نمونه مونتاژی و وارداتی سراتو(فروش اقساطی سراتو)

کیا به عنوان یکی از خودروسازان حرفه ای شناخته می شود. کیا سراتو یا همان کیا فورته از شجره نامه ای با کیا ریو بهره مند شده است و پس از تولید اولین نسل از کیا سراتو این خودرو با نام فورته عرضه شد اما در برخی کشور ها همان سراتو نام این خودرو باقی ماند. کیا سراتو در نسل دوم توسط ایران مونتاژ می گردد که نسل دوم از این خودرو به سال 2008 باز می گردد و این خودرو اگر چه تا حدودی منسوخ شده به شمار می رود اما طراحی و پیشرانه مناسبی در آن به کار گرفته شده است که برای مصرف شهری می تواند مناسب باشد.

طراحی و امکانات رفاهی سراتو

سراتو سایپا و سراتو در مدل وارداتی نسل دوم از نظر ظاهر هیچ تفاوتی ندارند اما رینگ های کوچک تر در نمونه مونتاژی دیده می شود و خروجی اگزوز در نمای پشتی نمونه مونتاژی جالب نیست. خروجی اگزوز نمونه وارداتی مزین به سری استیل از گوشه سمت چپ سپر عقب، خودنمایی می‌کند و نمای پشتی خودرو را کامل‌تر و اسپرت‌تر می‌سازد. نکته بعدی که نظرمان را به خودش جلب کرد، چراغ‌های عقب بود که هر کدام از چراغ‌های عقب سراتو به صورت استاندارد از دو قسمت برای چراغ ترمز برخوردارند. در نمونه سایپا این چراغ‌ها توسط سایپا تحریف شده و مه‌شکن جای یکی از لامپ‌های ترمز را در هر دو چراغ گرفته‌اندپارس خودرو هم همین کار را در سال‌های آخر تولید ماکسیما با این خودرو کرد که تاثیر بدی در نمای عقب ماکسیما داشت که در سراتو هم متاسفانه همین اتفاق افتاده است. سراتو در نمای داخلی خود در نمونه ی وارداتی تا حدودی کهنه و قدیمی به نظر می رسد اما چیزی که برای این نسخه مونتاژی جالب به نظر می رسد وجود ظاهر جذاب تر در نمای داخلی است. از جمله این تفاوت ها می توان به وجود مانیتور در نمونه مونتاژی اشاره کرد که البته کیفیت کابین در مقایسه با گذشته پایین تر است و حتی کیفیت رنگ نیز پایین تر است. با نگاهی دقیق‌تر متوجه نبود برخی امکانات در نمونه سایپا یا همان مونتاژی می‌شویم، این درصورتی است که امکانات سراتو آپشنال با نمونه لوآپشن 1600 سی‌سی وارداتی تقریباً برابری می‌کند و تنها در وجود مانیتور مونتازی برتر است. وجود 2 عدد کیسه هوا در نمونه مونتاژی در مقابل 10 عدد در نمونه وارداتی، نداشتن هیچ گونه گرم‌کن، غیاب آینه فتوکرومیک و نبود کنترل پایداری از جمله امکاناتی است که سایپا، سراتوی خود را از آن بی‌بهره گذاشته است. مانیتوری که از آن سایپا بهره جسته است، کیفیت خوبی دارد و استفاده از آن آسان است و بلندگوهای فابریک در این خودرو کیفیت خوبی را به گوش مسافر می رسانند و در کل کابین سراتو سایپا کیفیت مطلوبی دیده می شود و امکانات جدید نیز به این خودرو افزوده نشده و تنها نمونه مونتاژی به علت حس نو بودنی که در آن دیده می شود می تواند در این بخش پیروز میدان باشد.  با این حال که از امکانات خودرو کم شده ولی حسی متفاوت و بسیار بهتر فضای داخلی نمونه مونتاژی منتقل می‌گردد، تنها دلیل آن هم صفر بودن خودرو است.

مشخصات فنی کیا سراتو وارداتی و مونتاژی

هر دوی این خودروها به پیشرانه 2000 سی سی مجهز شده اند که می تواند 154 اسب بخار قدرت را در دور 6200 تولید کند و195 نیوتن متر گشتاور این خودروست که هر دو مدل که البته اتوماتیک هستند گیربکس 6 سرعته خودکار دارند. سراتو مونتاژی با فشار تنها یک دکمه روشن می شود و شتاب گیری در آن به خوبی انجام می پذیرد و این نشان دهنده قدرت مناسب پیشرانه است. صدای موتور به سختی در دورهای پایین به داخل کابین نفوذ می‌کند اما به محض فشار پدال گاز و بالا رفتن دور موتور صدای بیشتری به کابین وارد می‌شودشتاب گیری خوب و جذاب در نسخه وارداتی دیده میشود اما نکته ای که جالب توجه است سیستم ترمز در این خودروست که عملکرد مناسبی نداشته و مهم ترین عامل بروز این اتفاق حذف ترمز دیسکی از محور عقب می باشد که سبب ایجاد ناحیه توقف بیشتری می شود و تعادل و پایداری خودرو در بخش عقب در سرعت های بالا و به هنگام ترمز گیری کمتر شده است و تمام این ها د کنار حذف سیستم کنترل پایداری و حذف کیسه هوا از ایمنی پایین این خودرو روایت می کند. سیستم تعلیق این خودرو کاملا بی صداست و از کیفیت بالایی برخوردار است اما سواری آن خشک و خسته کننده است و عموماً از خودروی متوسط خانوادگی انتظار می‌رود بیش از آن که نیاز به هندلینگ فوق‌العاده داشته باشد، سواری نرم و راحتی داشته باشند. تمامی این حس و حال ها دقیقه به مانند رانندگی با خودروی وارداتی نیز می باشد اما تفاوت عمده ای که در آن دیده می شود حس کهنگی در این خودروست و البته از مزایای آن ترمز گیری قوی تر است و حس پایداری بهتری را برای خودرو انتقال می دهد که سبب می شود هیچ گونه حس نا امنی در سرنشینان وجود نداشته باشد و افراد با خیالی راحت به رانندگی خود ادامه دهند. به طور کلی در خصوص این خودرو در مقایسه با نسخه مونتاژی باید گفت که اگر سیستم ترمز کاملا دیسکی بود و از سیستم کاسه ای برای محور عقب استفاده نمی شد، می توانستیم شرایط بهتری را در خودرو شاهد باشیم که نتیجه آن ایجاد حس  ایمنی بیشتر برای سرنشینان است. برای خرید اقساطی سراتو می توانید با کارشناسان فروش انصارخودرو تماس بگیرید و از شرایط فروش اقساطی سراتو آگاه شوید.آ

4 امتیاز – 57 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!