نگاهی به بازار خودرو درچند ماهه اخیر(دوم- فروش اقساطی خودرو)

مشتریان ایرانی احتمالاً به این زودی‌ها انفجار قیمتی که در طی اردیبهشت امسال در بازار خودرو رخ داد را فراموش نخواهند کرد . این در حالی است که فروردین نیمه تعطیل روزهای نسبتا آرامی را برای صنعت خود را به دنبال داشت و طوفان سنگینی این بازار در اردیبهشت درنوردیده شد و قیمت ها به اوج خود رسیده اند که رسانه‌ها تیتر زدند که پراید در مرز ۶۰ میلیون تومان قرار دارد . ارزان ترین خودروی کشور که تا کمتر از یک سال و اندی پیش زیر ۳۰ میلیون تومان قیمت داشت حالا باید برای خریداران مشتریان نزدیک به ۶۰ میلیون تومان هزینه می‌کردند . در این شرایط مشخص بود و سایر خودروها چه شرایطی را پیدا کردند از جمله این شرایط می‌توان به عبور پژو ۲۰۶ از مرز ۱۲۵ میلیون تومان اشاره کرد اما همه این ها نشان از گرانترین  بازار خودروی تاریخ می داد . طوفان اردیبهشت در ادامه فروکش کرده و گفته شد افزایش عرضه خودروها به بازار در کنار برخی اتفاقات اقتصادی مانند کاهش نرخ ارز می‌تواند این طوفان را پایان دهد در حال حاضر یکی دو ماهی می‌شود که بازار خود را روزهای نسبتا آرامی را طی می‌کند و قیمت‌ها از آن چه به وجود آمده اند پایین تر بیاید یعنی پرایدی که چیزی نمانده بود به قله ۶۰ میلیون تومانی برسد و هم اکنون با قیمتی در حدود ۴۵ میلیون تومان عرضه می‌شود و پژو ۲۰۶ نیز در حضور ۳۰ میلیون تومان افت قیمت داشته است و سایر خودروها نیز به همین نسبت به افت قیمت قابل توجهی در بازار را تجربه کردند .

بازار خودرو در 6 ماهه اخیر

واردات خودرو به کشور در نیمه اول امسال ممنوع بود و در کنار اون ترخیص خودروهای دفاعی از گمرک به خوبی پیش نمی رفت . دولت تا اواسط دهه گذشته مهلت ۴ ماهه برای ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک در نظر گرفت با این حال همه خودروها امکان خارج شدن پیدا نکردند دولتی مهلت را دو ماه دیگر تمدید کرد و در نهایت اعلام شد که این ۶ ماه تا ۱۶ تیر امسال بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو مجوز خروج از گمرک را پیدا کرده و ترخیص شدند . با توجه به اینکه نزدیک به ۷ هزار خودروی دیگر در گمرک باقی ما وارد کنندگان خواستار تمدید دوباره مهلت ترخیص گشتند اما دولت با درخواست آنها موفق نکرد . هرچند طی یکی دو ماه گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر تمدید مهلت ترخیص خودروهای دپوشده در گمرک به گوش می‌رسید اما تا به امروز دولت موفق تمام وقت رسمی خود را اعلام نکرده است و همچنان با غرور ۷ هزار خودروی خارجی در گمرک کشور خاک می‌خورند . این که خودروهای وارداتی در گمرک درگیر باشند اصلا خبر خوشایندی نیست چرا که عرضه کنندگان خودروهای خارجی را با مشکل بزرگی مواجه می کند و در نهایت می تواند سبب تعطیل شدن کار آن ها گردد . این روز ها اخباری از ارائه پول های دپو شده و خرید خودرو به گوش می رسد و امید وار هستیم که به زودی اخباری خوش برای این خودرو ها ارائه گردد . البته هم اکنون شرایط فروش اقساطی خودرو برای دوست داران آن فراهم شده است .
از آنجا که خودروسازان طی شش ماه امسال بخش دیگری مجصولات ثبت نامی خود را معرفی کردند هنوز هم با انبوهی از مشتریان روبرو هستیم که موفق به دریافت محصولات ثبت نامی در موعد مقرر خود نشده اند که این ۶ ماه خودروسازان بخشی از تعهدات را به واسطه تحویل محصولات ثبت نامی رفع کرده و برخی از مشتریان نیز بر اثر انصراف و تحویل خودروی جایگزین به توافق رسیده اند . گفته شده خودروسازان تا پیش از تحریم صنعت خودرو در نیمه مرداد سال گذشته نزدیک به یک میلیون دستگاه خودرو پیش فروش کردند که بخش قابل توجهی از آنها موفق شد .
دلیل اصلی ناتوانی خودروسازان از تحویل سر وقت محصولات ثبت نامی افت شدید تولید بود علاوه بر . این افت تولید برخی از خودروها به طور کامل متوقف شد تا هم مشتریان به دردسر بیفتند و خودروسازان گرفتار شوند . طی یک سال و اندی که از تحریم ها می گذارند حدود ۲۰ محصول از خط تولید حذف شده اند که بخشی از آنها به سوزوکی گرند ویتارا ، هیوندای،  برلیانس ، ریو و سراتو می‌رسد .


به گفته خودروسازان تمرکز بر تکمیل خودروهای ناقص و سبب شده تا تعهدات موفق کاسته شود هرچند رفع کامل تعهدات مورد نظر تا پایان امسال طول خواهد کشید . وزیر صمت می‌گوید، رفع کامل تعهدات موردنظر تا پایان امسال طول می‌کشد. باید منتظر ماند و دید طوق تعهدات معوق در نهایت چه زمانی از گردن خودروسازان خارج خواهد شد و آیا این ماجرا درس عبرتی برای آنها می‌شود؟
وزیر صنعت معدن تجارت در نیمه نخست امسال از صدور فرمان خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا خبر داد و اعلام کرد در این اتفاق تا پایان سال خواهد افتاد به گفته رضا رحمانی خصوصی‌سازی خصوصی سازی صنعت خود را در سه مرحله انجام می شود که مرحله نخست فروش اموال مازاد غیرتولیدی مرحله دوم واگذاری شرکتهای زیر مجموعه سازمان و مرحله سوم فروش باقیمانده سهام دولت در ایران خودرو می باشد . گفته می‌شود در حال حاضر مرحله نخست کلید خورده و خودروسازان در حال فروش اموال مازاد غیرتولیدی خود هستند، اموالی که بخشی از آنها را آپارتمان‌ها و املاک تجاری در نقاط مختلف کشور و ویلاهای شمال تشکیل می‌دهند. امید است که به زودی مشکل بازار خودروی ایران برطرف گردد تا شرایط فروش اقساطی خودرو آسان تر از همیشه شود . برای خرید اقساطی خودرو با کارشناسان انصارخودرو تماس حاصل نمایید .

3 امتیاز – 56 نقد
ارسال شده در تاریخ:

حسین صابری نیا

پژوپارس میخوام‌

عباس صابری

پژو پارس میخوام شرایط چه جوری