مقایسه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ساینا (دوم- فروش اقساطی ۲۰۶ تیپ ۲ )

سایپا شرکتی است که به تولید خودروهای ارزان قیمت معروف است و از جمله این خودروها می توان به پراید اشاره کرد که این روزها شرکت سایپا بسیار درگیر انتقادهایی است که درباره این خودرو به آن می‌شود . در اینجا قصد داریم در خصوص ساینا که به عنوان جدیدترین محصول سایپا شناخته می شود و دارای طراحی نوین تری است ، صحبت‌های ارائه دهیم . در مطلب قبل پژو ۲۰۶ و مزایای آن را بررسی کردیم و توانستیم پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از نظر قیمتی به ساینا سایپا شباهت بسیار زیادی دارد ، را بررس کنیم . پس بر آن شدیم تا در این بخش در خصوص ساینا اطلاعاتی به شما ارائه دهیم و اگر قصد خرید اقساطی ساینا یا خرید اقساطی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را دارید بتوانید به راحتی انتخاب کنید .

سایپا به عنوان شرکت خودروساز داخلی چند سال پیش بود که اتومبیل ساینا را به بازار معرفی کرد و از آن زمان شرایط فروش اقساطی ساینا نیز فراهم شده است . این شرکت اصرار دارد که ساینا اتومبیلی متفاوت نسبت به آهوی زیبای ایرانی یعنی تیبا است به همین منظور شاهد ظهور چند تیپ مختلف از ساینا هستیم که در اینجا نوع  فول آپشن ساینا را با پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مقایسه می کنیم . با بررسی ظاهر ساینا اتوماتیک متوجه می‌شویم که ساینا تنها فیس لیفیت ضعیف است این است که ظاهری کاملاً اقتصادی و البته ناهماهنگ با الگوهای طراحی قدیمی دارد . این ظاهر به نظر می‌رسد که توسط مبتدی ترین طراحان شکل گرفته و از نظر هارمونی وضعیت نامناسبی دارد که همین موضوع می‌تواند خرید آن را برای برخی از افراد دچار مشکل کند چرا که ماشین زوایا برجستگی و خطوط تناسب وجود دارد . در مقایسه با پژو ۲۰۶ قطعاً هر آنچه که در بحث زیبایی و جذابیت ظاهری وجود دارد از آن ان خواهد بود چراکه ساینا با طراحی ناهماهنگ خود نمی‌تواند به مقابله با شیر فرانسوی بپردازد .

به داخل کابین ساینا اتوماتیک که قدم می گذاریم فرم طراحی داشبورد و ادوات ساده و همانند نمونه ساینا دنده ای است و طراحی غربیلک فرمان ، کیلومتر شمار و سر دنده تنها چهره تا حدودی جدیدتر به کابین ساینا اتوماتیک بخشیده اند . از نظر کیفیت که سایپا متریال داخل کابین ساینا را پلاستیک بی کیفیت استفاده کرده و از نظر کیفیت مونتاژ هم وضعیت متوسطی دارد و در ساینا اتوماتیک با لیست آپشن کاملی سعی کرده اند تا از دیگر ایرادها چشم پوشی شود . کروز کنترل ، تهویه مطبوع اتوماتیک ، فرمان با کنترل سیستم صوتی و ... امکاناتی هستند که ساینا اتوماتیک به عنوان یک سدان اقتصادی دارد

پیشرانه ای که برای ساینا اتوماتیک در نظر گرفته شده است با تیبا مشترک است و با کد m۱۵ شناخته می شود این پیشرانه ۸ سوپاپ دارد و به طور دقیق ۱۵۰۳ سی سی حجم ارائه می دهد . ساینا اتوماتیک با تکیه بر این پیشرانه قابلیت تولید ۸۷ اسب بخار قدرت را در دور موتور ۵۳۰۰ فراهم می‌کند . البته گشتاور ارائه شده با پیشرانه ساینا ۱۲۸ نیوتن متر است که برای رسیدن به این گشتاور به دور موتور ۴۰۰۰ دور در دقیقه نیاز دارد . برای انتقال قدرت پیشرانه ساینا اتوماتیک گیربکس سی وی تی ارائه شده که این گیربکس ساخت شرکت پانچ بلژیک است و نیروی تولیدی توسط پیشرانه این خودرو را به چرخ های جلوی ساینا اتوماتیک انتقال می دهد . گیربکس و پیشرانه ساینا از نظر هماهنگی و کوپل بودن ، عملکرد بسیار ضعیفی را ارائه می دهند و این موضوع را شما می توانید در شتاب گیری هنگام تخته کردن پدال گاز سربالایی ها مشاهده کنید . چرا که تاخیر لختی در شتاب گیری و گیج بودن گیربکس به راحتی قابل حس کردن است . در بهترین شرایط ساینا اتوماتیک می‌تواند شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتری ۱۴ الی ۱۵ ثانیه ای را به ثبت برساند و به عددی کمتر از این میزان تا حالا دسترسی نداشته است . ساینا اتوماتیک در بخش فنی مهندسی عملکرد ضعیفی را ارائه داده و عملکرد بد گیربکس سبب شده تا کمبود قدرت و گشتاور پیشرانه در حرکت ، مداوم احساس شود . در بخش فنی از نظر کیفیت تکنولوژی و غیره پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نسبت به ساینا اتوماتیک برتر است و شما می توانید به این خودرو در مقایسه با ساینا اتوماتیک بیشتر اعتماد کنید .

سیستم تعلیق ای که برای ساینا ارائه شده بسیار ساده است و سواری نرمی را ارائه می دهد اما کیفیت تعلیق و قطعات به کار رفته در آن پایین ارزیابی می شود . سیستم فرمان از نظر دقت متوسط بوده و چرخ های کوچک صعیف باعث یک نکته مثبت شده است که سواری ساینا بسیار نرم و راحت باشد اما متاسفانه هندلینگ آن متوسط ، قابلیت مانور معمولی و سطح پایداری و فرمان پذیری مناسب برای یک راننده روان شهری را ارائه می دهد . لذا استفاده از ساینا اتوماتیک برای جاده ها مناسب نیست و تنها می‌تواند به عنوان یک سدان کوچک درون شهری برای شما مناسب باشد و برای مسافرت نباید بر روی آن حساب باز کنید . ساینا اتوماتیک هم اکنون قیمتی در حدود ۶۰ میلیون تومان را دارد و از جمله ماشین هایی است که با کمترین ارزش خرید ارائه می‌شود چراکه ویژگی خاص و جالبی در آن وجود ندارد اگر از لیست آپشن کامل ساینا اتوماتیک صرف نظر کنیم عملکرد ضعیف در بخش فنی ، سواری متوسط ، کیفیت پایین و بازار فروش بسیار ضعیف نکاتی هستند که نتیجه این مقایسه را به نفع پژو ۲۰۶ تیپ ۲ تغییر می دهد . اگر چه هم اکنون شرایط فروش اقساطی ساینا و شرایط فروش اقساطی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ برای دوستداران این خودرو ها فراهم شده است .

2 امتیاز – 60 نقد
ارسال شده در تاریخ:

لاله قادری

خرید ماشین اقساطی ۲۰۶

مجتبی حبیبی

سلامو عرض ادب ۲۰۷اقساطی دارید؟؟