دانگ فنگ S30، دنا و پژو 301(فروش اقساطی دنا)

با توجه به افزایش بی رویه سدان های متنوع از برند های چینی و کره ای در ایران، ایران خودرو و پارس خودرو اقدام به تولید و عرضه سدان های ویژه ای کرده اند که از جمله آن ها می توان به پژو 301، دنا ELX و دانگ‌فنگ S30اشاره کرد که البته به غیر از دنا ای ال ایکس هیچ کدام یک از این خودرو ها هم اکنون در بازار وجود ندارند و امکان خرید اقساطی پژو 301 و دانگ فنگ اس 30 نیز فراهم نشده است.

دانگ فنگ در ایران تنها خودروی اچ سی کراس را عرضه کرده است که استقبال بالایی را نیز به دنبال داشته و شرایط ویژه ای برای فروش اقساطی اچ سی کراس نیز فراهم گشته است. S30  برای اولین بار در سال 2009 معرفی شد و  در اصل بر اساس پلت‌فرم سیتروئن الیزه متعلق به سال 2002 ساخته شده است. سپس در سال 2013 مورد فیس‌لیفت قرار گرفت که قسمت جلویی آن به‌طور کامل دستخوش تغییراتی شد. حال ایران‌خودرو پس از موفقیت برادر کراس‌اوورنمای S30 قصد دارد نسخهٔ سدان آن‌را هم به بازار عرضه کند تا تنوع بیشتری به بخش سدان‌های گران‌قیمت خود بدهد. پژو 301 از دیگر محصولاتی می باشد که ایران خودرو با وجود قطع قرار داد پژو باز هم برنامه ای برای تولید این خودرو را دارد و این خودرو قرار است پس از پژو 2008 که در ایران تولید شد نیز تولید گردد و این خودرو به تازگی فیس لیفت شده و با توجه به گزارشات، خط تولید پژو 301 در ایران‌خودرو در حال آماده‌سازی است. دنا دیگر خودرویی می باشد که ما قصد بررسی آن را داریم و در واقع فیس لیفت سمند و سورن است که در سال 90 از آن رونمایی شد و سه سال بعد به بازار آمد. انتقادی که همواره به دنا وارد بود، عدم هماهنگی طراحی جلو و عقب آن با بخش جانبی بود زیرا درحالی‌که جلو و عقب خودرو به‌طور کامل تغییر کرده بودند، بخش جانبی هیچ تغییری نداشته و کاملاً مشابه سمند بود؛ بنابراین ایران‌خودرو فیس‌لیفتی را بر روی دنا انجام داده و بیشترین توجه خود را به بخش جانبی آن معطوف کرده است.

