نگاهی به بازار خودرو درچند ماهه اخیر(اول- فروش اقساطی خودرو)

از آنجا که صنعت خودروی ما به تازگی دچار بحران شده است لذا در اینجا قصد داریم بررسی کنیم تا در ۶ ماهه اول امسال چه بر سر صنعت خودروی ما گذشته است . نیمه نخست امسال روزهای سختی برای صنعت و بازار خودروی ایران به شمار می رفت و به تبع آن خودروسازان و مشتریان روزهای سختی را گذرانده اند . چه آنها که تولید روند شکل خود را حفظ می کردند و تا موفق به پایان رسید کیفیت نزولی و خودروهای دپوشده در گمرک نیز به طور کامل تخریب شد . تمام اینها تنها چند مشکل از تمام مشکلاتی هستند که برای هر فردی در صنعت خودرو به وجود آمده است . در اینجا می خواهیم بررسی کنیم که در صنعت خودروی ما امسال چه معضلاتی به وجود آمد و در کل از اوایل امسال چه مشکلاتی را در پی داشته ایم . در ادامه مشخص می‌شود که خودروسازان و مشتریان با چه دردسرهای گرفتاری‌هایی روبرو بودند .

وضعیت بازار خودرو 

از مهمترین مشکلاتی که در این راستا به وجود آمد، روند کند تولید به شمار می‌رود . همانطور که از قبل هم پیش‌بینی می‌شود و روند تولید خودرو طی سال جاری بسیار کند پیش رفت و خودروسازان نتوانستند به روزهای قبل از تحریم خود باز گردند . هرچند برای بررسی کارنامه شش ماه امسال خودروسازان در بخش تولید باید فعلاً صبر کرد اما روند کلی خودروسازان تا پایان مرداد طی کردند . آمار تیراژ به‌خوبی نشان دهنده اوضاع نامساعد تیراژ در این صنعت است چرا که ما می‌توانیم در تیراژ خودروها کاهش ۲۷ درصدی تیراژ در ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را مشاهده کنیم . این موضوع نشان می‌دهد که خودروسازان روند مناسب عادی را در تولید تا نیمه نخست امسال تجربه نکردند و بعید است تا انتهای شهریور نیز اتفاق خاصی در راستای تغییر چشمگیر وضع صنعت خودرو رخ دهد . با توجه به تحریم خودروسازی خارجی ها از کشور ، محدود شدن تامین قطعات از خارج و همچنین کلیه تامین قطعه از داخل سبب شد تا نیمه نخست امسال روزهای خوبی برای تولید کنندگان خودرو نباشد و باید منتظر ماند و دید که در نیمه دوم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد .
از دیده‌ مشتریان ، کیفیت خودروها افت قابل توجهی داشته است . اگر چه آمار های کاغذی می گوید کیفیت خودروهای داخلی طی حداقل ۴ ماه ابتدایی سال تغییر خاصی نکرده است اما این موضوع چندان مورد تایید مشتریان نیست . افرادی که برای خرید اقساطی خودرو اقدام کرده‌اند ، عنوان می‌کنند که افت کیفیت خودروها کاملا واضح است . بنابر آمارهایی که مراجعه کیفیت ماه های فروردین اردیبهشت خرداد و تیر امسال منتشر کردند ، هیچ خودرو داخلی ستاره کیفی خودش را از دست نداده و حتی برخی از محصولات افزایش ستاره را نیز تجربه کرده اند . در آمارهای منتشر شده ، اشاره‌ای به جزئیات کیفی خودروها نشده و عنوان نشده که این امر بخشی از خودروها در مقایسه با سال قبل چه تفاوت و یا چه شرایطی را دارد و تنها در حالت کلی می‌گوید که محصولات تولیدی خود ن از حیث ستاره بندی افتی نداشتند . این در حالی است که مشتریان معتقدند سطح کیفی خودروها به طور قابل توجهی پایین آمده است و چه از حیث کیفیت مونتاژ قطعات پیش از آن به امکانات و آپشن ها این موضوع کاملاً قابل مشاهده است . چندان عجیب نیست که کیفیت خودروهای داخلی در دوران تحریم به خصوص طی نیمه نخست امسال افت کرده باشد چرا به هر حال دسترسی به مواد اولیه و قطعات اصلی محدود شده است . از طرفی احتمال اینکه کیفیت قطعات داخلی به دلیل ضعف بنیه مالی و اقتصادی افت کرده باشد وجود دارد .

 اینکه مدیران خودرو سازی از سوی دولت انتخاب شوند مسئله عادی در خودروسازی ایران به شمار می رود و کمتر کسی از جابجایی مدیرعامل های سایپا و ایران خودرو متعجب می گردد . با این حال در نیمه نخست امسال اتفاق رخ داد که کمتر کسی انتظارش را می کشید چرا که جمعی از مدیران ارشد خودروسازی کشور بازداشت شدند.  در این بین داستان هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو با دیگران تفاوت هایی داشت و از جمله این تفاوت ها می توان به مدل برکناری و بازداشت اشاره کرد . یکی از روزهای داغ تابستان بود که سخنگوی دولت اعلام کرد یکه زارع از مدیرعاملی ایران خود را برکنار شده و جانشین وی نیز انتخاب گشته است و برکناری یکه زارع تعجب برانگیز نبود اما این که سخنگوی دولت این خبر را اعلام کرد جای تعجب داشت چرا که پیشتر هرگز چنین اتفاقی در هیچ کدام از خودروسازان داخلی رخ نداده بود . هر چه بود یکه زارع برکنار شد و ایران خودرو پس از حدود ۶ سال خود را آماده میزبان جدید کرد .
عصر همان روز بود که سخنگوی دولت خبر برکناری مدیرعامل ایران خودرو را اعلام کرد و در ادامه عنوان داشت که یکه زارع در دفتر کارش بازداشت شده است . سخنگوی دولت افزایش خودسرانه قیمت را دلیل برکناری وی اعلام کرد اما بازداشت او نشان از اتفاق دیگری داشت . هرچه بود ایران خودرو یک هفته ای را بدون مدیرعامل سپری کرده و گفته می‌شد کسی حاضر به پذیرفتن این مسئولیت سنگین در شرایط فعلی نبود اما در نهایت مردی جوان از جنس دولت راهی این شرکت شد تا در بزرگترین خودروساز ایران فعالیت کند .
در حال حاضر فرشاد مقیمی که پیشتر معاون امور صنایع وزارت صمت بود ، سکان هدایت ایران خودرو را در دست دارد . اما چند هفته قبل از ماجراهای پر حاشیه ایران‌خودرو، موج بازداشت مدیران خودروسازی آغاز شده بود، موجی که از سایپا شروع شد. بر این اساس، برخی مدیران پیشین سایپا در ذیل پرونده‌ای با نام «اخلال در بازار خودرو» بازداشت شدند و در ادامه، دستگاه قضا سراغ ایران‌خودرویی‌ها نیز رفت و علاوه بر یکه‌زارع، برخی دیگر از مدیران این شرکت را نیز بازداشت کرد.

4 امتیاز – 58 نقد
ارسال شده در تاریخ:

سجاد محمدی

چرا دروغ میگن ماشین کجاست چقدر کلاهبری