کاهش تولید مونتاژی های چینی ( فروش اقساطی سایپا )

این روزها محصولات چینی بسیاری در خطوط تولید شرکت‌های خودروسازی وجود دارد و در ایران نیز خودروهای متفاوت از شرکت‌های چینی منتشر می‌کردند  .مونتاژی های چینی در خطوط تولید دو شرکت بزرگ خودروساز یعنی سایپا و ایران خودرو این روزها کمرنگ‌تر شده است.  کاهش محصولات چینی به میزانی است که تولید برخی از این محصولات متوقف شده و نفس آن ها به شماره افتاده و برخی دیگر نیز تولید نمی شود . بر اساس آمارهای ارائه شده توسط خودروسازان در سایت کدال سازمان بورس طی دو ماه ابتدایی سال جاری تنها ۴ هزار و ۷۰۹ دستگاه محصولات چینی در خطوط تولید دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا منتشر کرده است . این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تعداد محصول چینی مونتاژ شده ۱۹ هزار و ۳۰۴ دستگاه بوده است به این ترتیب تولید محصولات چینی با افت 75.6 درصد روبه‌رو شده است که این میزان از افت نشان از بازار خراب خودروها دارد . باید بگوییم اگر چه شرایط فروش اقساطی سایپا و فروش اقساطی ایران خودرو برای دوستداران خودروهای چینی موجود در خط تولید این خودروها فراهم شده است اما همچنان امکان خرید این خودروها برای برخی از افراد وجود ندارد . این میزان کاهش در شرایطی است که پیش تر و تحت تحریم های اولیه شرکت‌های خودروساز چینی این امکان را یافتند که در خدمت شرکت های فرانسوی نهایت استفاده از بازار ایران را ببرند . خودروسازان چینی در اوایل دهه ۹۰ توانستند با هدف قرار دادن بازار ایران هم خطوط تولید شرکت‌های خصوصی و هم دو خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا و ایران خودرو را به تصاحب و محصولات خود در بیاورند.  

شرکت های چینی در بازار ایران فعالیت‌های گسترده‌ای داشتند می‌توان به شرکت‌های هایما و دانگ فنگ اشاره کرد . همان‌طور که می‌دانید این روزها کراس اوورها بیشتر از خودروهای سدان در بازار درخشیدند که همین موضوع سبب شده است که شرکت های چینی به فکر تولید کراس اوورها باشند و در بازار در این کلاس ها رشد قابل ملاحظه ای داشتند. سی اس ۳۵ از خودروهای چینی است که در خط تولید سایپا قرار دارد و خودرو هایما اس ۷ و هایما اس ۵ از خودروهای کراس اوور شرکت های چین هستند که در خط تولید ایران خودرو قرار می‌گیرد .  این ها تنها دو نمونه از شرکت های چینی موجود در بازار هستند که توسط شرکت ایران خودرو و پارس خودرو محصولات آن ها مونتاژ می گردد .جذابیت خودرو‌های چینی با توجه به آپشن‌های نصب شده بر روی آنها در بازار ایران به گونه ایست که پس از توافق برجام و بازگشت به شرکای خارجی دو خودروساز بزرگ کشور نه تنها مونتاژ خودروهای چینی را از دستور کار خارج نکردند ، بلکه سبد محصولات خود را متنوع تر نیز کردند.  با این حال پس از خروج از ایالات متحده آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته و بازگشت تحریم های مربوط به صنعت خودرو خودرو از مردادماه سال ۹۷ خودروسازان چینی ارسال CKD محصولات خود را به ایران محدوده تر کرده اند و توسط خودروسازان شرکت ایران خودرو مونتاژ دو محصول چینی هایما s۵ با هایما اس ۷ و همچنین دانگ فنگ h۳۰ همچنان در دستور کار قرار دارد .  البته اخباری از مونتاژ s30  نیز در سال گذشته رسانه‌ای شده اما هنوز این محصول در بازار دیده نمی‌شود . در دوماهه اول سال تولید چینی ها در ایران خودرو از این تعداد یک هزار و ۳۰۴ دستگاه به همدان نیز یک هزار و ۷۰ و ۷۱ دستگاه بوده است که این تعداد خودرو در مدت زمان ذکر شده نشان دهنده افت ۵۵.۶ درصد نسبت به دو ماهه ابتدایی سال ۹۷ است. با توجه به برنامه ی شرکت سایپا که منتشر شد ، دو محصول چین همچنان در برنامه کاری خود دارد .  دومین خودروساز کشور تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری در مجموع ۱۵۵۲ دستگاه خودرو چینی را در خطوط تولید خود منتشر کرده است . تمامی خودروها به خودروسازان چانگان اختصاص یافته و این شرکت در دو ماهه ابتدایی سال ۹۸ هیچ خودرویی آریویی را در خطوط تولید خود قرار نداده است . مقایسه آماری میان دو ماهه ابتدایی سال جاری با مدت مشابه سال گذشته 64.14 درصدی مونتاژ محصولات چینی در خصوص تولید سایپاست لازم به ذکر است که با وجود شرایط فروش اقساطی سایپا و فروش اقساطی ایران خودرو همچنان این شرکت‌ها از افت فروش بهره می برند .

در مدت مشابه سال 97 ، شرکت سایپا موفق شده بود تا 4 هزار و 361 دستگاه خودروی چانگان و آریو را در خط تولید خود تکمیل کرده و به بازار ارسال کند که از این تعداد، سهم چانگان ۲ هزار و ۸۰۳ دستگاه و سهم آریو هزار و ۵۵۸ دستگاه بود. از همان زمان نیز شرایط فروش اقساطی چانگان CS35 برای دوست داران این خودروی کراس اوور شهری فراهم شده بود . اما شرکت پارس‌خودرو به‌عنوان زیرمجموعه سایپا ، مونتاژ محصولات برلیانس را بر عهده داشت و این در شرایطی است که افت مونتاژ محصولات چینی در این شرکت بسیار بیشتر از ایران‌خودرو و سایپا بوده است. پارس‌خودرو در دو ماه ابتدایی سال ۹۸، تنها ۷۹ دستگاه انواع برلیانس تولید کرده است. این میزان مونتاژ در مقابل برلیانس‌هایی که در دو ماه ابتدایی سال ۹۷ در این شرکت تولید شده است، گویای افت ۹۹ درصدی است. پارس‌خودرو در مدت ذکر شده سال گذشته توانسته بود تعداد ۷ هزار و ۹۶۰ دستگاه برلیانس را کامل کرده و به بازار عرضه کند. همه این ها سبب گران تر شدن خودروهای مونتاژی نیز شده است چرا که کاهش تولید ، با این همه تقاضا می تواند منجر به افزایش قیمت شود .

3 امتیاز – 53 نقد
ارسال شده در تاریخ:

اولین نظر را درج کنید!