خودروهای مطرح میتسوبیشی

در اینجا قصد داریم تا بهترین خودروهای تاریخ متسوبیشی را مشخص کنید و سال های بسیاری بود که میتسوبیشی موتورز از نظر فروش و شهرت در سطح اول برندهای ژاپنی قرار می گرفتو  اگرچه این برند هنوز در ژاپن حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما عملکرد آن در آمریکا چنگی به دل نمی‌زند که از زمان ورود رشته های مربوط به مصرف سوخت محصولات و همچنین رفتن زیر چتر حمایتی رنو نیز این خودروساز کمکی خوب داشته و همه طرفداران به جای آن امیدوار هستند و خودرو تنها بخشی از تجارت بزرگ میتسوبیشی نبوده است و در نهایت میتسوبیشی موتورز به برند مستقل تبدیل شده است . ریشه خودروسازی به سال ۱۹۱۷ باز می‌گردد یعنی زمانی که خودرو ساخته دلیل اینکه مدل در مقایسه با مدل‌های آمریکایی و اروپایی گران بود . بنابراین تنها ۲۲ دستگاه از آن تولید شده در سال ۱۹۳۴ کارخانه کشتی سازی و هواپیماسازی میتسوبیشی با هم ادغام شدند و برای اولین بار خودرو سواری شرکت با سیستم چهارچرخ محرک فولاد تولید گردید و تقریبا نیم قرن بعد بود که میتسوبیشی بر این سیستم روی آورده و اولین خودروی جدی را تشکیل داد یعنی میتسوبیشی لنسر x زمانی که او پس از خط تولید خارج شد در گمنامی بازار پیدا کرد و از آن استقبال شایان توجهی صورت نگرفته است . خودرو در سال ۲۰۰۷ تولید گردید و خودروی جاده‌ای با الهام از مدل مسابقه بود که در باطن خود از پیشرانه ۴ سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با توانایی تولید ۲۹۱ اسب بخار بهره می برد .

اگرچه لنسر اوو فروش کمتری در مقایسه با سوبارو ایمپرزا داشت و دلیل اصلی آن هزینه نگهداری بیشتر بود اما در هر حال این خودروها یکی از حوزه‌های جاده به شمار می رفت . در وهله بعدی میتسوبیشی استادیوم دیده می‌شود. سرعت تویوتا سوپرا و بی‌کس بسیار بیشتر از این خودروی میتسوبیشی است اما این خودرو هنوز هم مورد علاقه طرفداران خود می باشد / پیشنهاد چهار سیلندر ۲۶۳۰ تو به این خود را در اکثر بازارها قابلیت انتخاب کردن را داشت و همین موضوع سبب شده بود اولین خودروی ژاپنی باشد که هم از سیستم تزریق سوخت و توربوشارژ کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده کند .میتسوبیشی مونتویا به قول معروف پاجرو یکی از شاسی بلندهای با قیمت مناسب و توانایی های آفرود سنتی است . مدت زیادی است که خود را از بازار آمریکا خارج شده است . اگرچه مونترو در تست‌های چپ کردن عملکرد درخشانی نداشته اما با استفاده از پیشرانه ۴ و ۶ سیلندر متنوع در خارج از جاده توانایی‌های خود را کاملاً به اثبات رسانده است .میتسوبیشی لنسر یکی از خودروهای پرطرفدار در مسابقات رالی به شمار می‌رود.  نسخه جی آثار ۱۶۰۰ های خود را بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۹ تولید شد و تنها به صورت دو در دسترس بود . این خود را در آفریقا با نام مستعار پادشاهی خود را شناخته می شود چرا که دو عنوان مهم در رالی سفری کنیا را به دست آورده بود . نسخه جاده این خودرو از پیشرانه ۴ سیلندر استفاده می‌کرد که خروجی آن به ۱۶۹ اسب بخار رسید .

اکلیپس جایگزینی برای استرالیا به شمار می رفت و اگر شما می توانید مدل جی ال ایکس توربو را بخرید یکی از افراد خوش شانس به شمار می رفتید . این خودرو دارای پیشرانه ۴ سیلندر ۲۰۳۰ تر با توانایی تولید ۱۹۵ اسب بخار قدرت و سیستم چهار چرخ متحرک بوده است البته این به این معنی نیست که خودروهای دیفرانسیل جلو خودرو های جذاب نیستند بلکه این خودرو ویژگی های بهتری به ارمغان می آورد . نام اکلیپس اخیراً به صورت یک عضو را مدرن پیدا کرده است .

گالانت یکی از پرسابقه ترین خودروهای تاریخ است که به مدت ۴۵ ساله در نسل های گوناگون تولید شده است مدل پرفورمنس ۴ یکی از شاخص ترین نسخه تاریخ گالانت بوده و موفقیت زیادی در مسابقات رالی جهانی به دست آورد که همین موضوع سبب تولید لنسر شده است . اگرچه مدل وی آر ۴ از پیشرانه ۴ سیلندر ترمز استفاده می‌کرد اما هشتمین نسل از این خودرو یک پیشرانه ۶ سیلندر توییتر با ۲۳۷ اسب بخاری و سیستم چهار چرخ متحرک مجهز بود که شتاب صفر تا ۹۶ کیلو متری شش و نیم ثانیه را برای گالانت بر نمی‌آورد .

با آغاز دهه ۹۰ میلادی ژاپنی ژاپنی ها اقدام به تولید سدان فوتسال خود کردند و دیامانته یکی از آثار آن زمان است . دیامانته شبیه به یک سال ۵۰ زمان بود اما کم کم این فرمت را نیز چاشنی آن کرده بود خود را از ویژگی همچون سیستم تعلیق فعال برخوردار شده بود اما نسل های بعدی خود را به سدان‌های خانوادگی تبدیل شدند .

خودروهای الوشن در هر نسخه متمایز بودند مدل v۵ نشان دهنده حداکثر سطح می باشد و از نظر فرم از حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و یکی از برترین خودروهای میتسوبیشی به شمار می‌رفت . تاماکینین در سال ۱۹۹۹ چهارمین قهرمان رالی جهانی خود را با این خود را جشن گرفت . نسل ۵ خشن ترین نسخه خود را به شمار می‌رود که از پیشرانه ۴ سیلندر با توانایی تولید قدرت ۲۷۶ اسب بخار بهره مند شده بود . متمایز ترین نسخه خود را یعنی همان مدل تامین ماکینه با همان پیشرانه در دسترس بوده است اما حداکثر گشتاور در دور پایین تری را حاصل می کرد . اما در بدنه نیز ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به آن اشاره کرد . به طور کلی این خودروی مخصوص رالی یکی از بهترین آیرودینامیک ها را داشت که همین موضوع سبب برتر شدن این خودرو شده بود .

3 امتیاز – 65 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!