیار هایی وجود دارند که از جمله آن ها می توان به نوآوری، قابلیت، ارگونومی و طول اشاره کرد. جوایز مربوط به این مسابقه در تئاتر آلتو اسن و در تاریخ 8 جولای به برندگان آن اهدا خواهد شد.

نسل جدید از مزدا 3 برای اولین بار در نمایشگاه لس آنجلس امسال بود که رونمایی شد و از آن جا که فروش اقساطی مزدا 3 در کشوری نظیر ایران نیز موفقیت هایی داشته است، لذا جزو محصولات پرفروش به شمار می رود.این خودرو از پیشرانه انقلابیSkyactiv-X  بهره مند شده است که در این پیشرانه به جای استفاده از جرقهٔ شمع، همانند پیشرانه‌های دیزلی، احتراق از طریق فشرده ‌سازی مخلوط سوخت و هوا صورت می‌گیرد که این ویژگی موجب بهبود بهره‌ وری سوخت و پاسخگویی بهتر موتور می گردد. این پیشرانه حجمی برابر 2000 سی سی داراست که توانایی تولید 178 اسب بخار قدرت و 222 نیوتن متر گشتاور دارد.

3 امتیاز – 57 نقد
ارسال شده در تاریخ:

سید فرشاد موسوی

سلام پیش پرداخت چقد با پرداخت کرد واسه مزدا 3