معایب دانگ فنگ H30 کراس(فروش اقساطی H30 کراس)

دانگ فانگ H30 کراس چند سال پیش با تبلیغات بسیار، رونمایی شد و در بازار کشور وارد گشت. به واسطه همین تبلیغات بود که این خودرو توانست در پیش فروش خود به زودی ظرفیت را تکمیل کند. دانگ فنگ اچ سی کراس بعد از امضای قرارداد هسته‌ای بین ایران و گروه 5+1، جزو اولین مدل‌هایی بود که قرار شد وارد بازار کشورمان شود. آن هم در شرایطی که مردم امیدوار بودند به واسطه امضای برجام و تسهیل امکان ورود خودروسازهای غیر چینی به ایران بالاخره بتوانند خودروهایی خوب و با کیفیت، به قیمت مناسب سوار شوند. دانگ فانگ در بازار کشور به عنوان خودروساز جدید معرفی نشد چرا که پیش از آن خودروهایی از این برند را دیده بودیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از ایرادات H30 کراس بپردازیم. H30 کراس بر خلاف واژه کراسی که در آن دیده می شود به هیچ عنوان یک کراس اوور به شمار نمی رود و در بهترین حالتش آن را می توان چیزی میان هاچ بک و استیشن دانست که برای تامین قدرت از پیشرانه معروف تی یو فایو در آن استفاده شده است و این پیشرانه 1600 سی سی بوده و توانایی تولید 105 اسب بخار قدرت را داراست و 142 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و به کمک گیربکس اتومات خودرو این خروجی‌ها به چرخ‌های جلو ارسال می‌شوند. این خودرو را با داشتن ابعاد بدنه‌ای برابر با 4351 میلی متر طول، 1760 میلی متر عرض، 1528 متر ارتفاع و 2610 میلی متر طول بین دو محور، می‌توان جزو خودروهای سایز متوسط بازار دسته بندی کرد.

دانگ فنگ با توجه به وزنی که دارد، پیشرانه مناسبی برای آن در نظر گرفته نشده است و اگرچه این پیشرانه برای خودروهایی نظیر 206 مناسب است اما برای H30 کراس مناسب نیست. برای خودرویی در این رده قیمتی، استفاده از یک موتور قدیمی اتفاق خیلی خوبی نیست. در 206، با توجه به وزن کم‌تر خودرو این موتور وضعیت بهتری دارد ولی در اچ سی کراس، که تقریباً 200 کیلوگرم از پژو 206 سنگین‌تر می‌باشد، بهتر بود از پیشرانه ای قوی تر استفاده شود

چینی ها معمولا در بدنه خودروها به خوبی عمل می کنند و در مورد H30 کراس طراحان متاسفانه مدت زیادی را نگذاشته اند. البته درطراحی همیشه سلیقه افراد است که درگیر می شود اما نکته ای که در طراحی این خودرو وجود دارد این است که هیچ گونه توازن و هماهنگی در این خودرو دیده نمی شود. طراحی بخش جلویی این خودرو را شاید بتوان بهترین بخش از این نظر معرفی کرد، خطوط روی کاپوت و نوع طراحی آن، در کنار چراغ‌های جلویی که طرحی زیبا دارند و جلوپنجره ساده خود، روی هم رفته طراحی بخش جلویی خودرو را زیبا کرده است. اندازه بد رینگ ها یکی از عواملی می باشد که در زشت شدن این خودرو تاثیر فراوانی گذاشته است. استفاده از کاورهای پلاستیکی مشکی روی گلگیرها و قسمت زیرین درب‌ها که تلاش شده ظاهر این خودرو را به مدل‌های کراس اور شبیه کند، برعکس، روی طراحی خودرو تأثیر منفی گذاشته است.

در کشور های پیشرفته برای عرضه هر خودرو باید گزارش تست ایمنی از موسسه های معتبر داشته باشند تا این خودرو ها به بازار این کشور ها عرضه شوند. در ایران اما این امکان وجود ندارد و هیچ نظارتی در این خصوص انجام نمی شود. H30 کراس هیچ گونه گزارش تست ایمنی ندارد. در آرشیو تست‌های تصادف موسسه سی انکپ، گزارش مربوط به دانگ فنگ S30 وجود دارد، خودرویی که در بازارهای مختلفی به فروش می‌رسد، ولی هیچ خبری از اچ سی کراس نیست. کابین اچ سی کراس از نظر مزایا می توان به تجهیزات کامل آن اشاره کرد. کابین اچ سی کراس اگر چه مدرن و به روز است اما کیفیت ساخت و مواد اولیه به کار رفته در این خودرو به هیچ وجه خوب نیست و با وجود فضای کافی و بزرگ و جادار، صندلی های آن به هیچ وجه راحت نیستند و نشستن طولانی مدت بر روی این صندلی ها، سرنشین را ناراحت و خسته می کند. البته در این رده قیمتی، شاید خیلی نتوان به این مورد خیلی خرده گرفت، ولی به طور کلی این موضوع ایرادی است که خریدار احتمالی آن، قبل از خرید باید از آن آگاه باشد.

البته وضعیت دانگ فانگ اچ سی کراس در خصوص کلاس بادی مشخص نیست اگرچه این خودروی چینی و مونتاژ ایرانی با نام کراس شناخته می شود اما وضعیتی بین استیشن و هاچ بک را دارست. موضوعی که این روزها در خودروسازهای چینی و حتی ایرانی به یک ‌ترند تبدیل شده و کمپانی‌ها با اضافه کردن کاورهای پلاستیکی به دور تا دور خودرو و کمی افزایش ارتفاع سیستم تعلیق، به اصطلاح خودرو را به یک مدل کراس اور تبدیل می‌کنند. در H30 کراس هیچ گونه افزایش ارتفاعی دیده نمی شود اما همچنان این خودرو کراس نامیده می شود. یکی از مشکلاتی که برای اکثر خودروهای چینی در بازار کشور به وجود آمده است، کمبود لوازم و قطعات یدکی می باشد که البته در خصوص موتور این موضوع صادق نیست چرا که این خودرو از پیشرانه تی یو فایو استفاده می کند و تمامی قطعات در بازار وجود دارد ولی مواردی مانند لوازم بدنه، چراغ‌ها و قطعات و لوازم گیربکس آن را به سختی می‌توانید پیدا کنید. این موضوع تا حدودی مالکان آن را تحت تاثیر قرار داده است که از این موضوع به شدت ناراحت هستند و نکته ای که تا حدودی ناراحت کننده نیز به شمار می رود این است که با وجود ایجاد خط تولید توسط ایران خودرو باید خدمات پس از فروش بهتری برای فروش اقساطی H30 کراس فراهم شود.

3 امتیاز – 52 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!