هیوندای ولوستر را کامل بشناسیم(فروش اقساطی هیوندای)

یکی از خودرو هایی که بیشتر جوانان به آن علاقه دارند خودروی هیوندای ولوستر می باشد که شرایط فروش اقساطی هیوندای نیز برای این خودرو فراهم شده است و این خودرو از خودروسازی تولید می گردد که فرآیند تولید خودروی خود را همزمان با شرکت های داخلی در ایران آغاز کرده است و اکنون پس از گذشت کمتر از 40 سال است که این خودرو ساز در بازار جهانی جایی برای خود پیدا کرده است.کمتر کسی یا بهتر بگوییم کمتر جوانی است که ولستر را نشناسد. خودرویی که پس از طراحی و ساخت، جسارت و بلندپروازی مهندسین هیوندای را به همگان ثابت کرد. بیشتر مشتریانی که برای هیوندای ولوستر دیده می شود جوانانی هستند که توانایی خرید هاچ بک های آلمانی را ندارند و اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم باید بگوییم که این خودرو در طراحی چیزی کم ندارد.

طراحی هیوندای برای ولوستر

یکی از ویژگی های جالبی که در طراحی ولوستر وجود دارد، عدم تقارن در این خوردو است چرا که در سمت راننده یک درب و در سمت مقابل دو درب وجود دارد که درب سمت راننده کشیده تر و ستون خودرو نیز عقب تر قرار دارد. این عدم تقارن می تواند یکی از مشکلات خودروهای کوپه که همان عدم امکان سوار شدن بدون خواباندن صندلی بود را برطرف سازد و البته برای برخی از افراد می تواند خوش آیند و دل چسب نباشد.در قسمت جلوی این خودرو جلو پنجره بزرگ و چند ضلعی به کار گرفته شده است که خط مشی تولیدات هیوندای می باشد و فرم قرار گیری چراغ ها با گرافیک داخلی کاملا هماهنگی دارد.  دو ورودی هوایی که در کاپوت خودرو دیده می‌شود (صرفاً جنبه تزئینی دارند) به همراه خطوط تیز و شکستهٔ بدنه، المان‌هایی هستند که هدف بر عضلانی نشان دادن خودرو دارند. در نمای عقب خودرو سقف با شیب زیاد خود دیده می شود که می تواند در افزایش فروش اقساطی هیوندای برای این خودرو یعنی ولوستر تاثیر گذار تر باشد چرا که خودرویی اسپورت را ایجاد می کند.. چراغ‌ها با انحنای بدنه متناسب‌اند و گرافیک جذابی دارند. خروجی اگزوز دوگانهٔ متصل‌به‌هم که در وسط سپر تعبیه شده‌اند نیز از شاخصه‌های تفاوت طراحی این هاچ‌بک زیباست. رینگ‌های 17 اینچی بزرگ به نظر می‌رسند و در وسط هر پره، نواری باریک بارنگی متناسب با بدنه دیده می‌شود. ارتفاع یا به عبارتی فاق لاستیک‌ها همانند دیگر خودروهای اسپرت چهره، کوتاه است. این فرآیند به زیباتر شدن خودرو کمک می کند اما تا حدودی سبب افزایش کوبش در خودرو می گردد. فضای داخلی هیوندای ولوستر نیز کامل می باشد و شما در آن هیچ گونه کمبودی را احساس نخواهید کرد و با وجود سقف پاناروما برای این خودرو حس محبوس بودن در فضایی تاریک را نخواهید داشت چرا که صندلی های عقب این خودرو از پنجره ای کوچک بهره می برند. صندلی‌های عقب برای شخصی با جثهٔ نسبتاً بزرگ، کافی نیست و در مسافرت‌های طولانی خسته‌کننده خواهد بود. دید سرنشینان عقب نیز به اطراف محدود است. علی رقم فضای کم سرنشین عقب، فضای بار صندوق عقب بسیار مناسب است و با خواباندن صندلی‌ها به فضایی واقعاً مناسب برمی‌خوریم. صندلی های جلو بزرگ و جا دار طراحی شده اند و پوشش چرمی نیز به زیبایی کابین افزوده است. جنس مواد به کار رفته در کابین نیز مرغوب بوده و نمایشگری 7 اینچی و لمسی در این خودرو دیده می شود و در سیستم صوتی آن هیچ ضعفی وجود ندارد.

بخش فنی هیوندای ولوستر

ولوستر بر خلاف ظاهر اسپورتش، پیشرانه پر قدرتی ندارد. ولوستر را تنها می توان به عنوان یک خودروی درون شهری به کار برد چرا که برای آن از پیشرانه ای 1600 سی سی استفاده شده که تنها توانایی تولید 138 اسب بخار قدرت را داراست و 168 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. مصرف آن نیز ۸.۱ و ۵.۳ لیتر در صد کیلومتر به ترتیب در شهر و جاده گزارش شده که با میانگین مصرف ۶.۴ لیتر در صد کیلومتر، ولستر را می‌توان خودرویی کم‌مصرف دانست. برای انتقال قدرت این پیشرانه از گیربکسی 6 دنده و اتوماتیک استفاده شده است که دو کلاچه بوده و به حالت دستی نیز قابلیت کنترل کردن را داراست و می توان گفت که این گیربکس کاملا هماهنگ با پیشرانه فعالیت می کند و شتابگیری این خودرو خوب است. 

سیستم انتقال قدرت در ولوستر به عنوان یک نقطه عطف برای ولوستر شناخته می شود و گیربکس شش دنده اتوماتیک دو کلاچع به حالت دستی قابلیت کنترل دارد و کند عمل نمی کند که سبب جبران کمبود قدرت موتور می گردد و در مقایسه با کیا سراتو 1600 سی سی عملکرد مناسبی دارد. برای خرید اقساطی هیوندای در مدل ولوستر باید بدانید که از خودروی خود نباید انتظار پیشرانه ای استثنایی را داشته باشید و اگر به دنبال هاچ بکی با مصرف شهری و مصرف سوخت پایین می باشید، می توانید این خودرو را خریداری کنید چرا که امکانات رفاهی و ظاهر در آن حرف اول را می زند و باید بدانید که فضای سرنشینان در بخش عقب کم است و نباد جزو اولویت های شما باشد پس اگر خودرویی زیبا و شهری می خواهید خرید اقساطی هیوندای ولوستر پیشنهاد می شود. از جمله ایراداتی که می توان برای هیوندای ولوستر گرفت، عملکرد متوسط پیشرانه خودرو، خشک بودن سواری این خودرو به ویژه برای سرنشینان عقب و دید کم در فضای عقب در کنار فضای کم سرنشین عقب می باشد که البته این خودرو در دید عقب با توجه به کوچک بودن شیشه به کنار گرفته شده دید مناسبی وجود ندارد که هنگام پارک کردن، دوربین دنده عقب با دیدی وسیع، این کار را برای راننده آسان می‌کند

3 امتیاز – 51 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!