مقایسه فورد فوکوس،کرولا و مزدا 3 ( فروش اقساطی مزدا 3 - دوم)

در بخش قصد داریم تا این مدل تا این سه خودرو را در بخش فضاسازی با هم مقایسه کنیم آخرین بررسی‌ها از کرولا جدید نشان از سردرگمی تویوتا برای تنزل فضای سرنشین و بار در لیست اولویت هایش قرار می‌دهد . به سختی می‌توان گفت که مزدا ۳ از آن بهتر است . تویوتا مدعی شده است که برای فضای بارا کرولا ۲۱۷ لیتر فضا در نظر گرفته شده است و در مزدا نیز این مقدار به ۲۹۵ لیتر ارتقا می یابد که از مدل پیشین خود ۱۵ لیتر کمتر است . این در حالی است که فوکوس دارای فضای بار ۳۷۵ لیتری می باشد . در ایران شرایط فروش اقساطی مزدا ۳ برای نسخه سدان فراهم شده است و شما می توانید از وب سایت انصار خود را برای خرید اقساطی خودرو اقدام کنید .

فضای داخلی این سه هاچ بک

هر چقدر که فضای بار مهم و پر اهمیت می باشد فضای داخل کابین نیز اهمیت دارد . در حالی که در فوکوس راننده های قد بلند می توانند از فضای کافی بهره مند شوند اما در مزدا و کرولا این موضوع دیده نمی‌شود . در خودروی مزدا 3 ، سرنشینان عقب بیشترین درگیری را برای جا دادن زانوها و پاهای خود دارند . در این مورد مشکل خاصی در خودرو فوکوس دیده نمی شود . برخلاف تویوتا به خصوص در مزدا در خصوص سرنشینان به سر خود فشار نمی آورند و هیچ گونه کلاسترو یا فوبیا فضای تنگ در بین آن ها اتفاق نخواهد افتاد . در حوزه فضای درونی چه برای بار و چه برای سرنشینان فوکوس از بقیه رقبای خود جلوتر است . این موضوع می تواند شرایط فروش اقساطی مزدا ۳ را برای خانواده ها به خطر بیاندازد.  داستان در خصوص آسایش و راحتی داخل خودروها متفاوت است . صندلی های جلو در مزدا ۳ و کرولا که نقطه قوت تویوتا درباره راحتی کلی است ، بلافاصله احساس خوب بودن را به شما منتقل می کند و آن هم به واسطه صندلی‌های عقب نیز اتفاق می‌افتد . خودروی فوکوس دارای محل استراحت برای آرنج از جنس پارچه می باشد و برای سر و شانه هم به اندازه کافی مناسب هستند .

فضای داخلی مزدا ۳ به قدری زیباست که به هنگام ورود به این خودرو قطعاً عاشق آن خواهید شد . از طراحی محتاطانه داشبورد ، لوازم ال سی دی موجود ، استفاده زیاد از کاور نرم برای کنسول میانی جلو و صحت و دقت تودوزی تقریباً یک کلاس بالاتر از فوکوس و کرولا قرار می‌گیرند. مزدا با تجهیزاتی که دارد انتخاب عالی در جنس مواد به کار رفته کابین به شمار می‌رود و از فضای خود استفاده به جا کرده که همین موضوع سبب می شود تا مخاطبان را به سمت خود جلب کند . این در حالی است که کرولا برای مقابله با مزدا ۳ محل استراحت در میان صندلی‌های عقب را نیز عرضه می‌کند . در کنار آن مزدا ۳ و ورودی هوا برای تحویل به صورت مرکزی در عقب عرضه اندام خواهد کرد . اگرچه فوکوس دارای ورودی های هوا در عقب نیست اما برخلاف کرولا و مزدا ۳ سوکت ۱۲ ولتی در کنسول میانی خود دارد . برای کرولا و مزدا ۳ تهیه و تنظیم هوای دو نقطه ای به صورت استاندارد در نظر گرفته شده است . این در حالی است که فوکوس سطح پایین خودرو را با تهویه هوای دستی و عادی و روشن سازی خود را با سوئیچ به جای دکمه فشاری نمایان می کند .

کرولا اس ایکس جایی بین مزدا ۳ و فوکوس قرار می‌گیرد چرا که دارای سیستم اپل کارپلی و اندروید اتو نیست . طراحان هم هر جا که توانستند از پلاستیک خشک استفاده کردند . انگار که تنها می خواستند کارشان را زودتر به تمام به پایان برساند و به خانه بروند . در آن روی سکه این خودرو دارای قابلیت شارژ بی سیم تلفن هوشمند شما می باشد البته اگر گوشی شما این ویژگی را ارائه دهد .طراح گروه طراحی داخل فوکوس وظیفه انجام طراحی حرفه ای صندلی های ردیف قرار در اولویت های آخر خود قرار داده است . تودوزی صندلی های عقب مانند خودروهای قدیمی است و هیچ جای استراحتی برای آرنج ها دیده نمی شود . فوکوس دارای فضای مشبک شبکه ای در پشت هر دو صندلی موجود می باشد و این در حالی است که فوگوس با تنها یک محفظه در کنار سرنشینان جلو خود قرار داده است . به علاوه همه این خودروها برای بالا بردن شیشه های خود از کلیدهای برقی استفاده می کنند .

در جاده‌ها برترین این خودروها فوکوس است . البته کرولا خیلی دور می‌افتاد اما عملکرد مزدا 3 غیرعادی است که و این عملکرد سبب شده تا مزدا 3 جایگاه خود را از دست بدهد . چرا که خودروهای قدیمی آن حرفه ای تر عمل می‌کند باید گفت فوکوس و کرولا دستگاه‌های جدیدی هستند که پلتفرم تازه ای در آنها به کار رفته است . این در حالی است که مزدا ۳ به جای رسمی و محکم بودن در این وزن قدیمی خود اکتفا کرده است . این به این معناست که به جای بهبود بخشیدن و بازسازی به موتور ، گیربکس و ترمزها تنها یک ماساژ کوچک برای سرحال شدن شان ایجاد کرده است و نتیجه همین شده که خودرو در مقابل دیگر رقبای خود حرف زیادی برای گفتن ندارد .

فرمان‌پذیری، دینامیک و عملکرد فرمان و به ‌ویژه قوای محرکه مزدا نسبت به کرولا و به‌ویژه فوکوس کم‌کار است . این ضعف در برابر کرولا کمی تعجب‌برانگیز بود ولی در مقایسه با فوکوس با عملکرد فوق‌العاده‌اش چیز عجیبی نبود .

4 امتیاز – 56 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!