نگهداری درست از گیربکس اتوماتیک(بخش دوم- فروش اقساطی خودرو )

در مقاله قبلی به بررسی روش های مناسب برای توجه به گیربکس خودروی شما پرداختیم . در این جا قصد داریم تا به ادامه آن مطلب بپردازیم . لازم به ذکر است که توجه به این نکات در هر شرایطی برای حفظ گیربکس خودروی شما مفید است . دقت کنید که اگر در شرایط خرید اقساطی خودرو به خرید خودروی اتوماتیک رو می آورید ، به تبع آن هزینه های بیشتر را به جان می خرید. با ما و ادامه مقاله محافظت از گیربکس خودرو های اتوماتیک همراه شوید .

روش مناسب محافظت از گیربکس های اتوماتیک

 اگر در ترافیکی نظیر ترافیک پشت چراغ قرمز و یا ترافیک هایی کمتر از دقیقه می مانید ، نباید خودروی خود را خلاص کنید . در پشت چراغ قرمز یا ترافیک‌های زیر 2 دقیقه حتما سعی کنید خودرو را خلاص نکنید البته میزان زمانی که می‌توان خودرو را در حالت سکون در حالت غیر خلاص استفاده کرد 2 دقیقه است. به این دلیل با خلاص کردن و دوباره درگیر کردن گیربکس اتوماتیک قطعات داخلی گیربس باندهای ترمز و دمای روغن به شدت بالا می‌رود و باعث اصطکاک و آسیب رساندن در طولانی مدت می‌شود . از آن جا که قطعات سیستم های گیربکس اتوماتیک ، حساس تر هستند لذا توجه به آن ها نیاز به زمان و مراقبت بیشتری دارد که باید به طور کلی و به طور مناسب به آن ها توجه شود . در ترافیک‌های نسبتا طولانی بالای 2 دقیقه برای جلوگیری از بالارفتن دمای روغن بیشتر توصیه می‌شود گیربکس را در وضعیت N (خلاص) قرار دهید.

 به هنگام توقف کامل لازم است که از وضعیت دنده پارک یا همان P استفاده کنید . برای استفاده از وضعیت دنده P (پارک) ابتدا خودرو را کاملا متوقف کنید و پای خود را از روی ترمز بردارید و سپس ترمز دستی را بالا بکشید. حالا در صورت عدم حرکت خودرو می‌توان از وضعیت دنده P استفاده کرد. دقت کنید که در ترافیک ها و یا توقف های کوتاه بهتر است از این وضعیت استفاده نشود . لازم به ذکر است اگر خودرو در وضعیت P باشد و نیرویی به خودرو و گیربکس وارد شد احتمال آسیب جدی به قطعات داخلی گیربکس (دندانه قفل کننده گیربس) دارد.

 دقت کنید که به هنگان خرید اقساطی خودرو با دنده اتوماتیک ، پیش از درگیر کردن وضعیت درایو یا همان حالت D لازم است تا ترمز اعمال شود . این موضوع بسیار مهم است و رعایت نکردن آن موجب افزایش استهلاک خودرو می گردد . قبل از درگیر کردن خودرو در حالت درایو حتما باید از ترمز استفاده کنیم  و سپس خودرو را در وضعیت دنده D یا دستی قرار دهیم وسپس ترمز را رها کنیم.

همانطور که بیشتر ما می دانیم ، استفاده از خودروهایی با گیربکس اتوماتیک ، سبب کاهش شتاب خودرو می شود و این به این معنی است که شما هم نباید به خودرو ، شتاب ناگهانی وارد کنید . یکی از مخرب و خطرناک ترین وضعیت برای گیربکس خودرو بالا بردن دور موتور تا ردلاین و اعمال کردن دنده روی وضعیت درایور است. این کار حتی در کوتاه مدت باعث تخریب گیربکس خودکار می‌شود. برای شروع به حرکت سریع گیربکس اتومات (گر چه اصلا توصیه به این کار نمی‌شود) ابتدا پای خود را روی ترمز قرار دهید و خودرو را در وضعیت درایو قرار دهید سپس پدال گاز را تا انتها فشار دهید و ترمز را رها کنید (این وضعیت به نسبت وضعیت پیشین مطلوب تر است).

بر خلاف خودرو های دنده ای ، در خودروهایی اب گیربکس اتوماتیک نباید در جاده ها از حالت خلاص استفاده شود . به بهانه کاهش مصرف سوخت هرگز از حالت خلاص یا N استفاده نکنید چراکه در این حالت پمپ روغن از کار می‌افتد به به قطعات گیربکس آسیب جدی می‌زند. حتی در خودروهای جدید با برداشتن پا از روی پدال گاز پاشش سوخت بسیار کم شده و در برخی از خودروها، واحد کنترل موتور کاملا پاشش سوخت قطع می‌شود. دقت کنید که مصرف سوخت در خودرو های جدید به حد کافی کاهش پیدا کرده است و این عمل شما تنها استهلاک را افزایش می دهد .

برخی معتقدند تعویض وضعیت دنده از طریق سلکتور به صورت الکتریکی است اما باید بگوییم تنها یونیت کنترل گیربکس برای فهمیدن وضعیت دنده به صورت الکتریکی است و اعمال وضعیت دنده به صورت مکانیکی انجام می‌شود. لذا سعی کنین هیچگاه هنگام حرکت وضعیت دنده را در حرکت تغیر ندهید به استتثنای وضعیت دنده M دستی.

 پیش از گرم نکردن خودرو ، به هیچ عنوان دستگاه خود را نرانید ! در استارت‌های اولیه به خصوص زمانی که خودرو سرد است به دلیل سفت بودن روغن گیربس، خودروها اصطلاحا تقه می‌زنند. سعی کنید قبل از حرکت خودرو اجازه دهید خودرو گرم شود.

  روغن گیربس‌های اتوماتیک برای خنک شدن احتیاج به قرار گردن در مجاورت آب رادیاتور موتور دارند. قطعه‌ای در گیربکس اتومات قرار دارد به اسم رادیاتور روغن که با قرار دادن روغن گیربکس اتومات در مسیر آب رادیانور باعث خنک‌تر شدن و انتقال حرارت می‌شود. رادیاتورهای خودروهای اتوماتیک داری خروجی آب برای گیربکس اتومات هستند، لذا سالم بودن سیستم خنک کننده تاثیر مسقیمی بر روی سلامت گیربکس اتومات دارد.

 استفاده از رینگ هایی با سایز استاندارد در خودروهای با دنده اتوماتیک و حتی دنده دستی بسیار مهم است . استفاده از رینگ یا لاستیک‌های زاپاس (لاستیک کوچک تر) در کیلومترهای زیاد باعث آسیب رساندن به گیربکس می‌شود.

 رعایت کردن کلی این مسائل می تواند به شما برای کنترل بهتر خودرو و کاهش استهلاک خودرو کمک کند لذا اگر خودرویی با دنده اتوماتیک دارید و یا قصد خرید اقساطی خودرو با دنده اتوماتیک دارید ، توجه به این نکات بسیار ضروری است .

3 امتیاز – 63 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!