پژو 2008 را به طور کامل بشناسید!( فروش اقساطی پژو 2008 )

شرکت خودروسازی پژو از جمله شرکت های موجود در ایران است که از زمان های گذشته در صنعت خودروسازی ایران قرار داشته است و این خودرو ساز برای اولین بار، 405 خود را به بازار ایران وارد کرد و ایرانیان را در اواخر دهه شصت شمسی نسبت به سوار شدن بر خودرویی مدرن امیدوار کرد. در آن زمان که کمتر خودرویی وجود داشت، 405 توانست بازار خودرو را تغییر دهد ام متاسفانه خارج نشدن این خودرو از خط تولید سبب شد تا به سوهان روحمان بدل گردد و حتی مبنای تولید خودروی ملی این مملکت نیز واقع گردد. در اوایل دهه 80 شمسی، پژو 206 وارد بازار ایران شد و ۲۰۶ همانند دیگر محصول پژو، در بازار انحصاری ایران، حالا حالاها ماندگار خواهد شد.  پس از مدتی وقفه ای در همکاری ایران خودرو و پژو سیتروئن به علت اعمال تحریم ها به وجود آمد که با امضای توافقنامه ی برجام تا حدودی شریک فرانسوی، ایران خودرو، ناخرسندی ها را کنار گذاشته و توانست قرار داد جدیدی با این شرکت ببندد. البته پس از این که آمریکا از برجام خارج شد، پژو نیز قرار داد خود را ادامه نداد و این موضوع تا حدودی سبب شد تا وعده وعید های شرکت ایران خودرو بدل نگردد. با توجه به این موضوع همچنان باید مدل های 206 ، 405 و انواع متشتق های آن هم چنان بر روی تولید ایران خودرو حضور دارد و البته پس از مدت ها مدل های جدید از پژو وارد بازار ایران شده است اما با خارج شدن پژو از برجام هم چنان نظری برای تولید این خودرو ها در ایران و به صورت مجدد وجود ندارد و نمی توان برنامه دقیقی برای آن مشخص کرد. اولین خودرویی که از این قرار داد در خیابان های تهران مشاهده شد، خودروی پژو 2008 بود. پژو 2008 یک خودروی کراس اوور کوچک است که نخستین مرتبه در سال 2013 میلادی چرخ بر جاده نهاد. کمپانی خودروسازی پژو پس از ارائه خودروی هاچبک پژو 208، با توجه به استقبال روز افزون مشتریان از خودروهای شاسی بلند، تصمیم گرفت تا نمونه کراس‌اوور پژو 208 را به بازار بفرستد.

پژو 2008 در سال های اولیه خود با استقبال خوبی از سوی اروپاییان و به ویژه مردم فرانسه روبه رو شد. تولید آن بدون هیچ تغییر خاصی تا سال 2016 ادامه یافت و در نمایشگاه خودروی ژنو همان سال شرکت پژو از نمونه فیس لیفت این خودرو تحت عنوان پژو 2008 مدل 2017 رونمایی کرد. پژو 2008 در طراحی خود از زبان طراحی جدید شرکت پژو استفاده کرده است که این زبان طراحی در محصولات دیگر پژو نظیر 3008 و 5008 قابل مشاهده است.  در بخش بالایی نمای روبرو، جلوپنجره با حاشیه‌های کرومی حضور دارد که به نشان شیر ایستاده پژو مزین شده و نوارهای منقطع کروم رنگ که در زمینه مشکی خودنمایی می‌کنند نیز در این قسمت قابل مشاهده هستند.  در طراحی پژو شاهد ابتکار طراحان در قسمت های متفاوت آن هستیم که زیبایی خاصی را به خودرو بخشیده و استفاده از خطوط منقطع کرومی انسان را به یاد بارش قطرات باران انداخته و زیبایی جلو پنجره پژو 2008 را افزایش داده است. برای نیمه پایینی پژو 2008 و بخش مشکی رنگ سپر جلو، یک دریچه هواکش بزرگ دیده می شود که در دو طرف آن، چراغ های دایره ای شکل مه شکن با تزئینات کرومی U شکل وجود دارد. وجود قطعه ای به رنگ نقره ای در زیر این قسمت نیز بر زیبایی خودرو افزوده است. چراغ های جلو در پژو 2008 حالتی کمانی شکل دارند که در کنار چینش دیگر اجزای این خودرو، کاملا مدرن و زیبا به نظر می رسند.

طراحان برای خودروی پژو 2008 سعی کرده اند تا خط های حجمی بر روی درب کاپوت ایجاد کنند که علاوه بر بزرگ تر نشان دادن خودرو، سبب اسپرت تر شدن آن نیز می گردد. در نمای جانبی شیشه‌های بزرگ کناری خودرو با نوار کرومی حاشیه‌ای آن که از زیر آینه جانبی تا بالای ستون B امتداد یافته‌ و در قسمت بالا از پهنای بیشتری برخوردار شده است، جلب توجه می‌نماید. در نمای جانبی پژو 2008 سعی شده است تا با ایجاد برخی از چین و چروک های کم عمق، هیجان بیشتری به بیننده القا شود. چراغ عقب از زاویه کناری به صورت، U خوابیده دیده می شود و زه پلاستیکی مشکی رنگی وجود دارد که تمام بخش زیرین خودرو را در قالب نواری نسبتا پهنی از دور گلگیرها تا رکاب جانبی خودرو، در بر گرفته است. میله باربند با طراحی خاص، آنتن سقفی و اسپویلر دو رنگ از دیگر مواردی است که در نمای کناری پژو 2008 دیده می شود. همین طراحی جالب است که در فروش اقساطی پژو 2008 تاثیر گذاشته است. خط طراحی که برای سقف وجود دارد، طراحی عادی ای ندارد و از ستون B به سمت بالا متمایل می گردد و تا انتهای خودرو امتداد دارد. نمای عقبی پژو 2008 به گونه ای است که در آن فرورفتگی ایجاد شده است که در بخش میانی آن، درب صندوق و طراحی خاص سپر عقب، جلوه ای ویژه ای به خودرو داده است چرا که طراحی سه تکه ای گرافیک داخلی چراغ‌های عقب انسان را به یاد اثر چنگال یک حیوان وحشی مخصوصا شیر (نماد پژو) می‌اندازد. به طور کلی طراحی پژو 2008، شاید در نظر اول نتواند مشتریان را جذب کند اما پس هواداران بسیاری را در سرتاسر دنیا دارد که برای خرید اقساطی پژو 2008، اقدام می کنند.پژو 2008 در بازار اروپا و آمریکای جنوبی به موفقیت های بسیاری دست یافته که این روز ها این موفقیت ها نیز به آسیا و به ویژه خاورمیانه نیز رسیده است.

4 امتیاز – 58 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!