مقایسه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ساینا (اول- فروش اقساطی ۲۰۶ تیپ ۲ )

 در سال ۱۳۸۰ برای نخستین بار اولین نمونه‌های پژو ۲۰۶ وارد ایران شدند که این نمونه ها با کد تیپ یک شناخته می شدند و سپس با کمی تغییرات در بخش فنی و با همان پیشرانه سابق پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به بازار عرضه گردید . به مرور زمان مدل های پژو ۲۰۶ به تیپ های مختلف گسترش پیدا کرد با وجودی که سال‌های زیادی است پژو ۲۰۶ را در حال تردد می بینیم اما چند نکته وجود دارد که در آن حائز اهمیت است و سبب شده همچنان چهره جذاب و خوبی را از خود به نمایش بگذارند و از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به نرم بودن زوایا و خطوط به کار رفته ، هارمونی جالب چهره و تضادهای که در آن وجود دارد در کنار فرم شیبدار و آیرودینامیک قطعات اشاره کرد  . تمامی این ویژگی ها سبب شده تا پژو ۲۰۶ دارای ظاهری ماندگار و جوان پسند باشد و در هر دوره مورد توجه قرار بگیرد . زمانی که به داخل کابین پژو ۲۰۶ وارد میشوید طراحی داشبورد هماهنگ با طراحی ظاهری است و سبک طراحی داشبورد و رودری به گونه ای است که آرگونومی و دسترسی به تجهیزات در سطح خوبی قرار می‌گیرد . طراحی برجسته بدون زاویه تیز و سطح صافی که در پژو ۲۰۶ دیده می شود ، سبب شده تا به خوبی با اکثریت سلایق تطابق پیدا کند و بسیاری از افراد برای خرید اقساطی پژو ۲۰۶ اقدام کنند و ۲۰۶ دارای ویژگی های متمایز از دیگر هاچ بک هاست و با وجود حضور بیش از ۲۰ سال در بازار ایران همچنان مورد علاقه بسیاری از افراد است کیفیت ساخت پژو ۲۰۶ و متریال به کار رفته در درون کابین ، خوب ارزیابی شده و کیفیت رنگ مناسب است اما کم آپشن بودن پژو ۲۰۶ تیپ ۲ برای بعضی از افراد یک نکته منفی به شمار می‌رود که البته آپشن های ارائه شده برای پژو ۲۰۶ در قبال مبلغ پرداختی کافیست . یک نقطه نکته مثبت در مورد پژو ۲۰۶ تیپ ۲ رادیو پخش آن با امکانات کامل است . ۲۰۶ در بخش فنی ویژگی های خوبی از خود به اشتراک می گذارند . ۲۰۶ تیپ ۲ دارای پیشرانه tu3 می باشد . این پیشرانه حجم ۱۳00 سی سی دارد و دارای ۸ سوپاپ است . بلوک سیلندر آن متعلق به پژو ۲۰۵ می باشد و از سرسیلندر بهره می برد که طراحی مناسبی را بر برای راندمان نهایی فراهم می کند . پژو ۲۰۶ تیپ ۲ قابلیت تولید ۷۵ اسب بخار قدرت را در دور موتور ۵۳۰۰ فراهم می‌کند و گشتاور تولیدی در این پیشرانه ۱۱۸ متر است که در دور موتور ۳۴۰0 به آن می‌رسد . وزن اعلام شده برای پژو ۲۰۶ هزار و ۲۵ کیلوگرم است و نیرو توسط گیربکسی که با تیپ ۵ مشترک است ، به چرخ های جلو منتقل می‌شود . در شرایط ایده‌آل سیکل ترکیبی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به حدود ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد .

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در طول این چند سالی که به تولید رسیده است همواره به استهلاک کم معروف بوده و دلیل آن طراحی فوق العاده ای است که برای پیشروی تی یو ۳ اعلام شده است .اگر حتی متریال استفاده شده در پژو ۲۰۶ های ایرانی شده با کیفیت پایین باشد اما همچنان راندمان خوب و استهلاک کم از جمله ویژگی هایی است که برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ اعلام می‌شود . پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با بنزین معمولی و رانندگی در سطح مبتدی و آب و هوای متوسط می تواند در زمان ۱۴ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد که در اگر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ خود را آب بندی عالی کنید و ارتفاع صفر از سطح دریا داشته باشید این عدد در حدود ۱۲ ثانیه کاهش پیدا می‌کند . مهم ترین مزیت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ طراحی حرفه ای آن است که علاقه‌مندان زیادی را به دنبال دارد . هم اکنون شرایط فروش اقساطی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ برای دوست داران آن فراهم شده و اگر شما یکی از علاقه مندان به این خودرو هستید ، می توانید از طریق وب سایت انصار خود را برای خرید اقساطی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ اقدام کنید . مزایای زیادی برای پژو ۲۰۶ اعلام می شود که از جمله مزایای موجود در پژو ۲۰۶ تیپ ۲ می توان به حس خوب راندن این ماشین اشاره کرد . طراحی خوب و سادگی و کارآمد بودن سیستم تعلیق سبب شده که یک مدلینگ مناسب و سواری راحت و نرم در کنار راحتی سرنشینان به وجود بیاید که سبب شود استفاده از این خودرو در هر شرایطی مناسب باشد و از طرفی سیستم فرمان پژو ۲۰۶ عملکردی دقیق تری را ارائه دهد و مجموع تمام اینها سبب شده رانندگی با پژو ۲۰۶ برای همه افراد مبتدی و پیشرفته مناسب باشد . تفاوتی ندارد آرام و یا بسیار با احتیاط رانندگی می کنید یا تهاجمی و مملو از حرکت‌های ناگهانی پژو ۲۰۶ در هر شرایطی می تواند شما را راضی نگه دارد .

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ انتخاب مناسب و حرفه ای است که بازار فروش خوب نمونه های صفر کیلومتر و دست دوم خود را همچنان حفظ کرده است . سطح کیفیت ، استهلاک و راندمان با وجود ایرانیزه شدن این خودرو بسیار مناسب است و در مقایسه با سایپا ساینا با گیربکس اتوماتیک در عمل بر روی کاغذ ، از نظر فنی ، کیفیتی و سواری عملکرد بهتری از خود به نمایش می‌گذارد . لازم به ذکر است که شرایط فروش اقساطی پژو 206 تیپ 2 برای دوست داران آن نیز فراهم شده است .

4 امتیاز – 53 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!