طراحی این سه سدان

دانگ فنگ S30 در بخش جلو به حد زیادی شبیه H30 کراس می باشد و تنها در جلوپنجره و سپر با آن تفاوت دارد و این در حالی است که گلگیر های پلاستیکی و ریل های روی سقف در نسخه سدان وجود ندارد اما در بخش عقب اوضاع متفاوت است و علاوه بر افزوده شدن صندوق، بقیه اجزا نیز با اچ سی کراس تفاوت دارد.هرچند طراحی چراغ‌های عقب S30 قابل‌قبول هستند اما همچنان چینی بودن خود را فریاد میزند و همچنین نوعی عدم هماهنگی در اتصال صندوق به خودرو به چشم می‌خورد. پژو 301 از طراحی ساده و محافظه کارانه ای بر خوردار بود که در فیس لیفت آخر پژو این طراحی را از سمت سادگی دور کرد و در بخش جلوی آن با تغییر چراغ و جلو پنجره سعی در نزدیک کردن این خودرو به ساخته های جدیدش کرده است. اما در بخش عقب سادگی بیشتری به چشم می‌خورد که البته سعی شده با گرافیک داخلی جذاب چراغ‌های LED عقب تا حدودی این سادگی کمتر شود. دنا ای ال ایکس قسمت های جلو و عقب تغییر چندانی پیدا نکرده است و تغییراتی در بخش جانبی آن اعمال شده است و با این حال LED بیشتر در چراغ های جلو و دی لایت آن تجهیز شده است و قسمت میانی جلو پنجره نیز به رنگ مشکی در آمده است و گرافیک داخلی چراغ های عقب نیز تغییر پیدا کرده است. همچنین تغییرات جانبی هم مؤثر بوده و فرم نوینی به این قسمت بخشیده‌اند. در کل در بخش طراحی بیرونی، دنا ELX نه‌تنها بر دانگ‌فنگ S30 برتری دارد که حتی در برابر پژو 301 هم حرف‌هایی برای گفتن دارد. در طراحی داخلی دانگ فنگ ای سی به اچ سی کراس شباهت بسیاری دارد و کابین آن تفاوتی نداشته است و در کابین آن پلاستیک به میزان زیاد به کار برده شده است و نمایشگر لمسی نیز در میانه ی کنسول تعبیه گشته که نواری تیر رنگ بالای داشبورد و تا روی در ها ادامه پیدا کرده است. پژو 301 از نظر طراحی داخلی بسیار مناسب تر و مدرن تر از دو خودروی دیگر است و ارگونومی مناسبی نیز در آن دیده می شود و کیفیت متریال نیز در آن برتر از دیگر رقباست. تیپ‌های بالایی این خودرو مجهز به یک نمایشگر لمسی هستند که درست زیر دریچه‌های تهویه نصب شده و غربیلک فرمان نیز با قسمت پایینی صاف خود، فرم اسپرتی دارد. هرچند که نبود دکمه‌های کنترلی روی آن کاملاً عجیب به نظر می‌رسد. دنا ELX در بخش داخلی با دنای معمولی تفاوت چندانی ندارد و فقط تغییراتی در صفحه نمایش و سیستم مولتی مدیای آن ایجاد گشته است. ایران‌خودرو در طراحی داشبورد دنا از محصولات هیوندای الهام گرفته است که البته نتیجهٔ کار قابل‌قبول از آب درآمده است. این خودرو با دو تریم یک رنگ مشکی و دورنگ مشکی/کرم عرضه می‌شود که دومی نمای لوکس‌تری دارد. بااین‌حال علیرغم طراحی داخلی قابل‌قبول و زیبای دنا، کیفیت داخلی آن چنگی به دل نمی‌زند. برای هر سه خودرو تجهیزات کاملی در نظر گرفته شده است که به خوبی می تواند پاسخ گوی نیاز شما باشد.

بخش فنی سه خودرو

S30 برای پیشرانه از همان پیشرانه معروف TU5 بهره می برد که به طور گسترده در محصولات ایران خودرو استفاده قرار گرفته است. این موتور 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن متر گشتاور دارد. برای انتقال نیرو هم به‌احتمال‌زیاد همان گیربکس چهار سرعتهٔ اتوماتیک آیسن مورداستفاده در H30 کراس ارائه خواهد شد درحالی‌که احتمال ارائهٔ گیربکس دستی هم برای آن وجود دارد. پژو 301 در بازار جهانی با پیشرانه های بنزینی و دیزلی متفاوتی عرضه می گردد که موتور در نظر گرفته شده برای این خودرو در ایران، 1600 سی سی با نام EC5 و توانایی تولید 115 اسب بخار قدرت است. این موتور بر اساس همان پیشرانهٔ TU5 ساخته شده و در اصل نسخهٔ ارتقاءیافتهٔ آن است. پژو برای انتقال نیرو در 301 هم دو گیربکس پنج سرعتهٔ دستی و شش سرعتهٔ اتوماتیک را در نظر گرفته شده است. دنا ELX نیز علاوه بر نسخه تنفس طبیعی نسخه توربوی دنا را نیز عرضه می کند که 150 اسب بخار قدرت و 215 نیوتن متر گشتاور دارد. دنا ELX حداقل در ابتدا با همان گیربکس پنج سرعتهٔ دستی تولید می‌شود و هنوز خبری از ارائهٔ گیربکس اتوماتیک برای آن نیست. برای خرید اقساطی دنا به عنوان پر قدرت ترین سدان در میان این سه خودرو می توانید به وبسایت انصارخودرو مراجعه کنید و از شرایط فروش اقساطی دنا مطلع شوید.

3 امتیاز – 58 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!