لیستی از خودروهای پرفروش 2018 آمریکا(فروش اقساطی تویوتا)

اگر چه این روز ها کراس اوورها جای سدان ها را گرفته اند اما هنوز هم سدان محبوبیت خود را داراست اما در برخی موارد نیز باعث مشکل شده است و از جمله نتیجه های افزایش تقاضا برای، فورد و جنرال موتورز مجبور شده‌اند برخی از سدان های خود را به‌طور کامل بازنشسته کنند. البته برخی سدان ها هنوز هم فروش خوبی را دارا هستند که در این جا قصد داریم به بررسی پر فروش ترین خودروهایی که در بازار آمریکا وجود داشته اند بپردازیم که این لیست را The Motley Fool درست کرده است و تا به این جای سال نمایانگر فروش این خودرو ها می باشد.

در اول این لیست نام تویوتا کمری دیده می شود که این خودرو در هر بازاری فروش خوبی داشته است و در ایران نیز شرایط خاصی برای فروش اقساطی تویوتا و برای مدل کمری ایجاد شده است. این اولین بار نیست که تویوتا کمری در اول لیست پرفروش ترین های آمریکا قرار می گیرد بلکه چندین دهه است کهتویوتا کمری به عنوان یکی از پرفروش‌ترین سدان های آمریکا مطرح بوده و مشتریان نیز به خاطر ترکیب مناسب راحتی و اطمینان از کمری استقبال کرده‌اند. داده‌ها نشان می‌دهند کمری تا نوامبر سال جاری فروش 314346 دستگاهی داشته که افت بیش از 8 درصدی نسبت به سال پیش را نشان می‌دهد.

خودروی دوم هوندا سیویک است که در سال های اخیر توانسته فروش خوبی را برای خود دست و پا کند و حتی از بسیاری از خودروهای پر فروش در آمریکا جلو تر بزند. این خودرو در فرم های سدان، کوپه و هاچ بک تولید می گردد و عرضه نیز می شود و جالب ترین چیزی که برای این خودرو وجود داشته است پیشرانه نوع تایپ R با پیشرانه 4 سیلندر و 2000 سی سی می باشد که قابلیت توربو داشته و 306 اسب بخار قدرت نیز وتولید می کند. به لطف مدل‌های گسترده که از نسخه‌ی ارزان و جادار گرفته تا مدل پرفورمنس را شامل می‌شود، هوندا فروش 299376 دستگاهی از سیویک ها را در سال جاری داشته است. البته این میزان فروش نشان دهنده‌ی افت سنگین 13.45 درصدی نسبت به سال پیش می ‌باشد.

تویوتا کرولا به عنوان خودروی سوم در این لیست قرار دارد که این موضوع نمایانگر فروش موفق تویوتا در کشور آمریکا بوده است که البته تویوتا در هر کشوری مد نظر بسیاری از خریداران بوده است چرا که همواره خودروهایی جذاب و شرایط ویژه ای برای فروش اقساطی تویوتا فراهم می گردد. اخیرا تویوتا از نسل جدید کرولا رو نمایی کرده است که انتظار های بسیاری را از این خودرو دارد. در سال قبل کرولا رقابتی تنگاتنگ را با سیویک پشت سر گذاشته است و فاصله فروش این دو خودرو با یکدیگر 21 هزار دستگاه بوده است که حاکی از افت نسبت به سال پیش می‌باشد اما طراحی به‌روز کرولا می‌تواند آب رفته را به جوی بازگرداند.

در بخش چهارم و پنجم لیست به ترتیب هوندا آکورد و نیسان سنترا قرار دارند که هوندا نسبت به نسل قبل خود بزرگ تر و لوکس تر شده است و همه فروشندگان را تحت تاثیر قرار می دهد. متأسفانه طراحی جدید هوندا آکورد به افزایش فروش آن کمکی نکرده زیرا هوندا تنها 262444 دستگاه آکورد را تا ماه نوامبر فروخته که افت 12.68 درصدی را تا به امروز نشان می‌دهد. نیسان در حال کار روی نسل جدید سنتراست اما نسل فعلی هنوز هم طرفدار دارد. به خاطر قیمت پایه‌ی کمتر از 18 هزار دلار، تعداد 195479 دستگاه از این خودرو به خانه‌ی مشتریان جدید راه یافته است.

 

نیسان آلتیما فروش خود را در حدود 19 درصد نسبت به سال گذشته افت داشته است اما همچنان بخش بزرگی از فروش را به خود اختصاص داده است. نسل جدید این خودرو در نمایشگاه نیویورک معرفی شده است که می تواند این افت فروش را جبران کند. صرف‌نظر از این موضوع، نسل جدید آلتیما هم‌اکنون موجود بوده و بهبودهای فراوانی نسبت به قبل پیش را نشان می‌دهد. ویژگی های نسل جدید آلتیما می توان به کابین با کیفیت تر که در خرید اقساطی خودرو بسیار تاثیر گذار است، سیستم چهار چرخ محرک سفارشی و پیشرانه 4 سیلندر 2000 سی سی توربو که به تکنولوژی کمپرس مجهز می باشد اشاره کرد که این پیشرانه قدرت 248 اسبی و گشتاور 379 نیوتون متری دارد. هیوندای النترا در نسخه فیس لیف شده خود از پاییز سال جاری وارد بازار شده است اما مدل قبلی فروش 185339 دستگاهی داشته که خیلی چشمگیر به نظر نمی‌رسد اما خب یکی از معدود سواری‌هایی است که افزایش فروش را تجربه کرده است. فورد فیوژن، شورلوت کروز، شورولت مالبیو از دیگر خودرو هایی هستند که بسیار پرطرفدارند. فورد در حال برنامه‌ریزی برای حذف پرفروش‌ترین سدان خود در آمریکاست. این خودرو تا ماه نوامبر فروش 157548 دستگاهی داشته که حاکی از افت 18 درصدی می‌باشد. فورد تصمیم گرفته روی تولید نسل جدید فیوژن سرمایه‌گذاری نکند چرا که فکر می کند که تولید کراس اوور می تواند در سودآوری بهتر و بیشتر نقش بسزایی داشته باشد. شورولت کروز از عجایب خودروسازان آمریکایی است پرا که با وجود پرفروش بودن این خودرو یعنی سدان جنرال موتورز نیز علیرغم فروش مناسب آینده‌ی درخشانی نخواهد داشت. اگرچه کروز همچنان فروش خوبی دارد اما افت فروش 20 درصدی آن در سال جاری جنرال موتورز را مجبور به بازنگری در آینده‌ی این خودرو کرده است.
یکی از معدود سدان هایی که از خشم جنرال موتورز فرار کرده مالیبو است که رقیب فورد فیوژن می‌باشد. اگرچه این خودرو به اندازه‌ی کمری یا آکورد محبوب نیست اما تولید آن تا چند سال آینده ادامه خواهد یافت.

 

4 امتیاز – 58 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!