خودروهای جدید ایران خودرو و سایپا( فروش اقساطی ایران خودرو )

خودروسازان ایرانی یعنی ایران خودرو و سایپا در چند روز گذشته خودروهای جدیدی را معرفی کردند . برای رونمایی از این خودروها در مراسم رئیس جمهور ما نیز حضور داشت . ایران خودرو پژو ۳۰۱ و دنا توربو پلاس را معرفی کرد و در کنار آن سایپا در خودرورهام و کراس اور جدید را برای این مراسم معرفی نمود . خودروی جدید سایپا نیم شاسی بلند است که از نظر ظاهری شباهت بسیاری به هاچ بک رهام دارد . وزیر صنعت در حاشیه این مراسم اعلام کرد که این خودروها از سال آینده تولید می‌شوند و خودروسازان می‌توانند آنها را پیش فروش کنند . رحمانی در خصوص خودروهای جدید توضیح داده است اقدامات لازم برای پیش فروش خودرو ها صورت گرفته و به زودی شاهد پیش فروش آنها خواهیم بود . خودروهای جدید ۹۰ درصد ساخت داخل هستند و تنها بخش کوچکی از قطعات آنها است که از خارج تامین می گردد که برنامه‌ریزی برای تولید داخلی قطعات نیز تا تا سال آینده انجام خواهد شد . این خودروها با استاندارد های جهانی روز مطابق هستند و مصرف بنزین آنها نسبت به خودروهای قبلی کمتر عنوان شده است .

پژو ۳۰۱

پژو 301

اولین خودرو در این بخش را پژو ۳۰۱ تشکیل می‌دهد . ۳۰۱ قرار بود بدون حضور پژو تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴ هزار دستگاه تولید شود اما امسال دوباره از آن رونمایی شد و هم اکنون تولید آن کلید نخورده است .با توجه به اطلاعاتی که در خصوص این خودرو‌ها عنوان شده است ، موتور به کار گرفته شده در خودروی پژو ۳۰۱ بیش از ۱۶۰۰ سی‌سی است که نمونه به روزتر و بهبود یافته از موتور های معروف تی یو ۵ است . قرار بود این خودرو در دو مدل گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تولید شود که گیربکس های آن از نوع بی ای 4 هستند که نمونه ارتقا یافته گیربکس های بی ای می باشد که هم اکنون در خودروهای پژو ۲۰۷ دستی به کار گرفته شدند . ایران خودرو در ابتدای سال ۹۸ گفته بود که قیمت پایه این خودرو حدود ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.  البته همان زمان این قیمت بالا با انتقادهای فراوانی روبرو شد . به طور کلی با احتمال حضور خودرو ، شاهد شرایط فروش اقساطی ایران خودرو برای آن خواهیم بود .

دنا توربو پلاس

دنا پلاس

دنا توربو پلاس یکی دیگر از محصولات شرکت ایران خودرو که در واقع آن را می توان نمونه ارتقا یافته از دنا پلاس توانست . پس از فروش بسیار خوب دنای معمولی در بازار داخلی این اتفاق منجر به آن شد تا ایران خودرو تغییراتی در ظاهر خودرو اضافه کند و با به روز کردن و زیباتر کردن این خودرو آن را در کنار آپشن های اضافی آن با نام دنا پلاس عرضه کند . دنا پلاس توربو و همچنین سایر اعضای خانواده دنا و سمند روی پلتفرم قدیمی پژو ۴۰۵ بنا شده است . از همین رو دنا پلاس توربو از نظر ابعاد و اندازه تفاوت چندانی با این خودروها ندارد . با توجه به رنج قیمتی که این خودرو در آن قرار دارد ، اصلی‌ترین رقیب های آن را می‌توان برلیانس h۳۳۰ و جک جی ۵ اشاره کرد که در این میان دنا پلاس توربو از پیشرانه با قدرت بیشتری برخوردار است اما مطمئناً در بخش امکانات و تجهیزات برلیانس h۳۳۰ برنده این میدان خواهد بود چرا که علاوه بر مجهز بودن به تمام امکانات موجود در دنا پلاس توربو دارای گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک است و سیستم ورود و استارت بدون کلید نیز در آن دیده می شود .

رهام

رهام

خودرو بعدی که در چند روز گذشته معرفی شده‌ ، رهام است  .البته ما رهام را بیشتر از این می شناسیم و تا به امروز بررسی هایی انجام داده ایم. رهام یک سدان شهری و جمع و جور است که چندی پیش طی یک مراسم مجلل توسط سایپا معرفی شد تا ایده های مهندسین شرکت سایپا رو نمایی شود . طراحی ظاهری رهام با الهام از شاهین ایرانی شکل گرفته و اولین محصول ایرانی به شمار می‌رود که بر روی پلت‌فرم اس پی ۱۰۰ ساخته شده است . در بخش فنی این خودرو از یک پیشرانه ۱۶۰۰ سی‌سی بهره می برد که توانایی تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۵۴ نیوتن متر گشتاور را داراست و از لحاظ فنی شباهت بسیار زیادی به برلیانس  h۳۳۰ دارد . قیمت اولیه برای خودرو در ابتدا حدود ۸۰ میلیون تومان بود که حالا با توجه به افزایش قیمت بسیاری از خودروها ، انتظار می‌رود که این قیمت برای رهام در بازار جدید تنها یک شوخی باشد .

نیم شاسی سایپا

شاسی بلند

این روزها که رهام از طرفداران بسیار زیادی برخوردار هستند و همین موضوع سبب شده تا توجه به سمت این خودروها بسیار بیشتر شود ، به طور کلی این شاسی بلند ها و یا نیمه شاسی ها بسیار مورد توجه قرار می گیرد و همین امر منجر شده تا بتوانید در این راستا خودروهای زیادی را مشاهده کنیم . از جمله نیم شاسی بلند ها می توان به ساندرو استپ وی اشاره کرد که یکی از هاچبک‌های به شمار می‌رود که آنرا ارتفاع داده و سبب شده تا یکی از نیمه شاسی بلند ها ایجاد شود . البته سایپا پیش تر از این نیز کروک را ارائه داد که بسیاری از افراد آن را به عنوان یک نیم شاسی بلند می شناختند . هم اکنون نیز نیم شاسی بلند جدید از سایپا معرفی شده است که البته در خصوص این خودرو اطلاعات زیادی در دسترس نیست اما در حالت کلی این نیم شاسی بلند با اتکا به پلتفرم کاملاً ایرانی اس پی 100 طراحی شده است و قرار است در سال ۱۳۹۹ به تولید انبوه برسد و به بازار عرضه شود . مدل کراس اوور با استایلی مشتری پسند و در چند تیپ بهره‌گیری از استانداردها و امکانات روز جهانی عرضه می گردد .

3 امتیاز – 62 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!