مقایسه فورد فوکوس،کرولا و مزدا 3 ( فروش اقساطی مزدا 3 - سوم)

همانطور که در مقاله قبل عنوان کردیم ، کرولا از گیربکس سی وی تی بهره می برد که دور موتور ها را به خوبی محاسبه می‌کند و عملکرد گیربکس ۸ سرعته فوکوس به مانند کرولا دقیق است . این در حالی است که نسخه ۶ سرعته دنده اتوماتیک مزدا نیاز به یک یا دو میلی ثانیه برای تعویض دنده‌ها دارد . موتور ۲۰۰۰ سی‌سی مزدا 3 نسبت به نسل قبلی خود تقلیل پیدا کرده و کمترین قدرت در گروه را ارائه می‌دهد و مزدا 3 با داشتن سه سرنشین بالا در درون خود در سربالایی ها کمی به چالش کشیده می‌شود ولی این واضح است که مثلا در بحث دینامیک از رقبایش عقب افتاده است . این در حالی است که فورد دارای بهترین موتور و جعبه دنده کمپ می باشد که موتور سه سیلندر 1۵۰۰ سی سی توربو شخصیتی خاص برای خود را ارائه می دهد و می تواند فرمان پذیری سفت و فنربندی خوبی را ارائه کند . قویترین موتور بین این گروه ها با اختلاف زیاد در فوکوس دیده می شود .

عملکرد آن ها در جاده ها

بزرگترین شگفتی در بین این خودرو توسط کرولا به وجود آمد چرا که رانندگی راحت و جذب ناهمواری و ضربه‌های پیش رو توسط کرولا بهتر از دیگر رقبا انجام می‌پذیرد و فرمان پذیری کرولا از دیگر خودرو ها بهتر بوده و فرمان کوچکترش احساس خیلی خوبی را به شما منتقل می سازد . همچنین حالت دستی گیربکس بسیار سریع است و همین موضوع سبب شده تا اکنون حرکات سریع تری را نسبت به مزدا به نمایش بگذارد .عدد 6.5 لیتر بر 100 کیلومتر برای کرولا همانند عدد ادعا شدهٔ 6 لیتر برای هر صد کیلومتر، در صدر جدول ازلحاظ مصرف پایین سوخت بود؛ اما رقم 6.6 لیتر بر صد کیلومتر برای فوکوس (6.4 لیتر ادعا شده) نسبت به 7.1 لیتر بر صد کیلومتر مصرف مزدا (6.2 لیتر ادعا شده)، کمی قابل تأمل است!

در حوزه گارانتی و آماده‌سازی خودرو برای مشتری هر سه خودرو قدم های یکسانی بر داشتند چرا که گارانتی ۵ ساله و کیلومتر برای آنها در بین همه یکسان است و تفاوت در جزئیات باعث جدایی این خودروها از هم می‌شود که برای مشتریان می‌توانند معنادار باشد . به طور مثال سرویس‌های تویوتا و فورد همانطور که خواسته اند که هر ۱۲ ماه باید به مرکزشان برده شود این در حالی است که مزدا ۱۲ ماه را به عنوان حداکثر زمان مطرح کرده است و علاوه بر آن که خواسته تا خود را بیش از ده هزار کیلومتری بدون انجام سرویس‌ها رانده نشود. سرویس ها و قیمت ثابت بر همه چیز تاثیرگذارند گرچه فرد را برایتان باقی عمر هزینه را برای فرد برای تأمین واقع مرگ خواهد داشت در این مورد فورد در برابر در برابر 16 سال/160000 کیلومتر برای مزدا 3 و 5 سال/75000 کیلومتر (در 175 دلار بر هر سرویس) برای تویوتا قرار می‌گیرد. مثبت بزرگ دیگری که فوکوس آن را تصاحب می‌کند به خاطر یک وام هنگام سرویس خودرو است که مزدا و تویوتا آن را ندارند.

از جمله سیستم های کمک جاده‌ای برای خودرو باید بگویم که فورد به صورت مادام العمر و مزدا سواران و تویوتا داران به ترتیب ۷ و ۸ سال پشتیبانی می شوند . همچنین نکته مهمی که برای خودروها وجود دارد با استناد به منابع معتبر، مزدا ۳ بیشترین ارزش را در این میان حفظ خواهد کرد پس از سه سال و ۷۵ هزار کیلومتر ۶۶.۵ درصد از ارزش پیشین خود را حفظ می‌کند و پشت سر آن فوکوس با ۶۵ درصد و کرولا با ۶۱.۸ درصد قرار دارد .

اگر از بین این مدل ها برای خرید اقساطی خودرو انتخاب می کنید ، باید بگوییم که انتخاب از بین آنها آسان نیست چرا که عملکرد هر کدام نزدیک است و در بخش‌های مختلف هر کدام نتایج مطلوب را دارد اما  اگر بخواهیم تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهیم ، باید بگوییم مزدا ۳ جدید از بقیه خودروها برتر است البته که این خودرو فضای مناسبی ندارد و رفتار جاده‌ها آن چندان قابل درخور نیست و راحتی نسبی و تمرکز بالا در رانندگی کرولا در آن دیده نمی‌شود اما در پایان با سطح بالای تکنولوژی های جدید و کیفیت خوب مواد به کار رفته توجه فروشندگان توجه خریداران را به خود جذب می‌کند و این خودرو به طرز باور نکردنی اعلاست و کابین آرام و تجهیزات مناسب را دارا می باشد .گرچه فورد فوکوس در بحث فضا، عملکرد موتوری، دقت در رانندگی و برخی ریزه‌کاری‌ها در سرویس و ارائه خدمات بهتر بود، نه تنها به خطر قیمت بلکه به خاطر حالت ارزان فضای داخلی کنار گذاشته شد.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم تویوتا کرولا تنها به خاطر فضایش به کامل‌ترین و هاچ بک کوچک تبدیل شده است . به هر حال این یک سرانجام ناراحت کننده برای خودرویی که با آخرین به روز رسانی هایش این همه راه را پیموده است . اگرچه تاکنون را در جاده‌ها نمایش بهتری از خود نشان می‌دهد اما مسئله آزار دهنده و نگران کننده در تویوتا این است که کرولا هاچ بک مشکلات بسیاری دارد تا جایی که از نظر فیزیکی بزرگتر کردن خودرو هم کمک شایانی به آن نخواهد کرد . شاید نسخه سدان آن با فاصله محوری بیشتر که قرار است تا آخر امسال به بازار عرضه شود کمی وضع این خودرو را جابجا کند اما با این حال نمی توان مشکلات اصلی که در این سیستم دیده می‌شود را نادیده گرفت .   با توجه به تمامی نکاتی که گفته شد و با در نظر گرفتن تمام نکات مثبت و منفی در این خودرو ها باید بگوییم که هاچ بک مزدا مناسب تر است و شرایط فروش اقساطی مزدا 3 برای نسخه سدان فراهم شده است .

3 امتیاز – 51 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!